Monika123456789 (anonim, 109.196.144.)
około roku temu, Warszawa

Jak sprawdzić, czy tabletka Escapelle była skuteczna?

Witam.
Kochałam się z mężem i pękła nam prezerwatywa 11h po stosunku przyjęłam tabletkę po escapelle przez dwa dni bolał mnie lewy jajnik który mam podwyższony i miałam twardy brzuch po dwóch dniach miała biegunkę. Był to dzien owulacji albo po owulacji dokładnie nie wiem bo mam nie regularne miesiączki. Moje pytanie czy jest możliwość że jestem w ciazy?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Preparat Escapelle jest metodą antykoncepcji w przypadkach nagłych, która może być stosowana w ciągu 72 godzin (3 dni) w takiej sytuacji, jaką Pani opisała, czyli w przypadku niepowodzenia zastosowanej metody antykoncepcyjnej. Największą skuteczność wykazuje, jeśli zostanie przyjęty w ciągu pierwszych 12 godzin. Czas zażycia preparatu (po 11 godzinach) mieścił się zatem w zalecanym. Skuteczność preparatu oceniana jest bardzo wysoko.

Escapelle nie zapobiega jednak ciąży w każdym przypadku. Uważa się, że lewonorgestrel (składnik aktywny preparatu) stosowany działa głównie poprzez zapobieganie owulacji i zapłodnieniu, "o ile stosunek płciowy miał miejsce w okresie przedowulacyjnym, kiedy prawdopodobieństwo zapłodnienia jest największe".

Opisane przez Panią objawy (ból jajnika, twardy brzuch i biegunka) nie pozwalają na ocenę, czy tabletka okazała się skuteczna czy nie. Proponuję wykonać test ciążowy, który jest dostępny bez recepty praktycznie w każdej aptece. Aby test ciążowy był wiarygodny musi upłynąć odpowiedni czas od niezabezpieczonego stosunku. Dokładnie ile - zależy od czułości testu. Wszystko bardzo dokładnie wyjaśniamy w naszym artykule"
https://www.gdziepolek.pl/tematy/test-ciazowy-jaki-wybrac-i-kiedy-zrobic

Zachęcam również do lektury poniższych artykułów:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/tabletka-po
https://www.gdziepolek.pl/tematy/tabletka-po-czyli-antykoncepcja-awaryjna