Darek (anonim, 176.113.207.) Wieleń 3 lata temu

Czy można stosować jednocześnie leki Relanium i Diphergan?

Witam czy po tygodniowym odstawieniu alkoholu mogę brać po relalium na noc DPIHERGAN 25mg

3 odpowiedzi, 2 subskrybentów

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Ewa Pilch Farmaceuta, Redaktor

3 lata temu

Nie zaleca się równoczesnego stosowania preparatów Relanium i Doreta.

Są to leki wydawane z przepisu lekarza. Lekarz prowadzący powinien być poinformowany o stosowanych przez Panią lekach i suplementach diety.

Relanium stosuje się m.in. w kontroli skurczów mięśniowych. Oprócz zmniejszenia napięcia mięśni szkieletowych wykazuje działanie uspokajające, nasenne i przeciwdrgawkowe.

Doreta jest złożonym lekiem przeciwbólowym zawierającym tramadol oraz paracetamol. Nie zaleca się stosowania preparatu Doreta z lekami mogącymi powodować senność lub osłabienie uwagi, w tym z lekami uspokajającymi lub nasennymi.

Równoczesne stosowanie prepratów może zwiększać ryzyko wystąpienia działań niepożądanych. Zachęcam do konsultacji z lekarzem prowadzącym. Wyłącznie na wyraźne zlecenie lekarza preparaty mogą być stosowane równocześnie.

Judy (anonim, 188.146.133.) 3 lata temu

Dzień dobry mam takie pytanie czy można brać relanium 5mg i dorete 650 jednocześnie dodam że żaden z tych leków niezaburza ma świadomości psychoaktywnej lub umysłowej a działa rozluźniająco na spięte mięśnie i ból

Aleksandra Żywiec-Pelczar Farmaceuta

3 lata temu

Nie zaleca się łączenia leku Relanium z preparatem Diphergan.

Diphergan zawiera w składzie promatezynę - leki przeciwhistaminowy pierwszej generacji. Leki z tej grupy wchodzą w interakcje z lekami hamującymi ośrodkowy układ nerwowy. Największe znaczenie kliniczne mają właśnie interakcje z benzodiazepinami (np. diazepamem zawartym w leku Relanium) i alkoholem. Łączenie obu leków może doprowadzić do nadmiernej senności, uspokojenia czy zahamowania ośrodka oddechowego, dlatego równoczesne ich stosowanie dopuszcza się jedynie w uzasadnionych przypadkach, po konsultacji z lekarzem.

Więcej informacji dotyczących wzajemnych oddziaływać leków znajdzie Pan w poniższych artykułach:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/czy-mozna-laczyc-leki-z-alkoholem https://www.gdziepolek.pl/artykuly/czy-mozna-laczyc-leki-ze-soba

Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Artykuły