Krążki dopochwowe

Produkt na receptę

Adaring przyrząd

Adaring to system terapeutyczny stosowany do samodzielnego zakładania do pochwy, w celu uzyskania działania antykoncepcyjnego. Zawiera dwa żeńskie hormony płciowe (etonogestrel i etynyloestradiol), które powoli uwalniają się do krwiobiegu i zapobiegają ciąży. Wskazany u kobiet w wieku rozrodczym.

Produkt na receptę

Circlet przyrząd

Circlet to krążek dopochwowy do samodzielnego zakładania, stosowany w celu uzyskania działania antykoncepcyjnego. Zawiera dwa żeńskie hormony płciowe (etonogestrel i etynyloestradiol), które powoli uwalniają się do krwiobiegu i zapobiegają ciąży. Wskazany u kobiet w wieku rozrodczym.

Produkt na receptę

Contraseton przyrząd

Contraseton to dopochwowy system terapeutyczny do samodzielnego zakładania, stosowany w celu uzyskania działania antykoncepcyjnego. Zawiera dwa żeńskie hormony płciowe (etonogestrel i etynyloestradiol), które powoli uwalniają się do krwiobiegu i zapobiegają ciąży. Wskazany u kobiet w wieku rozrodczym.

Produkt na receptę

Ginoring przyrząd

Ginoring to dopochwowy system terapeutyczny do samodzielnego zakładania, stosowany w celu uzyskania działania antykoncepcyjnego. Zawiera dwa żeńskie hormony płciowe (etonogestrel i etynyloestradiol), które powoli uwalniają się do krwiobiegu i zapobiegają ciąży. Wskazany u kobiet w wieku rozrodczym.

Produkt na receptę

NuvaRing przyrząd

NuvaRing to dopochwowy system terapeutyczny stosowany w celu uzyskania działania antykoncepcyjnego. System uwalnia substancje czynne o charakterze hormonów: etynyloestradiol oraz etonogestrel. NuvaRing wskazany jest jako metoda antykoncepcji u kobiet w wieku rozrodczym.

Wyrób medyczny

NuvaRing Aplikator przyrząd

NuvaRing Aplikator służy do prawidłowego umieszczenia systemu terapeutycznego NuvaRing w pochwie.

Produkt na receptę

Polaring przyrząd

Polaring to dopochwowy system terapeutyczny do samodzielnego zakładania, stosowany w celu uzyskania działania antykoncepcyjnego. Zawiera dwa żeńskie hormony płciowe (etonogestrel i etynyloestradiol), które powoli uwalniają się do krwiobiegu i zapobiegają ciąży. Wskazany u kobiet w wieku rozrodczym.

Krążek antykoncepcyjny (pierścień dopochwowy) to jedna z najnowszych metod antykoncepcji. Charakteryzuje się ona dużą skutecznością i wygodą stosowania.

Krążek antykoncepcyjny zawiera dwie substancje hormonalne - estrogen i etonogestrel. Przepisywany jest przez lekarza i dostępny w aptece na receptę. Dużą zaletą w jego stosowaniu jest brak konieczności pamiętania o codziennym braniu tabletek oraz stabilność poziomu hormonów we krwi niezależnie od sytuacji, np. występujących wymiotów. Podczas stosowania pierścienia rzadziej występują działania niepożądane w porównaniu do tabletek antykoncepcyjnych, takie jak bolesne miesiączki czy nudności.

Krążek kobieta umieszcza w pochwie samodzielnie w domu, na kilka tygodni - dokładny schemat używania dostępny jest w ulotce. Nie przeszkadza on w używaniu tamponów ani leków dopochwowych. Niektóre pary wyczuwają krążek podczas stosunku - dopuszczalne jest jego wyjęcie na czas nie dłuższy niż 3 godziny bez utraty skuteczności, jednak nie jest to zalecane.


redaktor: Agnieszka Soroko, mgr farm.
ostatnia zmiana: 26.04.2019 14:14:38

Dokładamy wszelkich starań, aby nasz artykuł jak najlepiej oddawał dostępne informacje, ale nie można go traktować jako konsultacji farmaceutycznej. Przed zażyciem leku należy przeczytać ulotkę, a w przypadku pytań skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Wszystkie podane w artykule nazwy produktów są przykładowe i nie stanowią żadnej formy reklamy. Wszystkie prawa autorskie do artykułu są zastrzeżone przez GdziePoLek sp. z o. o.

Skonsultuj się z lekarzem on-line

Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.

Tylko 59,00 zł za konsultację z lekarzem ogólnym. A także 25 innych specjalizacji.

Umów telekonsultację

Najnowsze pytania

Jaki lek ma skład najbardziej zbliżony do pigułek Zoely?
Potrzebuje nazwę leku najbardziej zbliżonego składem do Zoely. Wiem że nie ma zamiennika. Qlaira mi nie odpowiada jest za słaba potrzebuje inny lek.
odpowiada Katarzyna Domagała

Czy system Ginoring stosuje się u pacjentek z przedwczesną menopauzą?
Czy Ginoring powinien być stosowany u osób z przedwczesną menopauzą czy działa jedynie jako środek antykoncepcyjny? Lekarz przepisał mi Ginoring, jed...
odpowiada Aleksandra Żywiec-Pelczar

Czy alkohol zmniejsza działanie hormonalnych środków antykoncepcyjnych?
Czy alkohol zmniejsza działanie środków antykoncepcyjnych?
odpowiada Katarzyna Domagała

Czy można bez obaw użyć po 7 dniach krążek Ginoring z otwartej zbyt wcześnie saszetki?
Witam. Przez przypadek otworzyłam saszetkę z krążkiem o tydzień za wcześnie. Czy jeśli teraz będę przechowywać go w oryginalnej saszetce, ale nie zamk...
odpowiada Agnieszka Stankiewicz

Czy można zareklamować pęknięcie krążka Ginoring?
W czasie użytkowania systemu tydzień przed końcem ginoring pękło czy mogę złożyć reklamacji i jak to zrobić
odpowiada Olga Sierpniowska

Czy mogę założyć krążek Ginoring w 9 dniu cyklu?
Czy mogę założyć krążek antykoncepcyjny w 9 dniu cyklu? Mam bardzo długie cykle- 40-50 dni i chciałabym zacząć stosować krążek jak najszybciej. Czy mo...
odpowiada Katarzyna Domagała

Na Twoje pytania w temacie krążki dopochwowe odpowiadają nasi farmaceuci, lekarze i inni eksperci.

Twój adres IP i wybrana lokalizacja zostaną zapisane. Polityka Prywatności.