---

rararara (anonim, 89.70.176.) Polska 3 lata temu

Czy Tad 600 i Tationil są dopuszczone do podawania w placówkach medycznych?

witam czy tationil lub tad 600 ( glutation) jest lekiem dozwolonym w Polsce do podawania w iniekcjach dożylnych w placówkach medycznych

12
70 odpowiedzi, 5 subskrybentów

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Olga Sierpniowska Farmaceutka, Redaktorka

3 lata temu

Według informacji z lekospisów ani Tationil, ani Tad 600 nie są lekami dopuszczonymi do obrotu w Polsce. Według mojej wiedzy żaden lek z glutationem do podawania pozajelitowego nie jest zarejestrowany w naszym kraju. Jeśli jednak takie produkty posiadają rejestracje w innych państwach, to mogą być sprowadzane do nas w drodze importu docelowego - np. Tad i Tationil mogą być dostępne we Włoszech, a pod innymi nazwami także w Chinach czy Japonii. Import taki wymaga zachowania procedur i uzasadnienia zakupu. Nie znalazłam jednak śladu (np. w postępowaniach przetargowych), aby placówki medyczne były zainteresowane sprowadzaniem tych preparatów na swoje potrzeby.

Oferty na powyższe produkty pojawiają się wprawdzie internecie, ale nie pochodzą one od aptek. Zachęcam do lektury naszego artykułu:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/dlaczego-warto-kupowac-leki-tylko-w-aptece

Tomasz (anonim, 85.11.126.) 2 miesiące temu

W Polsce system lekarski jest tak skonstruowany, ze nikomu nie zależy żeby człowiek był zdrowy, wręcz przeciwnie. Wiec produktów typu TAD nie znajdziemy w aptece. Wola zarabiać na antybiotykach przepisywanych tonami

3

Camila (anonim, 208.103.248.) 7 miesięcy temu

Luthione ( glutation)1200 iv FDA approved spokojnie kupisz sobie z S. Korea. Grade medyczny,stosowany w szpitalach w leczeniu niewydolnosci watroby czy tez w kosmetyce ,bardzo czysty produkt, najczesciej idzie w trio z thiotic acid i vitamina C jako combo.

2
Odpowiedź usunięta, ponieważ: niezgodność z zasadami społeczności.

Praktyk (anonim, 185.183.226.) 1 rok temu

Skąd przyswajacie te brednie. Tad600 jest dostępny we Włoszech (apteki), bez żadnej recepty. Oczywiście musi być w tej aptece. Najzwyklejsza w świecie rozmowa z mgr dotycząca celowości zakupu i wszystko. Swoją drogą, zawsze może znaleźć się sprzedawca "polaczek" (z zestawem pytań - na co, po co, komu i na końcu nie bo nie) - na głupotę nie ma lekarstwa. Sam ostatnio kupiłem 5 opakowań w 2 aptekach - żadnych problemów. Zanim coś napiszecie "geniusze internetu", proszę o zweryfikowanie swojej "wiedzy", a nie później "znajomy znajomego co mieszka w ... zna kogoś kto g... widział i g... wie - ale komentarz musi być".

24

Poinformowany (anonim, 188.124.191.) 1 rok temu

Czy posiada ktoś POLSKĄ ulotkę TAD 600 sprzed wycofania go z polskiego rynku?
Bardzo potrzebna (może też być link).

17

Poinformowany (anonim, 188.124.191.) 1 rok temu

Czy ma ktoś polską ulotkę TAD 600?
Może jak pielęgniarki przeczytają to zrozumieją że ten lek nie ma efektów ubocznych bo nigdy takich nie stwierdzono.

5

Poinformowany (anonim, 188.124.191.) 1 rok temu

Bzdury wypisujecie że nie można dostać TAD 600 we włoskich aptekach. Zakład farmaceutyczny działa i akurat moja koleżanka mieszka kilkanaście kilometrów od niego. Kupuje się tylko na receptę w aptece u nich i tu jest problem. Kto wystawi wam receptę? Musi być papierowa bo e-recepty nie da się wystawić na lek zagraniczny który u nas nie jest lekiem. Potem jeśli uda wam się jakoś to zdobyć to nikt nie będzie wam tego chciał wstrzyknąć bo to nie lek!
Sam mam taki problem pomimo że mam oryginalny TAD 600 to nikt nie chce mi go podać bo się boją a ci co się nie boją chcą 100zł za dojazd i zastrzyk. Popaprany troche to system. Coś takiego jak recepta transgraniczna, co istnieje od roku, w rzeczywistości jest tylko unijnym wymysłem nie działąjącym w ogóle. Powodzenia.

