---Wolt Drive - zapytaj farmaceutę - pytania

rararara (anonim, 89.70.176.) Polska 4 lata temu

Czy Tad 600 i Tationil są dopuszczone do podawania w placówkach medycznych?

witam czy tationil lub tad 600 ( glutation) jest lekiem dozwolonym w Polsce do podawania w iniekcjach dożylnych w placówkach medycznych

74 odpowiedzi, 6 subskrybentów
Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Angelika Talar-Śpionek Farmaceutka, Redaktorka

8 miesięcy temu

Do @Katarzyna:

Tad 600 nie jest zarejestrowany w Polsce, można go sprowadzić w ramach importu docelowego. Procedura ta odbywa się za pośrednictwem apteki. Tak jak wspomniałam, na ten moment pozaapteczny obrót lekami wydawanymi wyłącznie z przepisu lekarza jest niezgodny z prawem.

Zachęcam do zapoznania się z tym wpisem: https://www.gdziepolek.pl/artykuly/dlaczego-warto-kupowac-leki-tylko-w-aptece

Katarzyna  (anonim, 37.128.8.) 8 miesięcy temu

Tad 600 jest nadal produkowany we Włoszech. Strona istnieje i firma działa. Rozmawiałam dzisiaj z Włoszką, która sprawdzała nawet w aptece i Glutation jest. Cena za 10 ampułek (opakowanie) to około 35 euro. Tylko trzeba mieć receptę. Wiadomość 100 procent pewna. Link do oferty na stronie z dnia dzisiejszego : https://www.biomedicafoscama.it/en/bf_product/tad-2/
Strasznie smutne, że Polacy nie mają do tego leku dostępu nawet za 100 procent ceny. A skoro nie jest legalny w Polsce, to jakim cudem podają go w prywatnych gabinetach? Podawali mojemu synowi za 250 zł -zgroza, gdy ampułka kosztowala 20zł. (!!!!!) Nielegalnie czy jak ? Na jakiej podstawie prawnej ? To pytanie do Pani redaktor.

bora (anonim, 89.64.30.) 9 miesięcy temu

Czyli ten BIOTAD plus do rozpuszczania włoskiej firmy jest godny polecenia? Widziałam jeszcze w kapsułkach firmy MEX Muscle excellence w czarno żółtym opakowaniu pod nazwą Mex Pro GSH 600 glutation 90kapsułek. Który lepszy?

Lox. (anonim, 5.173.126.) 10 miesięcy temu

Ja sie odniose do tych nizej testowalem Biotad Plus kilka miesiecy i roznice widac regeneracja lepsza mam wiecej energii odpornosc genialna sa tutaj widze co umniejszaja bo to suplement a te saszetki biotadu i tak bija na glowe preparaty z glutationem zwlaszcza te w kapsulkach jest tyle badan juz opublikowanych ze glutation w kapsulkach prawie wcale sie nie przyswaja ze nie trudno sie z tym zapoznac

Tomasz (anonim, 85.11.126.) 19 miesięcy temu

W Polsce system lekarski jest tak skonstruowany, ze nikomu nie zależy żeby człowiek był zdrowy, wręcz przeciwnie. Wiec produktów typu TAD nie znajdziemy w aptece. Wola zarabiać na antybiotykach przepisywanych tonami

Camila (anonim, 208.103.248.) 1 rok temu

Luthione ( glutation)1200 iv FDA approved spokojnie kupisz sobie z S. Korea. Grade medyczny,stosowany w szpitalach w leczeniu niewydolnosci watroby czy tez w kosmetyce ,bardzo czysty produkt, najczesciej idzie w trio z thiotic acid i vitamina C jako combo.

Odpowiedź usunięta, ponieważ: niezgodność z zasadami społeczności.

Praktyk (anonim, 185.183.226.) 3 lata temu

Skąd przyswajacie te brednie. Tad600 jest dostępny we Włoszech (apteki), bez żadnej recepty. Oczywiście musi być w tej aptece. Najzwyklejsza w świecie rozmowa z mgr dotycząca celowości zakupu i wszystko. Swoją drogą, zawsze może znaleźć się sprzedawca "polaczek" (z zestawem pytań - na co, po co, komu i na końcu nie bo nie) - na głupotę nie ma lekarstwa. Sam ostatnio kupiłem 5 opakowań w 2 aptekach - żadnych problemów. Zanim coś napiszecie "geniusze internetu", proszę o zweryfikowanie swojej "wiedzy", a nie później "znajomy znajomego co mieszka w ... zna kogoś kto g... widział i g... wie - ale komentarz musi być".

