Novynette, opinie i pytania

136 pytań o Novynette. Odpowiadają sprawdzeni farmaceuci. Anonimowo, bezpłatnie, bez kolejki w aptece.

Tematy nadrzędne: Ginekolog, Tabletki antykoncepcyjne dwuskładnikowe.

Uwaga: ten temat związany jest z lekami na receptę. Redakcja nie odpowiada za treści dodawane przez użytkowników. Nie zamieszczaj wypowiedzi zawierających treści reklamowe, które w przypadku leków na receptę są prawnie zakazane.

Twój adres IP i wybrana lokalizacja zostaną zapisane. Polityka Prywatności.
xdd (anonim, 5.173.9.)
około dnia temu, Warszawa

Czy krople żołądkowe obniżą skuteczność Novynette?

Witam stosuje tabletki Novynette czy jak dzis wypiłam krople od żołądka jest możliwość że obnizy skuteczność tabletek

Neli56789 (anonim, 88.199.129.)
około 2 dni temu, Warszawa

Czy przebycie zakażenia koronawirusem i przyjmowanie witaminy C może osłabić skuteczność antykoncepcyjną Novynette?

Witam od roku przyjmuje tabletki antykoncepcyjne nowynette i zawsze dostawałam krwawienia z odstawienia w 3 dni przerwy. W tym miesiącu przy przedostatniej tabletce zauważyłam brązowe plamienie. Dodam ze współżyłam z partnerem 1 dnia nowego opakowania. Czekam teraz na krwawienie. Czy powinnam się martwić czy może oznaczać to ciąże?

Kama (anonim, 5.185.25.)
około 2 dni temu, Mazowieckie

Gdzie mogę zapoznać się z bieżącymi opiniami pacjentek dotyczącymi stosowania leku Novynette?

Witam :) bylam dzis u ginekologa i zostały mi przepisane tabletki antykoncepcyjne firmy novynette. Próbowałam szukać opinii na temat tych tabletek, ale są one sprzed ponad okolo 10 lat i nie wiem czy mogę traktować je wiarygodnie. Pragne znaleźć informacje na ich temat, czy u większości kobiet zachodzą efekty uboczne? Czy bardzo prawdopodobne jest tycie/zatrzymanie wody w organizmie podczas ich brania? Wszelkie odpowiedzi i opisy tych tabletek i skutków pozytywnych i negatywmych będę traktować za bardzo przydatne.
Pozdrawiam :)

Karolina31 (anonim, 89.64.65.)
około 3 dni temu, Warszawa

Czy powinnam zmieniać dalej preparaty czy odstawić antykoncepcję hormonalną lub zmienić na inną metodę?

Mam 31 lat, od 2018r. (3 lata) przyjmuję antykoncepcję hormonalną (tabl. dwuskładnikowe 21/7). Przez ten okres miałam już 5 razy zmieniany preparat ze względu na występowanie krwawienia w trakcie zażywania tabletek (po kilku miesiącach przyjmowania jednego preparatu zaczyna się lekkie krwawienie (różnie, czasem nawet od 16 tabl.) i trwa aż do przerwy między opakowaniami z mocniejszym krwawieniem z odstawienia). Stosowałam już: Atywia (14mcy), Novynette (7mscy), Yasmin (10mscy), Axia (5mscy), Liberelle (4msce). Z wymienionych preparatów nieprawidłowych plamień nie było jedynie przy Yasmin, jednak lekarz sam chciał zmienić preparat na "tańszy". Tabletki zażywam bardzo regularnie, o jednakowej porze, nie pominęłam żadnej. Mam dość często robione badania krwi (w normie), usg gin (w normie, czasem pojawiają się torbiele czynnościowe, które same znikają), cytologię i usg piersi (prawidłowe). Z czego może wynikać problem krwawień podczas stosowania antykoncepcji? Czy powinnam zmieniać dalej preparaty czy odstawić antykoncepcję hormonalną lub zmienić na inną metodę?

