---

patka (anonim, 83.4.218.) Warszawa 2 lata temu

Czy po zażyciu "tabletki po" powinnam zaraz dostać okres?

dzień dobry, wzięłam tabletkę dzień po, od stosunku minęło 2-3 godziny , to się stało wczoraj i tak samo okres skończył mi się wczoraj czy nie powinnam dostać okresu dzisiaj ? jakie jest prawdopodobieństwo że nie zadziała tabletka? nie czuję żadnych objawów jej działania. gumka spadła przed dojściem

7
31 odpowiedzi, 2 subskrybentów

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Olga Sierpniowska Farmaceutka, Redaktorka

2 lata temu

Tabletka "po" - niezależnie od tego, który preparat ma Pani na myśli - nie służy "wywołaniu" miesiączki. Preparaty te przede wszystkim powodują, że nie dochodzi do zapłodnienia. Po zastosowaniu leku Escapelle 1500 krwawienie miesiączkowe jest zazwyczaj prawidłowe i rozpoczyna się w tym samym dniu co zwykle, czasami jednak może wystąpić kilka dni później lub wcześniej. Podobnie jest po przyjęciu tabletki EllaOne.

Działania niepożądane mogą, ale nie muszą wystąpić. W związku z tym może Pani nie odczuć żadnych objawów jej zażycia, co jednocześnie nie oznacza, że jest ona nieskuteczna.

Skuteczność prawidłowo zastosowanej tabletki awaryjnej jest wysoka, natomiast ta skuteczność nie jest 100%. Jednocześnie nie każdy stosunek bez zabezpieczenia, nawet bez zastosowania antykoncepcji awaryjnej prowadzi do ciąży. Wynika to bezpośrednio z płodności pary.

Załączam dodatkowe informacje:
https://www.gdziepolek.pl/kategorie/tabletka-po https://www.gdziepolek.pl/artykuly/tabletka-po-czyli-antykoncepcja-awaryjna

1

Klaudia Ćwiąkała Farmaceuta, Redaktor

2 miesiące temu

Do @Mama:

Zastosowanie "tabletki po" wiąże się z możliwością wystąpienia zaburzeń cyklu miesiączkowego, np. opóźnienia miesiączki, bądź plamień lub krwawień śródcyklicznych. Nie da się przewidzieć czy w danym przypadku takie zaburzenia wystąpią - jest to kwestia indywidualna każdej pacjentki.

Aby antykoncepcja była skuteczna Escapelle należy przyjąć w ciągu 72 godzin od niezabezpieczonego stosunku, natomiast Ellaone - w ciągu 120 godzin. Odpowiednio szybko przyjęta "tabletka po" jest skutecznym sposobem antykoncepcji w sytuacjach awaryjnych, jednak należy mieć na uwadze, że żadna metoda antykoncepcji nie daje 100% skuteczności.

Mama (anonim, 31.0.77.) 2 miesiące temu

Dzień dobry, w niedzielę skończył mi się okres, w poniedziałek kochałam się z mężem bez zabezpieczenia czyli dzień po okresie, średnia moich dni owulacyjnych to 26 dni, czy jeżeli wezmę tabletkę dzien po w ciągu 24 godz mój kolejny okres bedzie normalnie?

1

Angelika Talar-Śpionek Farmaceutka, Redaktorka

6 miesięcy temu

Do @Gosia:

Jeśli była to tabletka EllaOne - lek może nie zadziałać prawidłowo.
Dane zawarte w dokumentacji leku informują, że zażyty nawet bezpośrednio przed spodziewaną owulacją, preparat jest w stanie opóźnić pękanie pęcherzyków przez co najmniej 5 dni. Natomiast producent nie deklaruje skuteczności, jeśli do owulacji już doszło.

