kmaciejka (anonim, 89.151.32.)
około 9 miesięcy temu, Warszawa

Czy plamienie w trakcie stosowania tabletek Vines może wskazywać na ciąże?

Witam, biorę tabletki Vines już 3 lata i nigdy nie miałam takiej sytuacji. Aktualnie jestem na 9 tabletce z blistra i zauważyłam u siebie brązowe plamienie, również boli mnie lekko podbrzusze. Krwawienie między blistrami skonczylo się 27 maja i wtedy też był stosunek, a dzisiaj jest to plamienie. Czy to możliwe, że nagle te tabletki stały się za słabe? Czy może to skutkować ciąża? Zaczelam się strasznie stresować.

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Do @Wiktroa: Plamienie nie wyklucza ciąży. Aby wykluczyć ciążę należy wykonać test ciążowy, który można kupić w aptece bez recepty.

Wiktroa (anonim, 83.26.189.)
około miesiąca temu

Czy plamienie pomiędzy cyklami na brązowo może wykluczać ciąże ?

około 2 miesięcy temu

Taki objaw może występować na początku stosowania tabletek Vines.
W razie wątpliwości warto porozmawiać ze swoim ginekologiem.

Pamelka (anonim, 37.8.230.)
około 2 miesięcy temu

Witam od 8 dni biorę tabletki Vines , jednak mam plamienia brązowe,czy to przejdzie ,czy powinnam zmienić tabletki.

W tej sytuacji rzeczywiście można wykluczyć ciążę. Warto jednak zakomunikować problem plamienia oraz bólu podbrzusza lekarzowi na najbliższej wizycie kontrolnej.

kmaciejka (anonim, 89.151.32.)
około 9 miesięcy temu

wczoraj zrobiłam test, negatywny, czułość 25. plamienie które miałam trwało jeden dzień. mam zdiagnozowane miesniaki, które od kilku miesięcy bolą, wizytę u ginekologa mam za tydzień. Czy powinnam powtórzyć test czy już mogę być spokojna? Mięśniaki mogą powodować plamienia nawet w trakcie przyjmowania tabletek? Przepraszam za ciągłe pytania, ale panicznie boję się ciąży, a to pierwsza taka sytuacja, że nagle plamiłam, do tej pory miałam duże zaufanie do tabletek

Tak, test wykonany na tydzień po stosunku, w wyniku którego mogło dojść do zapłodnienia będzie wiarygodny.
Więcej na temat testów ciążowych znajdzie Pani w naszym artykule:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/test-ciazowy-jaki-wybrac-i-kiedy-zrobic

kmaciejka (anonim, 37.248.208.)
około 9 miesięcy temu

czy jak dzisiaj zrobię test to będzie on wiarygodny?

Długość terapii nie ma wpływu na osłabienie skuteczności antykoncepcji hormonalnej. Rzeczywiście plamienia i ból mogą być objawem mięśniaków macicy, jednak wymaga to potwierdzenia podczas wizyty u lekarza ginekologa.
Kontrolnie można wykonać test ciążowy, aby wykluczyć ciążę, która w tym przypadku, jeśli tabletki były przyjmowane regularnie, jest mało prawdopodobna.
Przyjmowanie leków przeciwbólowych z ibuprofenem i Letroxu nie zmniejsza skuteczności terapii antykoncepcyjnej. O tym jakie leki obniżają skuteczność antykoncepcji, można przeczytać tutaj:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jakie-leki-oslabiaja-skutecznosc-antykoncepcji
Warto jednak udać się na kontrolne badanie USG, aby lekarz ginekolog sprawdził, co jest przyczyną plamień i zdecydował o dalszym sposobie postępowania.

kmaciejka (anonim, 89.151.32.)
około 9 miesięcy temu

I jeszcze jedno pytanie, czy może się okazać że po 3 latach tabletki Vines są dla mnie za słabe i stąd te plamienia? czy jeśli są za słabe to dalej jestem chroniona przed ciążą?

kmaciejka (anonim, 89.151.32.)
około 9 miesięcy temu

jedyne leki jakie biorę to letrox, no ale biorę go ponad 3 lata i czasami ibum Ale on chyba nie wpływa na skuteczność? tabletki biorę czesto w różnicach 3/4 godziny przez pracę, czy to może osłabić działanie?

kmaciejka (anonim, 89.151.32.)
około 9 miesięcy temu

A czy miesniaki macicy moga się przyczynić do plamienia? Podbrzusze boli mnie właśnie w miejscu gdzie one się znajdują.

około 9 miesięcy temu

Jeżeli stosuje Pani lek Vines regularnie, codziennie o tej samej porze, nie zapomniała Pani o żadnej tabletce, nie miała Pani biegunki, ani wymiotów oraz nie stosuje Pani innych leków, to ciąża jest mało prawdopodobna.

Plamienie może mieć wiele przyczyn. Zgodnie z Charakterystyką Produktu Leczniczego, najczęściej zgłaszanymi przez pacjentki zdarzeniami niepożądanymi w czasie badań klinicznych III fazy oraz po wprowadzeniu produktu leczniczego do obrotu były: ból głowy, migrena,
krwawienie i plamienie.

Sugeruje, zatem kontakt z lekarzem. Zwłaszcza, że stosuje Pani lek już od trzech lat. Lekarz pomoże pozbyć się niepokoju.

Vines jest doustnym lekiem antykoncepcyjnym należącym do tabletek hormonalnych dwuskładnikowych. Składa się z dwóch hormonów - etynyloestradiolu oraz gestodenu.
Załączam artykuł o leku:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/81748/vines-tabletki-powlekane

Polecam inne nasze artykuły:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-prawidlowo-stosowac-antykoncepcje
https://www.gdziepolek.pl/kategorie/antykoncepcja