Ewe (anonim, 83.23.236.)
około 6 dni temu, Warszawa

Czy wypicie jednego piwa ze sokiem może wpłynąć na tabletki Novynette?

Witam. Tabletki antykoncepcyjne przyjmuję o godzinie 18 novynette. Czy wypicie jednego piwa ze sokiem może wpłynąć na tabletki? Mogą tabletki słabiej się wchłonąć?

Ania (anonim, 5.172.236.)
około 7 dni temu, Warszawa

Dlaczego nie mam krwawienia z odstawienia w 3 dniu 7-dniowej przerwy?

Dzień dobry stosuje tabletki novynette od września dzisiaj jest 3 dzień po skończeniu kolejnego blistra i nadal nie dostałam okresu
Zauważyłam występowanie przezroczysto mlecznej wydzieliny a kilka dni temu była bardziej mleczna co to oznacza ?regularnie biorę tabletki o tej samej godzinie ale przeczytałam ze mleczny śluz może być oznaka ciąży lub infekcji

Monifabi30 (anonim, 37.248.201.)
około 7 dni temu, Chorzów

Czy skrzepy długości 4 cm są normalne w 5 dniu krwawienia z odstawienia?

A czy skrzepy w 5 dniu krwawienia przy novynette są normalne wczoraj zaczęłam 3 opakowanie. Dotychczas były skrzepy takie mini jak główka od zapałki a dzisiaj pojawił się duży o dl 4 cm .

Monifabi30 (anonim, 37.248.201.)
około 7 dni temu, Warszawa

Czy krwawienie z odstawienia może wydłużyć się aż na tabletki aktywne?

Witam serdecznie. Wczoraj zaczęłam trzecie opakowanie novynette krwawienie wystąpiło w 5 dniu przerwy i trwa do dziś. Dzisiaj zauważyłam skrzep ok 4 cm dł czy to jest normalne.

Karolina (anonim, 5.173.97.)
około 8 dni temu, Śródmieście

Jaka jest skuteczność Novynette przy "w miarę regularnym" stosowaniu?

Witam.
Od kilku lat przyjmuje novynette. Jakie jest ryzyko ciąży przy w miarę regularnym stosowaniu, wahania co do godziny max godzinę później. Zdarzyło się, że tabletka została zwymiotowana, jednak zostala wzięta następna z zapasowego opakowania po 6h. Przyjmuje także Cital na nerwice lękowa, magnez oraz witaminy b, c i d w kroplach.
Czy jestem chroniona w tych 'ulotkowych' 99%??

Ewe (anonim, 5.184.99.)
około 11 dni temu, Warszawa

Czy mam zastosować kolejną tabletkę antykoncepcyjną, jeśli poprzednia mogła rozpuścić się w coli?

Jestem przy 5 tabletce tabletek novynette. Wzięłam tabletkę lecz popilam je cola i nie jestem pewna czy tabletka nie wpadła mi do coli. Mogę na wszelki wypadek wziąć kolejna tabletkę? Nie wiem czy ze zapasowego blistra czy kolejną z obecnego blistra? Nie wiem co robić.

Pytająca (anonim, 88.156.129.)
około 16 dni temu, Warszawa

Które tabletki są lepsze - Novynette czy Vines?

Witam. Kończę brać Ovulan i dostałam od lekarza Novynette, ale zastanawiam się czy nie poprosić o Vines,bo z tego co wyczytałam mają mniejszą dawkę hormonów. Które z nich są lepsze? Mam ponad 30 lat, 3 porody za sobą. Brałam już Novynette kilkanaście lat temu, nie miałam wtedy żadnych skutków ubocznych dlatego dostałam je teraz.

Ewe (anonim, 31.60.252.)
około 19 dni temu, Warszawa

Czy krwawienie z odstawienia może trwać 2 dni?

normalne, że krwawienie może trwać 2 dni? I nie jest jakoś mocno obfite. Prędzej krwawienia miałam 4 dni a teraz tylko 2 dni.. Z czego 3 to plamienia brązowe. Tabletki novynette biare 8 miesiąc.

