Marlena (anonim, 89.67.241.)
około 6 miesięcy temu, Warszawa

Jak sobie poradzić z bezsennością?

W 2005 roku przeszłam załamanie nerwowe nie spałam przez 3 miesiące , od lat zmagam się z bezsennością i boję się że uzależnię się od leków nasennych . Mam 68 lat

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Dziękujemy za podzielenie się Pani historią. Jak informuje producent, dłuższe stosowanie leku Estazolam, niestety może prowadzić do uzależnień. Producent informuje również, że lek przeznaczony jest to doraźnego i krótkotrwałego stosowania.

Istnieją natomiast inne sposoby leczenia bezsenności, które w zależności od sytuacji indywidualnej pacjenta, jego historii choroby, ewentualnych współistniejących chorób, może zaproponować lekarz. Wśród nich obecne są leki wykorzystywane w terapii bezsenności, które w badaniach nie wykazały potencjału uzależniającego. Natomiast o słuszności zmiany terapii oraz dobraniu odpowiedniego sposobu leczenia, na podstawie badania, zadecydować może jedynie lekarz. Dlatego jeśli wcześniej nie korzystała pani z pomocy specjalisty, zachęcałabym do konsultacji z psychiatrą, który pomoże ocenić obecny stan zdrowia i pomoże dobrać najbardziej odpowiedni dla Pani sposób leczenia.

Estazolam to preparat stosowany doraźnie i krótkotrwale w leczeniu zaburzeń snu. Substancją czynną zawartą w leku jest estazolam.
Dołączam ulotkę przykładowego produktu: https://www.gdziepolek.pl/produkty/27740/estazolam-tzf-tabletki/ulotka

Polecam też lekturę poniższych artykułów, ponieważ mogą okazać się interesujące:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/bezsennosc
https://www.gdziepolek.pl/tematy/jak-poradzic-sobie-z-nerwica