W takim wypadku skuteczniejsza może okazać się tabletka Escapelle, która nie tylko hamuje owulację, ale także uniemożliwia zapłodnienie już uwolnionej komórki jajowej. Więcej tutaj:

https://www.gdziepolek.pl/opinie-i-pytania/14970/escapelle-czy-tabletka-escapelle-przyjeta-w-dzien-owulacji-bedzie-skuteczna

2

Gosia (anonim, 93.109.53.) 6 miesięcy temu

Witam serdecznie, mam pytanie.
Odbyłam z partnerem stosunek w piątek 22 lipca. Wg mojego kalendarza to dzień owulacji. Tabletkę wzięłam w niedziele 24. wieczorem (wg. Kalendarzyka ostatni dzień płodny) cykle mam między 21-26 dni zazwyczaj 25.

Czy istnieje szansa ze tabletka nie zadziała?

I czy jeśli okres przyjdzie wcześniej przez tabletkę czy to oznacza ze nie zaszłam w ciąże na 100%?

Olga Sierpniowska Farmaceutka, Redaktorka

6 miesięcy temu

Do @Barbie: odpowiednio szybko przyjęta "tabletka po" jest skuteczna w sytuacjach awaryjnych, ale skuteczność nie wynosi 100%. Plamienia lub krwawienia mogą być działaniem niepożądanym leku. Aby przekonać się, czy nie doszło do ciąży trzeba poczekać do kolejnej miesiączki, albo do czasu, aż będzie możliwe wykonanie testu ciążowego.

1

Barbie  (anonim, 5.173.9.) 6 miesięcy temu

Czy mogę dostać odpowiedź kochaliśmy się z mężem po miesiące jeden dzień czyli 10 po 13 godz połknęłam tabletkę po1500 na drugi dzień było plamienie brazowe a 5dni plamienie białe a na 6dzien krwawieniem słabe czy mogę się obawiać

Odpowiedź usunięta, ponieważ: jest duplikatem istniejącej treści.

Angelika Talar-Śpionek Farmaceutka, Redaktorka

6 miesięcy temu

Do @Kaja:

Ponieważ "tabletka po" może osłabiać skuteczność doustnej antykoncepcji, warto poczekać do kolejnego cyklu.
Ochrona będzie zachowana, gdy przyjmie Pani pierwszą tabletkę antykoncepcyjną z nowego blistra w pierwszym dniu kolejnego cyklu miesiączkowego. Gdyby przyjęła Pani lek w tym cyklu - ochrona mogłaby nie być zachowana.

Kaja  (anonim, 5.173.140.) 7 miesięcy temu

Dzień dobry. Od około roku mam przerwę w braniu tabletek antykoncepcyjnych. Tydzień temu zażyłam tabletkę dzień po. Chciałabym wrócić do brania tabletek antykoncepcyjnych. I teraz pytanie, jeśli miesiączka wystąpi np. Za dwa dni to czy mogę rozpocząć pierwsze opakowanie? Czy musi minąć jakaś przerwa od tabletki dzień po?

Ewa Pilch Farmaceuta, Redaktor

10 miesięcy temu

Do @Lenusia:

Zastosowanie antykoncepcji awaryjnej może spowodować wystąpienie nieregularnych krwawień i plamień aż do końca danego cyklu. Ponadto miesiączka może wystąpić kilka dni wcześniej lub później niż zazwyczaj.
Jedynie lekarz na podstawie badania może ocenić czy występujące krwawienie jest krwawieniem miesiączkowym czy zostało spowodowane innymi czynnikami. Trudno jest określić czy w Pani przypadku może Pani rozpocząć stosowanie antykoncepcji hormonalnej bez dodatkowego zabezpieczenia się.

