---OMNi-LOGiC Fibre - pytania

Lola (anonim, 85.221.155.) Warszawa 2 lata temu

Czy biorąc Lavistinę, Bisocard, Rimal, Nexpram, Glucophage, Suvardio i Letrox mogę wziąć lek Mysimba przepisany przez diabetologa?

Czy biorac lavistine bisocard rimal nexpram glucophage suvardio letrox to czy mozna wziasc lek mysimba przepisany przez diabetologa?

1 odpowiedź

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Sugerowane produkty

Metabolizm glukozy i lipidów

Katarzyna Domagała Farmaceuta

2 lata temu

Przy stosowaniu bupropionu - substancji czynnej leku Mysimba - z lekami metabolizowanymi przez izoenzym CYP2D6 (jest to wariant enzymu, który działa w wątrobie i zajmuje się przekształcaniem leków w organizmie) w tym z niektórymi lekami przeciwdepresyjnymi, do których Nexpram oraz lekami beta-adrenolitycznymi, do których należy bisoprolol - składnik aktywny leku Bisocard), należy zachować ostrożność. Obserwowano bowiem interakcję (wzajemne oddziaływanie), która może objawiać się zwiększonym stężeniem beta-adrenolityku (bisoprololu), bupropionu i escitalopramu (Nexpram) we krwi, co niesie ze sobą ryzyko wystąpienia działań niepożądanych.:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/czy-bac-sie-dzialan-niepozadanych-lekow

Jeśli diabetolog, który zalecił Pani lek Mysimba, został poinformowany o Pani chorobach współtowarzyszących i stosowaniu pozostałych wymienionych we wpisie leków, to należy przede wszystkim stosować się do jego wytycznych.

Poinformowanie lekarza o wszystkich istotnych kwestiach związanych ze zdrowiem i przyjmowanymi lekami jest podstawową zasadą bezpiecznej farmakoterapii, o czym pisaliśmy tutaj: https://www.gdziepolek.pl/artykuly/czy-przyjmowanie-kilku-lekow-jednoczesnie-jest-bezpieczne

Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja z nimi celem ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane. Jeśli tak, lekarz może ustalić inne zalecenia odnośnie sposobu ich stosowania.

Przy tak rozbudowanej politerapii zazwyczaj, niestety, nie da się uniknąć wzajemnych interakcji leków. Prawidłowo prowadzona politerapia (właściwy dobór leków, ich dawek, pór stosowania, odstępów między nimi) jest stosowana u wielu pacjentów. Trzeba jednak skupić się na prawidłowym przestrzeganiu zaleceń lekarza i przyjmowaniu leków w takiej konfiguracji i kolejności, jak wynika z tych zaleceń.

Takie informacje mogę przedstawić z farmaceutycznego punktu widzenia w oparciu o Charakterystyki Produktów Leczniczych, natomiast ostateczna decyzja co do połączenia leków, należy do lekarza.

Doceń odpowiadającego i wyróżnij pytanie na stronie głównej
Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Artykuły