Poinformowany (anonim, 188.124.191.) 3 lata temu

Czy posiada ktoś POLSKĄ ulotkę TAD 600 sprzed wycofania go z polskiego rynku?
Bardzo potrzebna (może też być link).

Poinformowany (anonim, 188.124.191.) 3 lata temu

Czy ma ktoś polską ulotkę TAD 600?
Może jak pielęgniarki przeczytają to zrozumieją że ten lek nie ma efektów ubocznych bo nigdy takich nie stwierdzono.

Poinformowany (anonim, 188.124.191.) 3 lata temu

Bzdury wypisujecie że nie można dostać TAD 600 we włoskich aptekach. Zakład farmaceutyczny działa i akurat moja koleżanka mieszka kilkanaście kilometrów od niego. Kupuje się tylko na receptę w aptece u nich i tu jest problem. Kto wystawi wam receptę? Musi być papierowa bo e-recepty nie da się wystawić na lek zagraniczny który u nas nie jest lekiem. Potem jeśli uda wam się jakoś to zdobyć to nikt nie będzie wam tego chciał wstrzyknąć bo to nie lek!
Sam mam taki problem pomimo że mam oryginalny TAD 600 to nikt nie chce mi go podać bo się boją a ci co się nie boją chcą 100zł za dojazd i zastrzyk. Popaprany troche to system. Coś takiego jak recepta transgraniczna, co istnieje od roku, w rzeczywistości jest tylko unijnym wymysłem nie działąjącym w ogóle. Powodzenia.

Odpowiedź usunięta, ponieważ: jest duplikatem istniejącej treści.

Tr1 (anonim, 94.254.176.) 3 lata temu

100% zgadzam się z przed mówcą, jeśli chodzi o BIOTAD w szaszetkach to suplement dla osób, które wybierają inną opcję, niektórzy na tym forum nie mają pojęcia ilu sportowców stosuje biotad w saszetkach.

Moon (anonim, 83.4.51.) 3 lata temu

Tad600 jest dostępny we Włoszech w każdej aptece, oczywiście na receptę (w Polsce też powinien być), a na południu Włoch można go dostać nawet bez recepty też w aptece, mówię tu o terenach od Rzymu w dół, tylko nie w każdej aptece, ale można. Można go stosować też domięśniowo (świetnie działa, tylko trochę bolesne iniekcje), ogólnie bardzo dobry środek.

Witek (anonim, 5.173.97.) 3 lata temu

nie wszyscy przepadają za wlewami i mi kasy nie szkoda

Witek (anonim, 5.173.97.) 3 lata temu

poczytaj sobie na ten temat wysil się troche , zresztą komu mam odpisać jak ty raz piszesz i podpisujesz się Martek, Mary, Eve, Mirek, Tatiana, Eva Samurow, Olga marc , myslisz że tutaj nikt nie umie czytać ? haha

Martek (anonim, 91.123.217.) 3 lata temu

Podjęzykowej metody? Haha. A co to niby za metoda? To jest po prostu postać doustna. Biotad (doustny glutation) a postać dożylna soli sodowej glutationu- to tak jakby porównać kotka dachowego do tygrysa syberyjskiego. Ci, co stosowali i stosują postać dożylną wiedzą o czym mówię. A o przyswajalności glutationu w formie doustnej- stosowałem i zwykłą i liposomalną i...szkoda kasy.

Witek (anonim, 5.173.121.) 3 lata temu

We Włoszech suplementy Biomedica mają dostępne, Biotad stosowany podjęzykowo jest najlepsza opcją z innych suplementów na bazie glutationu, zresztą poczytajcie sobie różne miedzynarodowe badania na temat metody podjęzykowej

Odpowiedź usunięta, ponieważ: jest spamem.

gosc (anonim, 94.254.185.) 3 lata temu

ktoś już podawał namiary na tym forum i zostało już to usunięte więc musisz szukać dalej to że cię spławili jak do nich dzwoniłeś to czego ty się spodziewałeś? że zadzwonisz i wszyscy ci będą odrazu tłumaczyć itd bo ty dzwonisz z Polski i żadasz informacji? powagi trochę wiesz ilu ludzi tam sie do nich dobija? myslisz że jakis włoch ci odpowie bo ty dzownisz? haha ja jakoś wchodzę na włoską aptekę mają kontakt telefon itd, nawet online można sprawdzić jakie suplementy diety Biomedici

queboo (anonim, 91.198.89.) 3 lata temu

Biomedica Foscama działa prężnie? To podaj mi namiary na tę firmę; włącznie z numerem telefonu i siedzibą firmy i stroną internetową. Dzwoniłem do siedziby rzymskiej. Firma na dzień dzisiejszy jedyne co zmieniła to podmiotowość - na spółka z o o. (Società per azioni); wcześniej był zarząd komisaryczny. Natomiast produkcji NIE MA - taką informację telefoniczną uzyskałem również z apteki włoskiej. Wystarczy wygooglować i zadzwonić do włoskiej apteki, najlepiej pólnocne regiony - tam język angielski w aptece nie jest aż takim problemem i się przekonać na własne uszy.
W żadnej aptece włoskiej nie kupisz TAd600- bo po prostu nie istnieje na dzień dzisiejszy. Nie dajcie się nabierać!