Ewe (anonim, 5.184.100.)
około 20 dni temu, Warszawa

Czy kilkugodzinne krwawienie w przerwie 7-dniowej Novynette mogę potraktować jako krwawienie z odstawienia?

Pisałam do Państwa Osttanio post który wyglądał tak. Witam. Dziś jest 7 dni przerwy na krwawienie a krwawienia nie ma. W ostatnim miesiącu pierwszy raz po 8 miesiącach brania tabletek novynette krwawienie /plamienie różnie to wyglądało przyszło tydzień prędzej, później już normlanie krwawienie które łącznie trwało 12 dni. W tym miesiącu brałam często ibuorom zatoki jak i Apo-napro. Może to mieć coś wspólnego z braniem tych tabletek? Czy krwawienie może wgl nie przyjść? Ciąże raczej wykluczam bo wszystko było brane regularnie.

Dziś dostałam krwawienia, ale od 3 godzin jakby zniknął tylko przy podcieraniu ale brązowe. Traktować to jakoś krwawienie?

Patrycja (anonim, 37.225.56.)
około 21 dni temu, Warszawa

Czy Neosine Forte i Tabcin Trend wpływają na skuteczność antykoncepcji?

Witam. Od czwartku 28 stycznia do 3 lutego czyli 6 dni powodu przeziębienia brałam takie leki jak Neosine Forte oraz Tabcin. Przyjmuje antykoncepcję Novynette, od 30 stycznia do 5 lutego mam przerwę 7 dniową. Moje pytanie brzmi czy od rozpoczęcia nowego blistra ochrona jest zachowana? Trzeba zostawać dodatkowe zabezpieczone?

Ewe (anonim, 5.184.120.)
około 21 dni temu, Warszawa

Czy przy stosowaniu leku Novynette może nie wystąpić krwawienie?

Witam. Dziś jest 7 dni przerwy na krwawienie a krwawienia nie ma. W ostatnim miesiącu pierwszy raz po 8 miesiącach brania tabletek novynette krwawienie /plamienie różnie to wyglądało przyszło tydzień prędzej, później już normlanie krwawienie które łącznie trwało 12 dni. W tym miesiącu brałam często ibuorom zatoki jak i Apo-napro. Może to mieć coś wspólnego z braniem tych tabletek? Czy krwawienie może wgl nie przyjść? Ciąże raczej wykluczam bo wszystko było brane regularnie.

ewe (anonim, 193.32.194.)
około 23 dni temu, Warszawa

Po jakim czasie od przyjęcia leku Nimesil mogę zażyć Apo-Napro?

witam rano wypiłam saszetkę Nimesilu.Byłam u lekarza i dostaam Apo-napro i moje pytanie kiedy mam teraz wziąć tabletkę apo napro? mogę już teraz czy trzeba odczekać jakiś czas od przyjęcia Nimesil? I czy Apo-napro jak i nimesil działają na tabletki antykoncepcyjne novynnette? nie obniżają skuteczności ?

Monifabi30 (anonim, 46.148.10.)
około 28 dni temu, Warszawa

Ile dni powinno trwać krwawienie śródcykliczne?

A czy jest jakaś długość dni tych krwawień śród cyklicznych w normie. Jeżeli bym miała te krwawienia cały czas przez 21 dni czy to nie będzie powód do zmartwień.

Monifabi30 (anonim, 46.148.10.)
około 28 dni temu, Warszawa

Czy to normalne, że krwawienie z odstawienia jest nieregularne podczas stosowania Novynette?

Obecnie zażywam drugie opakowanie novynette . Krwawienie z odstawienia nastąpiło dopiero w 8 dzień czyli w pierwszy dzień tabletki z drugiego opakowania. Lekarka mówi że może tak być bo miałam torbiele i może pękły. Obecnie zjadłam 7 tabletek i nie wielkie krwawe plamienie występuje troszkę w nocy rano i do południa. Później nie. Dodam że tabletki biorę o 22:40 . Czy te krwawienia się uregulują ile mogą trwać. Bo się zaczynam martwić.

