Kubi (anonim, 185.239.42.)
około 10 miesięcy temu, Warszawa

Czy mogę stosować preparaty zawierające dobesylan wapnia, diosminę lub wyciąg z ruszczyka podczas terapii lekiem Mesopral?

Mam pytanie zazywam mesaprol na reflux. Czy moge zazywac leki na krazenie chodzi na zylaki i zakrzepy nogi chodzi o rostil czy dih albo suplementy diety ruskolina lub maxi 3 vena

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Tak, nie ma przeciwwskazań do łączenia leków Rostil i Mesopral.
Aby jednak leczenie przebiegało prawidłowo, Mesopral należy przyjmować codziennie rano na czczo około pół godziny przed posiłkiem. Rostil należy przyjmować podczas posiłku.

Jaro (anonim, 46.134.74.)
około miesiąca temu

Mam pytanie wziolem rano rostil i czy potem moge zazyc mesaprol prosze o odpowiedz

Nie istnieje lek o nazwie "Mesaprol". Jeśli chodzi o Mesopral, proszę czytać dalej.

Prokit jest lekiem wydawanym z przepisu lekarza, więc powinien być stosowany zgodnie z jego zaleceniami 30 minut przed posiłkiem.

Leki dostępne w sprzedaży są sprawdzone pod kątem bezpieczeństwa. Każdy lek - także Prokit - może, chociaż nie musi wywoływać skutki uboczne. Wszystkie one są wyszczególnione w ulotce dołączonej do leku.

Producent leku ma obowiązek poinformować pacjenta o wszystkich możliwych objawach niepożądanych, jakie mogą mieć związek ze stosowaniem jego preparatu, ale nie oznacza to, że u każdego wszystkie one się pojawią.

Informacja dołączona do leku zawiera ważne wskazówki, które należy przeanalizować przed jego zastosowaniem. Takiej oceny korzyści do ryzyka powinien dokonać lekarz zaznajomiony z Pana historią choroby.

Proszę stosować lek zgodnie z zaleceniami lekarza i w takiej kombinacji, jak wynika z tych zaleceń. Proszę z góry nie obawiać się o skutki, o których Pan pisze, lecz skupić się na prawidłowej realizacji terapii, która jest kluczem do ich uniknięcia.

Obawa przed ewentualnymi skutkami ubocznymi może utrudniać proces leczenia i to właśnie ona może mieć większy wpływ na wystąpienie działań niepożądanych niż sam lek.

Stres przed sięgnięciem po lek może prowadzić do zaniechania terapii, co w skutkach może być dużo gorsze dla zdrowia niż ewentualne działania niepożądane, które mogą, a nie muszą wystąpić.

Ostrzeżeń zawartych w ulotce nie wolno bagatelizować, ale należy zachować zdrowy rozsądek. Jeśli lekarz zalecił jakiś lek, oznacza to, że uważa, iż przyjęcie go jest dla Pana bardziej korzystne niż nieleczenie się.
Lek może, ale nie musi wywołać skutków ubocznych, natomiast nieleczona choroba może pogłębić się, wywołać niekorzystne zmiany w organizmie lub spowodować powikłania:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/czy-bac-sie-dzialan-niepozadanych-lekow

Jaro (anonim, 185.239.42.)
około 3 miesięcy temu

Mam pytanie jak mam stosowac lek prokit jesli biore rano mesaprol i wieczorem przed spaniem a prokit jak mam brac prosze o odpowiedz

Jaro (anonim, 185.239.42.)
około 3 miesięcy temu

Mam pytanie lekarz mi przepisal mesaprol i lek prokit mam brac 2 razy dziennie przed glownymi posilkam ale co do prokitu mam obawy bo czytalem ze wywuje duzo skutkow ubocznych i czy ten lek jest bezpieczny prosze o odpowiedz

Nie ma przeciwwskazań do stosowania preparatów zawierających dobesylan wapnia (np. Rostil), diosminę (np. DIH) czy wyciąg z ruszczyka podczas terapii lekiem Mesopral. Należy jednak zachować odstęp czasowy między ich przyjęciem, np. 2-4-godzinny.

