Gina (anonim, 95.222.212.)
około roku temu, Warszawa

Czy w Niemczech dostanę zamiennik Rutinoskorbin?

Czy w Niemczech dostanę zamiennik Rutinoskorbin?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Rutinoscorbin to produkt dwuskładnikowy zawierający rutozyd (25 mg) i witaminę C (100 mg). Dostępny jest w Polsce i na Litwie. W Niemczech analogiczny produkt może nie być dostępny lub możliwe, że można kupić jedynie preparat z witaminą C. Według lekospisów międzynarodowych rutozyd wchodzi w Niemczech w skład tylko jednego preparatu, ale nie jest on dedykowany w tych samych wskazaniach do Rutinoscorbin.

Poszukując leku o podobnym składzie i działaniu za granicą należy w lokalnej aptece pytać o leki zawierające następujące składniki: Rutosidum + Acidum ascorbicum. Są to nazwy międzynarodowe składników czynnych Rutinoscorbinu, które będą rozpoznawalne dla personelu apteki. Więcej na ten temat:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/jak-kupic-leki-za-granica

Załączam informacje o przykładowych produktach z witaminą C dostępnych w jednej ze współpracujących z nami aptek z Niemiec:
https://www.inderapotheke.de/kategorien/A11GA/ascorbinsaure-vitamin-c-rein

Rutinoscorbin znajduje zastosowanie w stanach niedoboru i zwiększonego zapotrzebowania na witaminę C (przeziębienia, zakażenia wirusowe w tym grypa) czy pomocniczo w nadmiernej przepuszczalności naczyń. Załączam nasze artykuły, które mogą okazać się przydatne:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/witamina-c
https://www.gdziepolek.pl/tematy/przeziebienie
https://www.gdziepolek.pl/tematy/leki-na-zylaki
https://www.gdziepolek.pl/tematy/przeziebienie-przy-karmieniu-piersia
https://www.gdziepolek.pl/tematy/naturalne-sposoby-na-przeziebienie