5
Odpowiedź usunięta, ponieważ: jest duplikatem istniejącej treści.

Tr1 (anonim, 94.254.176.) 1 rok temu

100% zgadzam się z przed mówcą, jeśli chodzi o BIOTAD w szaszetkach to suplement dla osób, które wybierają inną opcję, niektórzy na tym forum nie mają pojęcia ilu sportowców stosuje biotad w saszetkach.

2

Moon (anonim, 83.4.51.) 1 rok temu

Tad600 jest dostępny we Włoszech w każdej aptece, oczywiście na receptę (w Polsce też powinien być), a na południu Włoch można go dostać nawet bez recepty też w aptece, mówię tu o terenach od Rzymu w dół, tylko nie w każdej aptece, ale można. Można go stosować też domięśniowo (świetnie działa, tylko trochę bolesne iniekcje), ogólnie bardzo dobry środek.

7

Witek (anonim, 5.173.97.) 1 rok temu

nie wszyscy przepadają za wlewami i mi kasy nie szkoda

Witek (anonim, 5.173.97.) 1 rok temu

poczytaj sobie na ten temat wysil się troche , zresztą komu mam odpisać jak ty raz piszesz i podpisujesz się Martek, Mary, Eve, Mirek, Tatiana, Eva Samurow, Olga marc , myslisz że tutaj nikt nie umie czytać ? haha

1

Martek (anonim, 91.123.217.) 1 rok temu

Podjęzykowej metody? Haha. A co to niby za metoda? To jest po prostu postać doustna. Biotad (doustny glutation) a postać dożylna soli sodowej glutationu- to tak jakby porównać kotka dachowego do tygrysa syberyjskiego. Ci, co stosowali i stosują postać dożylną wiedzą o czym mówię. A o przyswajalności glutationu w formie doustnej- stosowałem i zwykłą i liposomalną i...szkoda kasy.

3

Witek (anonim, 5.173.121.) 1 rok temu

We Włoszech suplementy Biomedica mają dostępne, Biotad stosowany podjęzykowo jest najlepsza opcją z innych suplementów na bazie glutationu, zresztą poczytajcie sobie różne miedzynarodowe badania na temat metody podjęzykowej

2
Odpowiedź usunięta, ponieważ: jest spamem.

gosc (anonim, 94.254.185.) 1 rok temu

ktoś już podawał namiary na tym forum i zostało już to usunięte więc musisz szukać dalej to że cię spławili jak do nich dzwoniłeś to czego ty się spodziewałeś? że zadzwonisz i wszyscy ci będą odrazu tłumaczyć itd bo ty dzwonisz z Polski i żadasz informacji? powagi trochę wiesz ilu ludzi tam sie do nich dobija? myslisz że jakis włoch ci odpowie bo ty dzownisz? haha ja jakoś wchodzę na włoską aptekę mają kontakt telefon itd, nawet online można sprawdzić jakie suplementy diety Biomedici

queboo (anonim, 91.198.89.) 1 rok temu

Biomedica Foscama działa prężnie? To podaj mi namiary na tę firmę; włącznie z numerem telefonu i siedzibą firmy i stroną internetową. Dzwoniłem do siedziby rzymskiej. Firma na dzień dzisiejszy jedyne co zmieniła to podmiotowość - na spółka z o o. (Società per azioni); wcześniej był zarząd komisaryczny. Natomiast produkcji NIE MA - taką informację telefoniczną uzyskałem również z apteki włoskiej. Wystarczy wygooglować i zadzwonić do włoskiej apteki, najlepiej pólnocne regiony - tam język angielski w aptece nie jest aż takim problemem i się przekonać na własne uszy.
W żadnej aptece włoskiej nie kupisz TAd600- bo po prostu nie istnieje na dzień dzisiejszy. Nie dajcie się nabierać!

4

gosc (anonim, 5.173.96.) 1 rok temu

pewnie że działa i mają nawet nową linię suplementów, ja sobie chwalę biotad w saszetkach, zrobię trening pózniej jedną saszetke biotadu i mogę lecieć z kolejnym treningiem, regeneracja jest dla mnie ogień

3
Odpowiedź widoczna tylko dla autora pytania.

Angelika Talar-Śpionek Farmaceutka, Redaktorka

1 rok temu

Glutation w formie ampułek do wstrzykiwań jest lekiem dostępnym, np. we Włoszech, w Niemczech.
Tad 600 nie jest zarejestrowany w Polsce, można go sprowadzić w ramach importu docelowego. Procedura ta odbywa się za pośrednictwem apteki. Tak jak wspomniałam, na ten moment pozaapteczny obrót lekami wydawanymi wyłącznie z przepisu lekarza jest niezgodny z prawem.

