Mama chlopca (anonim, 5.173.9.)
około roku temu, Warszawa

Czy Rispolept nie zaszkodzi 6-letniemu dziecku choremu na autyzm?

Witam. Moj 6 letni synek ma autyzm dzieciecy. Od jakiegos czasu jest bardziej agresywny i ruchliwy. Po kilku wizytach u psychologa pani poradzila nam cos mu podac na wyciszenie,poszlismy wiec do psychiatry
Ten po kilku pytaniach o jego zachowanie zapisal nam RISPOLEPT 30ML.
Czytalam opinie i troche sie obawiam czy mu to podac, czy mu to nie zaszkodzi...?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Czlowiek (anonim, 176.164.165.)
około miesiąca temu

Odpowiedź została usunięta. Powód: jest spamem.

Zasady społeczności znajdziesz tutaj. Jeśli uważasz, że Twoja odpowiedź została usunięta przez pomyłkę, skontaktuj się z nami. Dziękujemy!

Do @Mama:
Aby jednoznacznie stwierdzić co jest przyczyną obecnych niepokojących zachowań dziecka, należy skonsultować się z psychologiem lub psychiatrą dziecięcym. Jedynie specjalista na podstawie odpowiednich badań będzie w stanie stwierdzić czym spowodowany jest obecny stan.

Mama (anonim, 176.167.219.)
około miesiąca temu

Dzień dobry mam syna który kilka lat temu byl w rodzinie zastępczej Od dwoch lat życia kiedy tam był miał doreczona grupę inwalidzka i miał podawany Rispilet przez kilka lat Teraz kiedy go odzyskała nie bierze Rispoletu Jest bardzo nerwowy Są duże zmiany w jego organizmie Czy to może być spowodowane zazywaniem Rispoletu w bardzo młodym wieku przez kilka lat Proszę o pomoc dziękuję Mama

Dziękujemy za tę informację.

Agnieszka (anonim, 185.241.198.)
około roku temu

Mój syn ma 8 lat juz przechodziliśmy zmiany leków różnych , najpierw byl rispolet aby zaprzestał być agresywny potem tergetol potem depakina i teraz znowu rispolet uspokojony jest i najbardziej dzialal spokojnie funkcjonuje nic sie nie dzieje napewno pomaga , ulotka zawsze namiesza w glowie lekarz wie co robi on bierze odpowiedzialnosc za to jakie leki stosuje i tez kieruje sie zdrowiem pacjenta ;), pozdrawiam

Każdy lek może, chociaż nie musi wywoływać skutki uboczne. Nie da się przewidzieć z góry, czy i jakie działania niepożądane wystąpią u danego pacjenta. Można jednak próbować zmniejszyć ich ryzyko poprzez stosowanie się do zaleceń lekarza i wszystkich ostrzeżeń zawartych w ulotce danego leku.
W tym dokumencie można także znaleźć informacje, jakie niepokojące objawy mogą wystąpić w trakcie przyjmowania leku i na jakie symptomy należy zwrócić uwagę:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/67663/rispolept-plyn/ulotka

Najbardziej niebezpiecznym skutkiem ubocznym risperidonu jest wiotczenie mięśni twarzy i całego ciała, mogące sygnalizować udar, dlatego należy natychmiast skontaktować się z lekarzem, w przypadku występowania niewyjaśnionych bóli mięśni, ich wrażliwości na dotyk, nagłego osłabienia czy zaburzeń mowy.

Pacjenci często obawiają się szkodliwości leków:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/czy-bac-sie-dzialan-niepozadanych-lekow
Proszę jednak zwrócić uwagę, że brak podjęcia odpowiedniego leczenia może być bardziej niebezpieczny dla zdrowia. Wierzę, że lekarz przepisując lek dla Pani dziecka zrobił to według swojej najlepszej wiedzy i należy mu zaufać. Jeśli jednak ma Pani jakiekolwiek obawy, można zasięgnąć porady innego specjalisty.
Proszę także, aby syn stosował się do zaleceń otrzymanych od lekarza oraz tych, które zawarte są w ulotce leku, co z pewnością pomoże osiągnąć sukces w terapii.
I przede wszystkim, proszę nie czytać opinii w internecie. Nigdy nie ma Pani pewności, kto się wypowiada oraz, czy faktycznie dana sytuacja wystąpiła. Cudze doświadczenia niekoniecznie muszą powtórzyć się u Pani dziecka.

Rispolept ma przede wszystkim pomóc pacjentowi uporać się z problemem zdrowotnym - silnym pobudzeniem, agresją, widzeniem i słyszeniem rzeczy nieistniejących czy nadmierną aktywnością.

Załączam ulotkę leku:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/67663/rispolept-plyn/ulotka

link do śledzenia jego dostępności w aptekach połączonych z naszym systemem na terenie Warszawy:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/67663/rispolept-plyn/apteki/w-warszawie

oraz artykuły, które mogą okazać się przydatne:
- https://www.gdziepolek.pl/tematy/jak-i-dlaczego-zglaszac-dzialania-niepozadane
- https://www.gdziepolek.pl/tematy/jak-zyc-ze-schizofrenia
- https://www.gdziepolek.pl/tematy/czy-szczepienia-powoduja-autyzm