Marek (anonim, 185.233.72.)
około 13 dni temu, Warszawa

Jak wygląda terapia lekiem Orizon?

Witam. Przyjmuje lek orizon od około pół miesiąca ,wcześniej rispolept 3mg. Na początku dawka mała doszła do 4mg i spadła do 3 przy wypisie ze szpitala. Dodam że czuje się już okej nie widzę jakich kolwiek problemów odnośnie śledzenia w życiu codziennym czy też prześladowania w internecie. Czuję się naprawdę super. Mam wizytę po czasie ponad 7 tygodni jak zażywam lek. Zauważyłem zaburzenie erekcji, czuję się zamyślony i zapomnialski i osłabiony nieraz kręci mi się w głowie . Co może mnie czekać na wizycie pierwszej ? Czy jest szansa że lekarz pozwoli mi funkcjonować normalnie w życiu codziennym ? Dodam że chciałbym jak najszybciej już wrócić do normalnego trybu życia tzn pracy . Czy jest jakiś lek który przywróci mi moje zaburzenia erekcji ? Atak zaczął.sie nagle ale już jest naprawdę wszystko dobrze. Wyniki Tk i EEG głowy wyszły okej. Czy brak podniecenia wzwodu występuje tylko podczas zażywania leku a później wraca do normy ?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Zarówno Orizon, jak i Rispolept to leki zawierające risperidon. Kontynuuje więc Pan terapię tym samym związkiem aktywnym.

Risperidon może zwiększyć w organizmie stężenie hormonu prolaktyny. Objawami u mężczyzn mogą być w trudności w osiągnięciu lub utrzymaniu erekcji oraz inne zaburzenia seksualne. W celu potwierdzenia lekarz może zalecić wykonanie badania stężenia prolaktyny we krwi. Proszę zgłosić mu zaobserwowane objawy. Do tego czasu proponuję nie sięgać we własnym zakresie po środki poprawiające funkcje seksualne. Pozostałe objawy (problemy z koncentracją, pamięcią, zawroty głowy) także należy poddać ocenie psychiatry.

Z Pana wpisu wynika, że cierpi Pan na schizofrenię, objawiającą się manią prześladowczą. Leki takie jak Orizon czy Rispolept mogą pomóc w złagodzeniu objawów choroby, ale również zapobiegają nawrotom. Fakt, że czuje się Pan dobrze, na pewno jest pozytywny - terapia działa. Nie oznacza to jednak, że będzie Pan mógł szybko zakończyć leczenie. Leczenie często jest długotrwałe. Jednocześnie przyjmowanie leku nie wyklucza możliwości powrotu do codziennych zajęć. Może to zależeć od tego, jakie konkretnie obowiązki wykonuje Pan w pracy. Na temat rokowań (przewidywanego przebiegu terapii i jej długości, możliwość powrotu do pracy) może Pan dowiedzieć się jedynie bezpośrednio od lekarza, który ma wgląd do Pana dokumentacji medycznej.

Załączam dodatkowe materiały, które mogą być pomocne:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-zyc-ze-schizofrenia
https://www.gdziepolek.pl/kategorie/leki-na-schizofrenie
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/stosowanie-lekow-a-seks
oraz informacje o leku Orizon:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/57913/orizon-tabletki-powlekane/apteki/w-warszawie
https://www.gdziepolek.pl/produkty/57913/orizon-tabletki-powlekane/ulotka