Zachęcam do zapoznania się z tym wpisem: https://www.gdziepolek.pl/artykuly/dlaczego-warto-kupowac-leki-tylko-w-aptece

1

Poinformowany (anonim, 188.124.191.) 1 rok temu

TAD 600 ani żadnego innego dożylnego glutationu nawet nie ma w spisie leków w Polsce więc receptę trzeba wystawiać ręcznie i modlić się żeby farmaceuta za granicą ją uznał.

A tak na marginesie skoro nie ma go w spisie leków, więc nie jest lekiem a tym bardziej nie jest na receptę. Więc myli się pani Angelika że obrót pozaapteczny tym "środkiem"/suplementem jest nielegalny.

Mam już receptę i teraz spróbuję zrealizować ją we Włoszech przez koleżankę. Trochę to potrwa pewnie. Trzymajcie kciuki ;)

4

Angelika Talar-Śpionek Farmaceutka, Redaktorka

1 rok temu

Preparaty Radiutox i Germed nie są dostępne w aptekach w Polsce.

kwp (anonim, 37.248.161.) 1 rok temu

a nie wiecie może czy mają w aptekach RADIUTOX lub Germed najlepszy jaki był?

Poinformowany (anonim, 188.124.191.) 1 rok temu

Witam. Odpowiem na nurtujące was pytania. Moja koleżanka mieszka we Włoszech i pytałem ją o TAD 600. Fabryka miała problemy finansowe ale istnieje nadal i już działa prężnie. Tam TAD 600 jest normalnie w aptekach ale na receptę (potrzeba receptę transgraniczną to może sprzedadzą). Faktem jest że na polskim rynku jest wiele podróbek.

Kilka słów do pani redaktor:
Mówi pani, że pozaapteczna sprzedaż leków dostępnych na receptę jest niezgodna z prawem itd. Niech pani mi powie jak inaczej dostać glutation w iniekcji w naszym chorym kraju? Wszystkie leki z dożylnym glutationem zostały wycofane z aptek w Polsce a zdobycie recepty transgranicznej graniczy z cudem bo większość lekarzy nawet nie wie jak ją wystawić i nie wiadomo czy będzie honorowana we Włoszech. Jak zwykle jeżeli coś jest za dobre i leczy za bardzo to firmy farmaceutyczne to ukrócą bo żyją z ludzi chorych a nie zdrowych. Jak zdobyć oryginalny glutation dożylny?

6

gosc (anonim, 5.173.96.) 2 lata temu

najlepiej jak Pani redaktor zweryfikuje czy strona Biomedici rzeczywiście istnieje i da nam wszystkim odpowiedz. Pozdrawiam

2

gosc (anonim, 5.173.96.) 2 lata temu

nie interesuje mnie twój tationil tad czy jakiś glution , dla mnie biotad plus to ogień, co do strony internetowej poszukaj dobrze bo mijasz się z prawdą

gosc (anonim, 5.173.96.) 2 lata temu

dlaczego mój komentarz został usunięty? to że nieumiesz znależć strony producenta nie znaczy że jej nie ma

1
Odpowiedź usunięta, ponieważ: zawiera ataki osobiste.

Meqo (anonim, 91.198.89.) 2 lata temu

Ludzie, producent Biomedica Foscama- nawet nie ma strony internetowej!! nie dajcie się nabierać na podróbki Tad600!

3

gosc (anonim, 5.173.96.) 2 lata temu

Właśnie przetestowany biotad w saszetkach, regenaracja poprostu ogień

1

ZIB (anonim, 150.254.222.) 2 lata temu

Gdzie mogę kupić pewnego TAD600?

5

i t l (anonim, 79.190.72.) 2 lata temu

Witam, to jest wprowadzanie w błąd, wszystko działa i nic nie jest zamknięte. Jestem w stałym kontakcie z firmą Biomedica, odsyłam do mojej ostatniej wypowiedzi.

3

Qexy (anonim, 77.255.48.) 2 lata temu

Osobiście kupuję glutation we Włoszech. TAD 600 to podróbka, od 6 lat fabryka jest zamknięta, w aptekach go nie ma. Są jedynie Tationil i Gluthion.

3

Marek (anonim, 89.69.196.) 2 lata temu

No w końcu ktoś w temacie, a nie jak eksperci co pisali wcześniej, że słyszeli w telewizji...

1

i t l (anonim, 79.190.72.) 2 lata temu

We wcześniejszym skasowanym poście był podany kontakt i odpowiedź ze strony Biomedica, cytuję: " Tad 600 nie jest już dostępny na rynku, zastąpił go Biotad Plus."

2

i t l (anonim, 79.190.72.) 2 lata temu

Faktura oczywiście. Suplement Biofosfina, Biotad caps i Biotad Plus są zgłoszone w Polsce, ponadto posiadam certyfikat analizy partii Biotad Plus do wglądu i fakturę od firmy Biomedica tez do wglądu.