Zachęcam do zapoznania się z materiałami dodatkowymi, które mogą okazać się przydatne: https://www.gdziepolek.pl/artykuly/tabletka-po-czyli-antykoncepcja-awaryjna https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-prawidlowo-stosowac-antykoncepcje

Lenusia (anonim, 188.147.37.) 10 miesięcy temu

Dzień dobry, 27.02 żarzyłam tabletkę dzień po, dokładnie tydzień później wystąpiło krwawienie, które było słabe. Dzisiaj, po tygodniu krwawienia nasiliło się ono i przybrało postać normalnej miesiączki, którą powinnam dostać za tydzień. Stąd moje pytanie czy między krwawieniem po tabletce a miesiączką powinna wystąpić przerwa czy jest możliwość że zaczął mi się właśnie okres? Od pierwszego dnia okresu mam przepisane od ginekologa tabletki antykoncepcyjne dlatego zastanawiam się czy powinnam zacząć już je badać czy poczekać do kolejnego początku cyklu?

1

Ewa Pilch Farmaceuta, Redaktor

12 miesięcy temu

Do @Anngel:

Jest mało prawdopodobne, że byłaby Pani w ciąży. Wskazują na to negatywne testy ciążowe oraz wystąpienie miesiączki po stosunku.

W przypadku, gdy krwawienie nie wystąpi w ciągu kilku kolejnych dni, zachęcam do konsultacji z lekarzem ginekologiem.

Anngel (anonim, 78.8.235.) 12 miesięcy temu

Witam . 3.12.2021 wzielam tabletkę

escapelle. I poniżej 14.12.21 dostalam miesiączkę tak jak powinnam dostać, trwająca 6 dni . Według kalendarza miesiączkowego kolejna powinnam dostać miesiączkę 9.01.22 , ale nie mam spóźnia mi się okres już 4 dzień. Zrobiłam 5 testów każdy inny i kazy negatywny . Czuję ból w podbrzuszu jakbym miała dostać miesiączkę od tygodnia i nic. Czy jest szansa że jestem w ciąży ?

Anna Lewandowska Farmaceuta, Redaktor

16 miesięcy temu

Opisane przez Panią objawy, tj. bóle brzucha i nudności to jedne z częściej opisywanych działań niepożądanych leku Escapelle.

Escapelle to tzw. antykoncepcja awaryjna, która jest najskuteczniejsza przyjęta w ciągu 12 godzin od niezabezpieczonego stosunku. Jej skuteczność spada też po drugim stosunku płciowym.

Jeśli chce Pani określić dni płodne sugeruję wykonanie domowego testu owulacyjnego. A gdyby cykliczne krwawienie miesięczne opóźniło się o 5 dni lub wystąpiło nietypowe krwawienie należałoby wykluczyć ciążę u lekarza ginekologa.

Oszacowanie czy jest Pani w ciąży nie jest możliwe na podstawie wywiadu internetowego.

Anulka (anonim, 37.47.174.) 16 miesięcy temu

witam źle się czuję słabo mi w podbrzuszu mnie boli czy to od tabletki escapelle wzięłam 16 i boję się że jestem w ciąży a teraz wychodzi mi połowę cyklu czy mogą być dni płodne i niepłodne Jak myślicie czy jestem w ciąży i w sumie jak miałam tylko Pieszczoty

1

Olga Sierpniowska Farmaceutka, Redaktorka

19 miesięcy temu

Do @Klara: tabletka EllaOne działa tylko w tym cyklu, w którym została zastosowana. Okres nie musi być opóźniony w związku z zastosowaniem antykoncepcji awaryjnej. Jeśli przyjęła Pani EllaOne i krwawienie nie pojawiło się, to proponuję wykonać test ciążowy.

1

Klara  (anonim, 94.254.199.) 19 miesięcy temu

Czy tabletka ellaone juz zawsze opozni okres czy tylko pierwszy miesiąc ?

Ewa Pilch Farmaceuta, Redaktor

1 rok temu

Do @Anna:

Po zażyciu antykoncepcji awaryjnej do czasu wystąpienia planowego krwawienia miesiączkowego mogą występować nieregularne krwawienia i plamienia. Mogą występować również bóle podbrzusza.
Nie wpływa to na skuteczność antykoncepcji awaryjnej i powinno ustapić najpóźniej do końca aktualnego cyklu. W przypadku, gdy objawy będą uciążliwe albo krwawienie będzie obfite lub nie będzie ustępowało, zachęcam do konsultacji z lekarzem ginekologiem.

