Reona (anonim, 31.128.16.)
około 8 miesięcy temu, Warszawa

Gdzie kupić klonazepam skoro został wycofany?

Dzień dobry . Mam takie pytanie dowiedziałam się że w Polsce wycofano Clonazepam , gdzie go można dostać . Nie jestem w temacie kilkanaście lat po za granicami kraju a okazuje się że ktoś z mojej rodziny po odstawieniu na siłę leku nie może funkcjonować . W Italii jest Tolep tutaj pod tą nazwą znalazłam plastry na odciski . Chcę mu pomóc zanim wyjadę .

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Lek nie został wycofany, o czym można przeczytać w poście poniżej.
W razie pytań, jesteśmy do dyspozycji.

510768245 (anonim, 37.47.240.)
około 4 dni temu

Odpowiedź została usunięta. Powód: niezgodność z zasadami społeczności.

Zasady społeczności znajdziesz tutaj. Jeśli uważasz, że Twoja odpowiedź została usunięta przez pomyłkę, skontaktuj się z nami. Dziękujemy!

Clo (anonim, 46.223.163.)
około 8 dni temu

Jak jest wycofany skoro go używam

Na stronie Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego nie odnajduję informacji, aby lek Clonazepam w którejkolwiek z dawek został wycofany:
https://www.gif.gov.pl/pl/decyzje-i-komunikaty/decyzje/decyzje?ida%5B3%5D=2

Lek pozostaje zatem nadal w obrocie (dawki 2 mg i 0,5 mg) i można go kupić w aptekach w całej Polsce:
- https://www.gdziepolek.pl/produkty/18647/clonazepamum-tzf-tabletki/apteki/w-polsce
- https://www.gdziepolek.pl/produkty/18647/clonazepamum-tzf-tabletki/apteki/w-warszawie
- https://www.gdziepolek.pl/produkty/18647/clonazepamum-tzf-tabletki/apteki/w-polsce?pvId=11868
- https://www.gdziepolek.pl/produkty/18647/clonazepamum-tzf-tabletki/apteki/w-warszawie?pvId=11868

Lek Clonazepam zawiera klonazepam jako substancję czynną. Należy ona do grupy zwanej benzodiazepinami i wykazuje działanie przeciwdrgawkowe, przeciwlękowe, uspokajające, nasenne, zmniejszające napięcie mięśni szkieletowych, co może mieć znaczenie w przypadku padaczki.

Stosowanie klonazepamu przez dłuższy czas może prowadzić do uzależnienia zarówno psychicznego jak i fizycznego, co zwiększa się wraz ze stosowaniem wyższej dawki oraz kontynuowania leczenia w czasie. Co za tym idzie - leku nie wolno odstawiać nagle, z dnia na dzień i przede wszystkim samodzielnie. Proces odstawienia musi przebiegać stopniowo - ze zmniejszaniem dawki i pod ścisłą kontrolą lekarza.
Nagłe i samodzielne odstawienie klonazepamu może spowodować groźne działania niepożądane: bóle głowy, bóle mięśniowe, zwiększony niepokój, niepokój ruchowy, drażliwość, zaburzenia snu, omamy, urojenia, utratę poczucia rzeczywistości i inne, które producent wymienia w ulotce leku:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/18647/clonazepamum-tzf-tabletki/ulotka

Działania niepożądane mogą nasilać się wraz z wiekiem pacjenta. Szczególnie niebezpieczne jest gwałtowne przerwanie leczenia trwającego dłuższy czas.

Jeśli skutki uboczne po podaniu lub odstawieniu leku występują, powinno się je zgłaszać. O tym, jak to zrobić, pisaliśmy tutaj:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/jak-i-dlaczego-zglaszac-dzialania-niepozadane

Odradzam wszelkie próby ponownego wdrażania leku "na własną rękę". Taka sytuacja może zaszkodzić pacjentowi. Nie do końca rozumiem też, co oznacza "przerwanie leku na siłę". Skoro lekarz zadecydował o zaprzestaniu leczenia z pewnością miał ku temu przesłanki, być może polepszenie lub pogorszenie stanu zdrowia pacjenta podczas stosowania tego leku.

Odstawienie jak i ponowne wdrożenie leku musi być konsultowane z lekarzem i dostosowane do jego zaleceń.

Nazwy handlowe leku, zawierające tę samą substancję czynną, mogą różnić się w zależności od kraju. W Polsce pod nazwą "Tolep" faktycznie można znaleźć plastry na odciski lub lek o innej nazwie Trileptal stosowany w leczeniu padaczki, którego substancją czynną jest okskarbazepina:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/79923/trileptal-tolep-tabletki-powlekane/ulotka

Nasz portal pozwala na śledzenie dostępności leków w Polsce. Mamy także swój odpowiednik na terenie Niemiec, jednak nie mamy możliwości śledzenia dostępności leków w innych krajach, np. we Włoszech.

Załączam artykuły, które mogą Panią zainteresować:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/czy-bac-sie-dzialan-niepozadanych-lekow
https://www.gdziepolek.pl/tematy/jak-kupic-leki-za-granica
https://www.gdziepolek.pl/tematy/choroba-afektywna-dwubiegunowa-chad