← powrót do głównej strony opinii i pytań

Beata (anonim, 83.29.224.)
około 9 dni temu, Warszawa

Co zrobić jeśli wystąpiło krwawienie śródcykliczne podczas przyjmowania tabletek Axia Conti?

Witam zazywam tabletki axia conti i mam problem. Zazylam pierwsza tabletke podczas pierwszego dnia miesiaczki tak jak pisza wszystko bylo wporzadku druga miesiaczka sie normalnir zaczela. Ale trzecia. No wlasnie dzis jest pierwszy dzien kolejnej miesiaczki a ja zazylam dopiero 20 tabletek rozowych co robic brac dalej to zamo opakowanie (do konca zostalo 4rozowe i 4 biale) czy moze zaczac nowe opakowanie i pierwsza tabletke zazyc?

Krwawienia i plamienia śródcykliczne mogą pojawić się i nie powinny Pani niepokoić, zwłaszcza podczas pierwszych trzech cykli przyjmowania tabletek.
Tabletki należy przyjmować jak do tej pory, czyli dokończyć przyjmowanie czterech różowych tabletek, następnie przyjąć białe.
Jeśli przyjmowała Pani tabletki regularnie, krwawienia powinny się ustabilizować po 3-4 cyklach stosowania tabletek. Jeśli przed stosowaniem tabletek miesiączki występowały regularnie i po 3-4 cyklach krwawienie nie ustabilizuje się (nadal będzie występowało krwawienie przed przyjęciem białych tabletek), należy skonsultować się z lekarzem, który rozważy niehormonalne przyczyny takiego stanu.

Jeżeli stosowała Pani tabletki regularnie, nie stosując innych leków, które np. mogły zaburzyć działanie antykoncepcji, ryzyko ciąży jest bardzo niewielkie.

Przesyłam link do ulotki i dostępności leku Axia Conti:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/92364/axia-conti-tabletki-powlekane/ulotka
https://www.gdziepolek.pl/produkty/92364/axia-conti-tabletki-powlekane/apteki/w-warszawie

oraz linki do materiałów, które mogą Panią zainteresować:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/jak-prawidlowo-stosowac-antykoncepcje
https://www.gdziepolek.pl/tematy/antykoncepcja-hormonalna
https://www.gdziepolek.pl/tematy/jakie-leki-oslabiaja-skutecznosc-antykoncepcji