gosc (anonim, 5.173.96.) 3 lata temu

pewnie że działa i mają nawet nową linię suplementów, ja sobie chwalę biotad w saszetkach, zrobię trening pózniej jedną saszetke biotadu i mogę lecieć z kolejnym treningiem, regeneracja jest dla mnie ogień

Odpowiedź widoczna tylko dla autora pytania.

Angelika Talar-Śpionek Farmaceutka, Redaktorka

3 lata temu

Glutation w formie ampułek do wstrzykiwań jest lekiem dostępnym, np. we Włoszech, w Niemczech.
Tad 600 nie jest zarejestrowany w Polsce, można go sprowadzić w ramach importu docelowego. Procedura ta odbywa się za pośrednictwem apteki. Tak jak wspomniałam, na ten moment pozaapteczny obrót lekami wydawanymi wyłącznie z przepisu lekarza jest niezgodny z prawem.

Zachęcam do zapoznania się z tym wpisem: https://www.gdziepolek.pl/artykuly/dlaczego-warto-kupowac-leki-tylko-w-aptece

Poinformowany (anonim, 188.124.191.) 3 lata temu

TAD 600 ani żadnego innego dożylnego glutationu nawet nie ma w spisie leków w Polsce więc receptę trzeba wystawiać ręcznie i modlić się żeby farmaceuta za granicą ją uznał.

A tak na marginesie skoro nie ma go w spisie leków, więc nie jest lekiem a tym bardziej nie jest na receptę. Więc myli się pani Angelika że obrót pozaapteczny tym "środkiem"/suplementem jest nielegalny.

Mam już receptę i teraz spróbuję zrealizować ją we Włoszech przez koleżankę. Trochę to potrwa pewnie. Trzymajcie kciuki ;)

Angelika Talar-Śpionek Farmaceutka, Redaktorka

3 lata temu

Preparaty Radiutox i Germed nie są dostępne w aptekach w Polsce.

kwp (anonim, 37.248.161.) 3 lata temu

a nie wiecie może czy mają w aptekach RADIUTOX lub Germed najlepszy jaki był?

Poinformowany (anonim, 188.124.191.) 3 lata temu

Witam. Odpowiem na nurtujące was pytania. Moja koleżanka mieszka we Włoszech i pytałem ją o TAD 600. Fabryka miała problemy finansowe ale istnieje nadal i już działa prężnie. Tam TAD 600 jest normalnie w aptekach ale na receptę (potrzeba receptę transgraniczną to może sprzedadzą). Faktem jest że na polskim rynku jest wiele podróbek.

Kilka słów do pani redaktor:
Mówi pani, że pozaapteczna sprzedaż leków dostępnych na receptę jest niezgodna z prawem itd. Niech pani mi powie jak inaczej dostać glutation w iniekcji w naszym chorym kraju? Wszystkie leki z dożylnym glutationem zostały wycofane z aptek w Polsce a zdobycie recepty transgranicznej graniczy z cudem bo większość lekarzy nawet nie wie jak ją wystawić i nie wiadomo czy będzie honorowana we Włoszech. Jak zwykle jeżeli coś jest za dobre i leczy za bardzo to firmy farmaceutyczne to ukrócą bo żyją z ludzi chorych a nie zdrowych. Jak zdobyć oryginalny glutation dożylny?

gosc (anonim, 5.173.96.) 3 lata temu

najlepiej jak Pani redaktor zweryfikuje czy strona Biomedici rzeczywiście istnieje i da nam wszystkim odpowiedz. Pozdrawiam

gosc (anonim, 5.173.96.) 3 lata temu

nie interesuje mnie twój tationil tad czy jakiś glution , dla mnie biotad plus to ogień, co do strony internetowej poszukaj dobrze bo mijasz się z prawdą

gosc (anonim, 5.173.96.) 3 lata temu

dlaczego mój komentarz został usunięty? to że nieumiesz znależć strony producenta nie znaczy że jej nie ma

Odpowiedź usunięta, ponieważ: zawiera ataki osobiste.