3
Odpowiedź usunięta, ponieważ: jest spamem.

Angelika Talar-Śpionek Farmaceutka, Redaktorka

2 lata temu

Tak, czy inaczej na naszym forum nie tolerujemy ofert sprzedaży, stąd post został usunięty z uwagi na naruszenie regulaminu.
Informacja o sprzedaży leków dostępnych na receptę, tyczy się kilku poprzednich wpisów, które również zostały usunięte w tym wątku.

1

a (anonim, 46.66.134.) 2 lata temu

rozumiem, że wszystko na legalu i wystawiasz również fakturę?

1

i t l (anonim, 79.190.72.) 2 lata temu

Pani redaktor proszę mnie nie straszyć, nigdzie w poście nie było napisane o żadnych lekach, tylko o suplementach diety firmy Biomedica Foscama. Jest to portal "gdzie po lek" i wyraźnie było napisane, że jeśli ktoś jest zainteresowany suplementami diety Biomedica Foscama to zapraszam do kontaktu. To tyle!

4

Angelika Talar-Śpionek Farmaceutka, Redaktorka

2 lata temu

Proszę nie zamieszczać na naszym forum ofert sprzedaży leków. Pragnę również przypomnieć, iż pozaapteczna sprzedaż leków dostępnych na receptę jest niezgodna z prawem i grozi odpowiedzialnością karną.

2
Odpowiedź usunięta, ponieważ: niezgodność z zasadami społeczności.

Marek (anonim, 89.69.196.) 2 lata temu

O następny ekspert tylko który? Witek, Olga, Ewa, Tatiana, Mirek, Eve, Mary? Jedna osoba, tyle nicków? Ktoś tu ostro promuje Tationil?

gosc (anonim, 5.173.96.) 2 lata temu

jakies badania ? zródło?

1

... (anonim, 91.123.217.) 2 lata temu

''Wiele firm farmaceutycznych produkuje preparaty zawierające glutation w postaci tabletek lub proszku. Ich korzystny wpływ na organizm jest jednak ograniczony. Do krwiobiegu dostaje się tylko niewielka ilość glutationu, większość bowiem wydalana jest przez przewód pokarmowy, dlatego też nie podwyższa efektywnie stężenia glutationu w komórkach. Takie produkty mogą
w rezultacie nawet obniżać jego poziom w organizmie''

2

gosc (anonim, 5.173.96.) 2 lata temu

u mnie jakos wszyscy stosowali w suplementacji biotad w saszetkach i nikt jakos nie narzekal

1

Marek (anonim, 89.69.196.) 2 lata temu

Dołączyłem tylko do dyskusji, a nie do operowania nazwami, gdzie widać jak promowany jest zamiennik Tationil, gdzie na rynku we Włoszech jest ich zdecydowanie więcej. Widać dużo nieścisłości i tyle. Swoje opinie z tego co piszesz czerpiesz z telewizji - brawo. Ty wyrażasz opinię, że nie warto, a ktoś inny, że warto. Wyrażając jakąś opinię ludzi, szczególnie mieszkających we Włoszech na ten temat, moim zdaniem powinni mieć chociaż minimalną wiedzę na temat jak działa rynek farmaceutyczny we Włoszech.

1

Angelika Talar-Śpionek Farmaceutka, Redaktorka

2 lata temu

@egza: dziękujemy za tą opinię. Na potwierdzenie tych słów, warto zapoznać się z treścią jednego z naszych artykułów:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/dlaczego-warto-kupowac-leki-tylko-w-aptece

egza (anonim, 31.0.82.) 2 lata temu

I ostatnia sprawa: operujecie tutaj nazwami lekow dostepnych na receptę a obrot pozaapteczny tego typu lekami jest zabroniony.
Nie liczcie na ostatnią cudowną szczesliwie zakupioną'' partie" leku z niewiadomego żrodła. Bo wtedy najłatwiej o podróbkę. Faktycznie, we Wloszech sa inne zamienniki Tad600, ale to chyba nie jest strona od promowania lekow na receptę. A co do biotadow i innych wynalazków w formie doustnej- przerabiałam i nie warto.

5
2

Dodaj produkty do koszyka, aby zobaczyć, w których aptekach kupisz je najtaniej - z odbiorem lub dostawą 👇

Podobne pytania

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Artykuły

Ciasteczka

Nasza aplikacja korzysta z plików cookies ("ciasteczka") dla celów technicznych (np. logowanie) i dla statystyk oraz analizy UX (Google Analytics, Hotjar). Więcej informacji o przetwarzaniu danych znajdziesz w regulaminie. Preferencje co do obsługi cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.