Anna (anonim, 5.173.131.) 1 rok temu

Dzień dobry, ostatni okres miałam prawidłowo 1kwietnia, w piątek wzięłam tabletkę po(9.04) wczoraj 15.04 dostałam krwawienia, takiego miesiączkowego, mam ból podbrzusza jak przy okresie, czy mam się tego obawiać?

3

Monik123 (anonim, 37.248.221.) 1 rok temu

Potrzebuję porady wzięłam tabletkę ellaone dokładnie 35 godzin po stosunku z mężem. Powinnam dostać okres 23 ale się spóźnia nie wiem czy tabletka zadziałała. W zeszłym roku tabletka poskutkowała ale teraz brałam 25lutrgo i nie miałam żadnych objaw po wzięciu tabletki jak ostatnio... ile może się okres spóźnić miałam delikatne krwawienie i to wszystko bardziej takie skrzepki krwi nic więcej drobne

2

Olga Sierpniowska Farmaceutka, Redaktorka

1 rok temu

Do @Gabi: działanie tabletek antykoncepcyjnych nie utrzymuje się po zakończeniu ich przyjmowania. Jeśli jest Pani zaniepokojona, a od stosunku minęło około 14 dni, to proszę wykonać test ciążowy.

1

Gabii (anonim, 85.222.13.) 1 rok temu

Witam, mój przypadek jest całkiem podobny jak Pani poniżej ale mimo to chce opisać dokładnie swoją sytuacje i dowiedzieć czy jest się czym martwić :) wzięłam tabletkę 72po, escapelle, wzięłam ją około 55h po stosunku, byłam na pewno po owulacji, tez miesiąc temu przestałam brać tabletki, także nie wiem czy ich działanie jeszcze jakoś się utrzymuje w organizmie bo różnie czytałam, mój partner ze tak powiem „wyjął przed”, a okres powinnam mieć dzisiaj a go brak. Po tabletce po, miałam bóle podbrzusza i mam biały śluz, nie wiem czy mam się czym martwić? Czy lepiej zrobić test lub pójść do lekarza ?

Olga Sierpniowska Farmaceutka, Redaktorka

1 rok temu

Do @Bridget: Nie można wykluczyć, że opóźnienie miesiączki ma związek z brakiem powrotu regularności cyklu po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych. Natomiast takie zaburzenia nie wykluczają ewentualnej płodności, a jedynie utrudniają określenie, jak wygląda aktualna faza cyklu kobiety.

"Tabletkę po" mozna zażyć w dowolnym momencie cyklu, własnie ze względu na niepewność, czy stosunek w danym dniu odbył się w czasie płodnym czy nie.

Odsetek ciąż pomimo zastosowania antykoncepcji awaryjnej w dużym przybliżeniu wynosi około 2% (2 na 100 kobiet zajdą w ciążę). Należy natomiast wziąć pod uwagę, że na możliwość zaistnienia ciąży wpływ mają: czas jaki minął od stosunku do zażycia tabletki, faza cyklu kobiety, w której doszło do sytuacji awaryjnej, kolejne stosunki płciowe bez zabezpieczenia w danym cyklu. Dużą rolę odgrywa wiek partnerów i ich ogólna płodność - warto pamiętać, że nie każdy stosunek, nawet odbyty w dniu owulacji kobiety kończy się ciążą. Ma to odzwierciedlenie w dużej rozbieżności danych szacunkowych i oznacza, że nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, jakie dokładnie jest ryzyko ciąży w Pani indywidualnym przypadku.