Meqo (anonim, 91.198.89.) 3 lata temu

Ludzie, producent Biomedica Foscama- nawet nie ma strony internetowej!! nie dajcie się nabierać na podróbki Tad600!

gosc (anonim, 5.173.96.) 3 lata temu

Właśnie przetestowany biotad w saszetkach, regenaracja poprostu ogień

ZIB (anonim, 150.254.222.) 3 lata temu

Gdzie mogę kupić pewnego TAD600?

i t l (anonim, 79.190.72.) 3 lata temu

Witam, to jest wprowadzanie w błąd, wszystko działa i nic nie jest zamknięte. Jestem w stałym kontakcie z firmą Biomedica, odsyłam do mojej ostatniej wypowiedzi.

Qexy (anonim, 77.255.48.) 3 lata temu

Osobiście kupuję glutation we Włoszech. TAD 600 to podróbka, od 6 lat fabryka jest zamknięta, w aptekach go nie ma. Są jedynie Tationil i Gluthion.

Marek (anonim, 89.69.196.) 3 lata temu

No w końcu ktoś w temacie, a nie jak eksperci co pisali wcześniej, że słyszeli w telewizji...

i t l (anonim, 79.190.72.) 3 lata temu

We wcześniejszym skasowanym poście był podany kontakt i odpowiedź ze strony Biomedica, cytuję: " Tad 600 nie jest już dostępny na rynku, zastąpił go Biotad Plus."

i t l (anonim, 79.190.72.) 3 lata temu

Faktura oczywiście. Suplement Biofosfina, Biotad caps i Biotad Plus są zgłoszone w Polsce, ponadto posiadam certyfikat analizy partii Biotad Plus do wglądu i fakturę od firmy Biomedica tez do wglądu.

Odpowiedź usunięta, ponieważ: jest spamem.

Angelika Talar-Śpionek Farmaceutka, Redaktorka

3 lata temu

Tak, czy inaczej na naszym forum nie tolerujemy ofert sprzedaży, stąd post został usunięty z uwagi na naruszenie regulaminu.
Informacja o sprzedaży leków dostępnych na receptę, tyczy się kilku poprzednich wpisów, które również zostały usunięte w tym wątku.

a (anonim, 46.66.134.) 3 lata temu

rozumiem, że wszystko na legalu i wystawiasz również fakturę?

i t l (anonim, 79.190.72.) 3 lata temu

Pani redaktor proszę mnie nie straszyć, nigdzie w poście nie było napisane o żadnych lekach, tylko o suplementach diety firmy Biomedica Foscama. Jest to portal "gdzie po lek" i wyraźnie było napisane, że jeśli ktoś jest zainteresowany suplementami diety Biomedica Foscama to zapraszam do kontaktu. To tyle!

Angelika Talar-Śpionek Farmaceutka, Redaktorka

3 lata temu

Proszę nie zamieszczać na naszym forum ofert sprzedaży leków. Pragnę również przypomnieć, iż pozaapteczna sprzedaż leków dostępnych na receptę jest niezgodna z prawem i grozi odpowiedzialnością karną.

Odpowiedź usunięta, ponieważ: niezgodność z zasadami społeczności.

Marek (anonim, 89.69.196.) 3 lata temu

O następny ekspert tylko który? Witek, Olga, Ewa, Tatiana, Mirek, Eve, Mary? Jedna osoba, tyle nicków? Ktoś tu ostro promuje Tationil?

gosc (anonim, 5.173.96.) 3 lata temu

jakies badania ? zródło?

... (anonim, 91.123.217.) 3 lata temu

''Wiele firm farmaceutycznych produkuje preparaty zawierające glutation w postaci tabletek lub proszku. Ich korzystny wpływ na organizm jest jednak ograniczony. Do krwiobiegu dostaje się tylko niewielka ilość glutationu, większość bowiem wydalana jest przez przewód pokarmowy, dlatego też nie podwyższa efektywnie stężenia glutationu w komórkach. Takie produkty mogą
w rezultacie nawet obniżać jego poziom w organizmie''

gosc (anonim, 5.173.96.) 3 lata temu

u mnie jakos wszyscy stosowali w suplementacji biotad w saszetkach i nikt jakos nie narzekal

2
Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

Dodaj produkty do koszyka, aby zobaczyć, w których aptekach kupisz je najtaniej - z odbiorem lub dostawą 👇

  Specjaliści

  Telekonsultacje
  E-wizyta
  Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
  Umów telekonsultację

  Artykuły