Jeśli chodzi o wybór preparatu, aby mieć pewność, że leki nie wchodzą we wzajemne interakcje, najlepiej sięgać po środki, które mają status leku nie suplementu diety.

Lek zawiera substancję (lub kombinację kilku) posiadającą właściwości lecznicze lub zapobiegające chorobom. Firma farmaceutyczna wprowadzając jakikolwiek lek na rynek musi udowodnić, że jest on skuteczny i bezpieczny dla pacjentów. Prowadzi zatem tzw. badania kliniczne. W przypadku nowych substancji leczniczych poprzedzone jest to często długoletnimi badaniami najpierw na zwierzętach doświadczalnych, a następnie na ludziach.

Suplementy diety to środki spożywcze, których celem jest uzupełnienie normalnej diety. Suplementy nie leczą więc chorób, a przypisywanie im właściwości leczniczych w reklamach lub materiałach dołączonych do opakowania jest prawnie zabronione.
Przede wszystkim, zadaniem suplementu nie jest leczenie, a jedynie uzupełnianie niedoborów składników odżywczych.

To, czy dany lek jest na tyle bezpieczny i skuteczny, aby znaleźć się na aptecznej półce, ocenia Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. Nad jakością leku, czyli między innymi tym, czy nie posiada szkodliwych zanieczyszczeń lub bakterii, czuwa ponadto Główny Inspektor Farmaceutyczny. Firma zamierzająca wprowadzić suplement diety na rynek nie musi w żaden sposób udowadniać jego jakości, skuteczności i bezpieczeństwa. Wystarczy, że powiadomi Główny Inspektorat Sanitarny i dostarczy wzór opakowania. Mówiąc prościej - nad suplementem nie muszą być prowadzone żadne badania. Jego skuteczność opiera się na wierze w działanie poszczególnych składników. Poza tym, deklarowana przez producenta dawka zawartego w suplemencie diety, wcale nie musi wchłaniać się w takiej ilości, jaka jest napisana na opakowaniu. Tak naprawdę, skoro suplement nie ma żadnych badań, nie jest monitorowane jego bezpieczeństwo - nie wiemy, ile tej substancji jest "w środku" czy ile jej się wchłania w organizmie.

Wszystkie te składowe powodują, iż suplementy diety nie muszą być ordynowane na receptę.

Leki bez recepty muszą spełnić kilka dodatkowych warunków dotyczących bezpieczeństwa stosowania bez kontroli lekarskiej.
Między innymi, nie mogą powodować częstych poważnych działań niepożądanych, a ponadto pacjent powinien być w stanie samodzielnie ocenić, czy przyjęcie danego leku jest w jego sytuacji zasadne. Ideą stosowania leków bez recepty jest właśnie krótkotrwałe leczenie powszechnych i stosunkowo niegroźnych dolegliwości.

Jeśli chodzi o Rostil czy DIH, to mają one status leku, natomiast wśród środków zawierających wyciąg z ruszczyka, lekiem jest, np. preparat Cyclo 3 Fort.

Przesyłam link do śledzenia dostępności wspomnianych leków:
1) Rostil:
- https://www.gdziepolek.pl/produkty/87864/rostil-tabletki/ulotka
- https://www.gdziepolek.pl/produkty/87864/rostil-tabletki/apteki/w-warszawie

2) DIH:
- https://www.gdziepolek.pl/produkty/23696/dih-tabletki-powlekane/ulotka
- https://www.gdziepolek.pl/produkty/23696/dih-tabletki-powlekane/apteki/w-warszawie

3) Cyclo 3 Fort:
- https://www.gdziepolek.pl/produkty/20637/cyclo-3-fort-kapsulki
- https://www.gdziepolek.pl/produkty/20637/cyclo-3-fort-kapsulki/apteki/w-warszawie

oraz materiały, które mogą okazać się przydatne:
- https://www.gdziepolek.pl/artykuly/czy-mozna-laczyc-leki-ze-soba
- https://www.gdziepolek.pl/artykuly/czym-roznia-sie-leki-od-suplementow
- https://www.gdziepolek.pl/artykuly/leki-na-zylaki
- https://www.gdziepolek.pl/kategorie/zgaga
- https://www.gdziepolek.pl/artykuly/czy-trzeba-suplementowac-witaminy-i-mineraly