---Skoczylas Kolagen - pytania

Katarzyna (anonim, 213.155.178.) Warszawa 3 lata temu

Jaką dawkę witaminy D3 powinna stosować osoba cierpiąca na refluks, kamicę nerkową ze stwierdzonym niedoborem tego składnika?

Dzień dobry,
jaki preparat z witaminą D wybrać przy refluksie i kamicy nerkowej ( 6 mm złogi wapniowe)? Na podstawie badań lekarz stwierdził niedobór (17 ng/ml ) i polecił wybrać preparat samodzielnie (!) Bardzo dziękuję za odpowiedź

2 odpowiedzi, 1 subskrybent

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Katarzyna Domagała Farmaceuta

3 lata temu

Suplementacja witaminy D3 w odpowiednio dobranych dawkach jest uważana za bezpieczną u osób z kamicą nerkową, nie powodując hiperkalcemii, hiperkalciurii i nie zwiększa ryzyka tworzenia złogów w drogach moczowych.

W badaniach wykazano, że witamina D3 stosowana przez kilka miesięcy w dawkach nie przekraczających 10 000 j./dobę nie powoduje hiperkalcemii, hiperkalciurii i nie zwiększa ryzyka tworzenia złogów w drogach moczowych.

Witamina D3 nie nasila objawów refluksu.

Przyjmuje się, że poziom witaminy D3 poniżej 20 ng/ml jest stanem niedoboru witaminy D3 wymagającym leczenia.
Farmaceuta oczywiście może Pani pomóc w wyborze preparatu, jednak dawka witaminy D3, jaką powinna Pani przyjmować musi być dopasowana przez lekarza do: - Pani wyniku badania, - wagi, - wieku, - do schorzeń, na które Pani cierpi. więc w tej sprawie należy zwrócić się ponownie do lekarza.

Nie ma znaczenia, który lek z witaminą D3 Pani wybierze, jeśli będzie to lek nie suplement diety. Lek zawsze gwarantuje najwyższą jakość, skuteczność i bezpieczeństwo stosowania, bowiem ma badania kliniczne w przeciwieństwie do suplementów: https://www.gdziepolek.pl/artykuly/czym-roznia-sie-leki-od-suplementow

Do leków z witaminą D3 należą, np. 1) Vigantoletten: - https://www.gdziepolek.pl/produkty/92290/vigantoletten-1000-tabletki/ulotka - https://www.gdziepolek.pl/produkty/92290/vigantoletten-1000-tabletki/apteki/w-polsce 2) Vigantol: - https://www.gdziepolek.pl/produkty/82436/vigantol-krople/apteki/w-polsce - https://www.gdziepolek.pl/produkty/82436/vigantol-krople

Załączam materiały, które mogą okazać się przydatne: - https://www.gdziepolek.pl/artykuly/witamina-d-czyli-nie-unikaj-slonca - https://www.gdziepolek.pl/artykuly/witamina-d3 - https://www.gdziepolek.pl/artykuly/leki-bez-recepty-ktore-latwo-naduzyc

Jakub Piwko Administrator, Redaktor

3 lata temu

Dzień dobry, z uwagi na @StrajkKobiet, w którym biorą udział Farmaceutki, dzisiaj nie będzie nowych odpowiedzi na pytania. Zapraszamy jutro.

Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

Podobne pytania

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Artykuły