← powrót do głównej strony opinii i pytań

Monaliza 36 (anonim, 91.239.251.)
około 3 miesięcy temu, Warszawa

Czy tabletka Escapelle wpływa na cykl miesiączkowy?

Witam tabletkę Escapelle przyjęłam 11 godzin po stosunku(pękła prezerwatywa) po 4-5 dniach wystąpiło obfite krwawienie które trwało 5 dni,teraz o parę dni opóżnienia mi sie miesiączka prawidłowa nie liczona od dnia krwawienia po tabletce .Czy wszystko sie zgadza po zażyciu tabletki czy mam się obawiać że nie zadziałała ? O ile dni może wystąpić opóżnienie?

Z danych zawartych w Karcie Charakterystyki produktu Escapelle wynika, iż krwawienia miesiączkowe są zwykle prawidłowe i występują w przewidzianym terminie. Niekiedy mogą one wystąpić o kilka dni wcześniej lub później.
Zatem, jeśli miesiączki występowały regularnie, lewonorgestrel nie powinien znacząco ich rozregulować.
Uważa się, że lewonorgestrel zawarty w tabletce Escapelle stosowany zgodnie z zaleceniami działa głównie poprzez zapobieganie owulacji i zapłodnieniu, o ile stosunek płciowy miał miejsce w okresie przedowulacyjnym, kiedy prawdopodobieństwo zapłodnienia jest największe. Lewonorgestrel nie jest skuteczny, jeśli proces implantacji już się rozpoczął. Jednak, jeśli przyjęła Pani tabletkę w czasie do 72 godzin od opisanego powyżej incydentu, skuteczność Escapelle powinna zostać zachowana i ryzyko ciąży jest znikome.
Dla pewności powinna Pani wykonać test ciążowy, który można kupić w aptece bez recepty, o czym szczegółowo pisaliśmy w jednym z naszych artykułów:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/test-ciazowy-jaki-wybrac-i-kiedy-zrobic

Przesyłam także linki do materiałów, które mogą Panią zainteresować:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/27577/escapelle-tabletki
https://www.gdziepolek.pl/tematy/tabletka-po-czyli-antykoncepcja-awaryjna
https://www.gdziepolek.pl/tematy/jak-prawidlowo-stosowac-antykoncepcje
https://www.gdziepolek.pl/tematy/antykoncepcja