Magda (anonim, 5.172.236.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy Novynette może podnosić cholesterol, powodować arytmię, duszności, trudności w oddychaniu oraz zagęścić krew?

Dzień dobry jestem pojutrze kończę 6 opakowanie leku novynette
I otrzymałam wyniki badań i wyszedł mi wysoki choresterol i mam gęstsza krew bylam na ekg i mam malutka arytmię serca
Od jakiegoś czasu gorzej mi się oddycha umówiłam się do ginekologa ale w najbliższym czasie nie ma wolnych terminów jeśli dzisiaj zdążyłam przed ostatni tabletke jutro jest ostatnia z 6 blistra
W trakcie stosowania odbywałam stosunki płciowe
Bez dodatkowego zabezpieczenia (partner ani razu nie skończył w środku)przepraszam jeśli ta informacja jest zbędna
Tabletki przyjmuje regularnie codziennie o 21 raz się spóźniłam o 15 minut i to była jedyna taka sytuacja nie występowały wymioty ani biegunka i powinnam dostać krwawienie w moim kalendarzyku w czwartek
Czy jest możliwość ze wyniki badań i duszności i przyspieszone bicie serce są wynikiem stosowania tabletek i czy dane wyniki mogły obniżyć skuteczność tabletek
Bardzo się obawiam ciąży
I nie wiem czy to jest możliwe
Prosiłabym bardzo o odpowiedz czy powinnam siw przejmowac czy raczej nie ma czego się obawiać

Karolina (anonim, 193.106.128.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy po rozpoczęciu stosowania leku Novynette może wydłużyć się krwawienie miesiączkowe?

13 stycznia o 22 wzięłam moją pierwszą tabletkę antykoncepcyjną Novynette. Podobno okres powinien skończyć się po 3 dniach, ale mój nadal trwa i wciąż jest obfity (normalnie 4 dzień to delikatne plamienie, ale tym razem jest inaczej. Czy to normalne?

Jąaaaaaaaa (anonim, 31.183.162.)
około miesiąca temu, Warszawa

Co zrobić jeśli 1. tabletkę Novynette po przerwie przyjęłam z 5-godzinnym opóźnieniem?

Witam
W 7.01 ostatni raz wzięłam tabletke novynette, od 8 zrobilam 7 dniowa przerwę. Wczoraj powinnam wziac 1 tabletke z nowego blistra. Jednak zapomniałam wziac o 20(tak jak zawsze) a wzięłam ok 1 w nocy. Czy antykoncepcja jest zachowana?

Ania (anonim, 5.184.120.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy stosowanie wcierki do włosów Herbaria Lady Banfi Wcierka z Chrzanu i Goryczy i Jantar mogą wpłynąć na skuteczność tabletek antykoncepcyjnych Novynette?

Witam. Czy stosowanie wcierki do włosów Herbaria Lady Banfi Wcierka z Chrzanu i Goryczy i Jantar mogą wpłynąć na skuteczność tabletek antykoncepcyjnych novynette?

Skonsultuj się z lekarzem on-line

Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.

Umów telekonsultację

Produkty

Poniżej produkty przypisane do tego tematu.

Ostatnio aktywni specjaliści:

Olga Sierpniowska, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 29 minut temu
Agnieszka Soroko, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 3 godzin temu
Barbara Mierzwinska
ekspert
Tomasz Nawrocki
redaktor, ekspert
Katarzyna Domagała, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około godziny temu
Aleksandra Żywiec-Pelczar, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 5 godzin temu
Marta Janocha, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 15 godzin temu
Ewa Pilch, dr n. med.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 17 godzin temu
Angelika Talar-Śpionek, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 17 godzin temu
Iwona Napierała, mgr farm.
farmaceuta, redaktor