← powrót do głównej strony opinii i pytań

EVA (anonim, 178.212.124.)
około 5 miesięcy temu, Lublin

Kto może wypisać receptę na naltrekson?

Kto przepisze receptę na ten NALTREXON.

Przede wszystkim bardzo proszę nie korzystać z nielegalnych źródeł. "Oferowane" w internecie recepty i leki mogą być sfałszowane, co może zaszkodzić pacjentowi. Dodatkowo jest to niezgodne z prawem.

Lekarz decyduje o możliwości przepisania leków na receptę. Jeśli z jakiegoś powodu pacjent nie zgadza się z decyzją, to najlepiej jest udać się na konsultację do innego lekarza. Być może specjalista nie uważa, by stosowanie naltreksonu było zasadne i zaleci inny rodzaj terapii.

Krupeczka (anonim, 217.144.214.)
około 4 dni temu

Lekarz psychiatra kategorycznie odmówił przepisania naltrexonu. Tłumaczył, że to jest wyłącznie dla narkomanów i alkoholików. Zależało mi na tym leku i poprosiłam, aby potraktował mnie jako alkoholika, ale nie dał się jąć. Powiedział jeszcze, że nie będzie ryzykował utraty prawa wykonywania zawodu. Mój brat z zawodu farmaceuta prosił o to samo lekarza rodzinnego i nic nie uzyskał. Lekarz twierdził, że nie ma czegoś takiego w spisie leków, a jak brat zapytał, z którego roku jest ten spis to się okazało, ze sprzed ośmiu lat. Nie pomogły żadne tłumaczenia, że brat jest świadomy i zaznajomiony z działaniem leku. Nie wiem od kogo można uzyskać receptę (u psychiatry byłam prywatnie). W necie są ogłoszenia, o sprzedaży recept na każdy lek z zapewnieniem, że nie są fałszywe, ale obawiam się oszustwa.

Receptę na naltrekson może wypisać każdy lekarz, najczęściej są to jednak lekarze specjaliści, gdyż jak czytamy w Kacie Charakterystyki Produktu Leczniczego "Leczenie naltreksonem powinno być rozpoczynane i kontynuowane przez odpowiednio wykwalifikowanych specjalistów."
Zatem, najlepiej udać się do lekarza psychiatry, który po przeprowadzeniu odpowiedniego wywiadu może zdecydować o rozpoczęciu terapii naltreksonem. Oczywiście, jeśli lekarz rodzinny czy inny specjalista uzna za zasadne i bezpieczne zastosowanie takiego leku, również może wystawić taką receptę.

Zarejestrowane preparaty zawierające naltrekson można znaleźć tutaj:
https://www.gdziepolek.pl/substancje/naltrekson

Przesyłam również odnośniki do materiałów, które mogą okazać się przydatne:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/88259/mysimba-tabletki
https://www.gdziepolek.pl/tematy/wszystko-co-musisz-wiedziec-o-recepcie
https://www.gdziepolek.pl/tematy/alkoholizm-i-problemy-z-alkoholem