Bridget  (anonim, 85.222.13.) 1 rok temu

Czy jeśli czekam na okres który się opóźnia już 6 dni, stosunek odbyłam wczoraj a dziś wzięłam tabletkę po, to jest duza szansa ze zadziała ? Miesiąc temu odstawiłam tabletki antykoncepcyjne które brałam ponad 2 lata i nie wiem czy to przez ich odstawienie się nie spóźnia okres :/

1

Ewa Pilch Farmaceuta, Redaktor

1 rok temu

Do @K.:

Tak jak już wspomniałam poniżej mogą pojawiać się nieregularne krwawienia i plamienia aż do momentu wystąpienia planowej miesiączki. Jest to całkiem normalne.

W przypadku, gdy planowa miesiączka opóźni się o 5 dni lub krwawienie będzie nadmiernie skąpe albo obfite, zaleca się konsultację z lekarzem ginekologiem.

1

K. (anonim, 46.254.77.) 1 rok temu

Dzień Dobry, zażyłam tabletkę Escapelle 13 godz po stosunku., byłam dwa dni po okresie. Po 3 dniach od zażycia pojawiło się plamienie, z dnia na dzień większe, czy to normalne że znów mam okres ?

Ewa Pilch Farmaceuta, Redaktor

2 lata temu

Do @Ja:

Przyjęcie Escapelle w ciągu 72 h od stosunku wykazuje do 84% skuteczności w zapobieganiu ciąży. Do czasu wystąpienia kolejnego krwawienia miesiączkowego mogą występować nieregularne krwawienia śródcykliczne oraz plamienia.

W przypadku wątpliwości zachęcam do wykonania testu ciążowego:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/test-ciazowy-jaki-wybrac-i-kiedy-zrobic

Ja  (anonim, 188.147.98.) 2 lata temu

Witam zażyłam tabletkę dzień po,
godziny po stosunku. Byłam wtedy w pierwszym dniu płodnym. Czy po zażyciu tabletki dzień po może wystąpić lekie krwawienie po trzech dniach? Brakuje mi tylko tygodnia do miesiączk A ja nadal plamie. Czy jest to normalne? Mam się obawiać że jestem w ciąży? Proszę o informację.

1

Olga Sierpniowska Farmaceutka, Redaktorka

2 lata temu

Do @Magda123: interpretacja tego krwawienia zależy od dnia cyklu, w którym przyjęła Pani tabletkę.

Zgodnie z informacją o leku: "Po zastosowaniu leku Escapelle 1500 krwawienie miesiączkowe jest zazwyczaj prawidłowe i rozpoczyna się w tym samym dniu co zwykle, czasami jednak może wystąpić kilka dni później lub wcześniej. Jeżeli krwawienie miesiączkowe rozpoczyna się o ponad 5 dni później niż zwykle, jeżeli w tym czasie występuje nietypowe krwawienie lub jeżeli pacjentka podejrzewa, że może być w ciąży, to powinna upewnić się, czy jest w ciąży za pomocą testu ciążowego".

Do czasu wystąpienia następnego krwawienia miesiączkowego mogą występować nieregularne krwawienia śródcykliczne i jest to działanie niepożądane, które może wystąpić bardzo często (częściej niż u 1 na 10 pacjentek).

Załączam dodatkowe informacje:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-i-dlaczego-zglaszac-dzialania-niepozadane https://www.gdziepolek.pl/artykuly/tabletka-po-czyli-antykoncepcja-awaryjna

Magda123 (anonim, 85.221.144.) 2 lata temu

Dzień dobry , wzielam tabletce w ten sam dzień po stosunku , i 4 dni po tym jak wzięłam tabletke wystąpiłn okres czy to możliwe?

Dodaj produkty do koszyka, aby zobaczyć, w których aptekach kupisz je najtaniej - z odbiorem lub dostawą 👇

od 63,36 zł

1 tabletka

od 36,99 zł

1 tabletka

Podobne pytania

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Artykuły

Ciasteczka

Nasza aplikacja korzysta z plików cookies ("ciasteczka") dla celów technicznych (np. logowanie) i dla statystyk oraz analizy UX (Google Analytics, Hotjar). Więcej informacji o przetwarzaniu danych znajdziesz w regulaminie. Preferencje co do obsługi cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.