lzolotar@gmail.com (anonim, 89.64.30.)
około roku temu, Warszawa

Gdzie w Warszawie mogę kupić lek Fareston 60?

Dzień dobry!
Gdzie w Warszawie mogę kupić lek Fareston 60?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Witam ponownie, powracam z informacjami dotyczącymi dostępności leku Fareston w Polsce. Zgodnie z informacją, jaką uzyskaliśmy dziś od podmiotu odpowiedzialnego za lek - firmy Orion Pharma - preparat ten nie jest obecnie dostępny do sprzedaży w Polsce i nie jest obecnie planowane wprowadzenie go do obrotu na rynek polski.

Zatem w celu zdobycia leku pozostaje jedynie skorzystać z możliwości, które wymieniłam we wcześniejszej odpowiedzi - postarać się o sprowadzenie na zasadzie importu docelowego (o czym należałoby przede wszystkim porozmawiać z lekarzem, który może ewentualnie wystawić zapotrzebowanie na lek z zagranicy) lub też spróbować wykupić lek we własnym zakresie w innym kraju (do czego potrzebna jest odpowiednio wypisana recepta). Więcej informacji oraz przydatne linki podałam w mojej wczorajszej wypowiedzi.

Lek Fareston 60 nie jest dostępny w żadnej spośród zintegrowanych z naszym portalem aptek w Warszawie:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/29192/fareston-tabletki/apteki/w-warszawie
Podobna sytuacja dotyczy całej Polski:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/29192/fareston-tabletki/apteki/w-polsce

Preparat ten został dopuszczony do obrotu na terenie Polski przez tzw. procedurę centralną (tzn. lek zostaje dopuszczony do obrotu równocześnie w całej Unii Europejskiej decyzją Komisji Europejskiej), jednak wygląda na to, iż obecnie nie jest sprzedawany w polskich aptekach.

Wyślemy do podmiotu odpowiedzialnego za lek zapytanie w sprawie ewentualnej dostępności na rynku polskim. Jeżeli tylko otrzymamy jakieś informacje, zamieścimy je w tym wątku.

Fareston 60 jest zarejestrowany w całej Unii Europejskiej, jest więc dostępny w innych krajach Wspólnoty np. w Szwecji. Można więc próbować zakupić lek we własnym zakresie w innym kraju na podstawie tzw. recepty transgranicznej. Więcej informacji na ten temat w naszym artykule:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/jak-kupic-leki-za-granica
Jeżeli istnieje konieczność zastosowania leku, który nie jest dostępny na rynku polskim, można również ewentualnie starać się o sprowadzenie go na zasadzie importu docelowego. Więcej informacji na ten temat na stronie Ministerstwa Zdrowia:
https://www.gov.pl/web/zdrowie/sprowadzac-leki-z-zagranicy-import-docelowy-

Fareston 60 to lek zawierający substancję czynną toremifen o działaniu m.in. przeciwestrogenowym. Substancja ta wykazuje także inne, nieestrogenozależne mechanizmy działania. Lek stosuje się w leczeniu hormonozależnego raka piersi z przerzutami u kobiet
po menopauzie. Więcej informacji na temat farmakoterapii nowotworów znaleźć można w naszym artykule, który wymienia również inne leki stosowane w leczeniu raka piersi:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/przewodnik-po-terapiach-przeciwnowotworowych

Być może przydatne okażą się również poniższe materiały:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/jak-przygotowac-sie-do-chemioterapii
https://www.gdziepolek.pl/tematy/opieka-nad-pacjentem-onkologicznym