Lara (anonim, 94.254.184.)
około miesiąca temu, Śródmieście

Czy plamienie po zażyciu Escapelle oznacza, że coś jest nie tak?

Dzień dobry, kilka dni temu po stosunku zastosowałam tabletkę escapelle po 41h może krócej wczoraj (piątek) zauważyłam u siebie plamienie brązowo czerwone. Czy powinnam się obawiać, że coś jest nie tak? Po tabletce czułam się, trochę zmeczonanie miałam humoru ale to pewnie też przez stres.

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

około miesiąca temu

Skuteczność leku zależy m.in. od tego czy został użyty w danym cyklu po raz pierwszy czy po raz kolejny. Sięga do 90% i maleje wraz z wydłużeniem czasu pomiędzy stosunkiem a zażyciem tabletki. Nie wykonano badań określających jego skuteczność po 41 h. Stosowanie niektórych leków w czasie do 4 tygodni poprzedzających zastosowanie leku Escapelle może zmniejszać skuteczność leku. Są to np. barbiturany i inne leki przeciwpadaczkowe (m.in. fenytoina).

Zachęcam do zapoznania się z innymi wątkami, które mogą okazać się przydatne:
https://www.gdziepolek.pl/opinie-i-pytania/22182/escapelle-czy-jest-mozliwosc-zaplodnienia-jesli-tabletke-escapelle-przyjelam-w
https://www.gdziepolek.pl/opinie-i-pytania/38911/escapelle-czy-mozna-krwawic-przez-4-dni-po-zazyciu-escapelle

Lara (anonim, 94.254.184.)
około miesiąca temu

A da się określić mniej więcej określić jaka jest skuteczność w czasie 40h?
I czy coś mogło by wpłynąć na nieskuteczność?

około miesiąca temu

W przypadku, gdy krwawienie nie ustąpi, nasili się lub będzie niepokojące, zachęcam do konsultacji z lekarzem ginekologiem. Nasilenie możliwych krwawień śródcyklicznych jest uwarunkowane indywidualnie.

Lara (anonim, 94.254.184.)
około miesiąca temu

Zażyłam w okresie 41h może trochę krócej, ale nie daje mi to spokoju. Plamienia też mnie trochę przeraziły na początku były brązowo czerwone na drugi dzień się stały czerwone i były bardziej obfite. Czy to źle?

około miesiąca temu

Szybkie zastosowanie preparatu Escapelle zapewnia nawet do 90% skuteczności. Plamienie może występować do momentu wystąpienia kolejnej miesiączki oraz nie wpływa na skuteczność leku:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/27577/escapelle-tabletki

Lara (anonim, 94.254.184.)
około miesiąca temu

Czyli to jest normalne po zażyciu tabletki i powinno być wszystko okej tak? Pytam bo mnie trochę to zmartwiło

Do czasu wystąpienia następnego krwawienia miesiączkowego po zażyciu Escapelle mogą występować nieregularne krwawienia śródcykliczne. Jest to działanie niepożądane leku, które zgłasza częściej niż 1 na 10 pacjentek.

Jeśli krwawienie będzie bolesne lub obfite, należy skonsultować się z lekarzem.