Navare (anonim, 91.196.215.) Warszawa 2 lata temu

Czy marihuana (THC) wchodzi w interakcje z lekami Kwetaplex i Pregabalina?

Czy marihuana (THC) reaguje jakkolwiek z lekami egzysta (pregabalina) i kwetaplex XR (kwetiapiną)? Pamiętam, że marihuana bardzo mi pomagała na stany lękowe, ale od kiedy zaczęłam brać leki nie palę. Czy mogę teraz bezpiecznie do tego wrócić?

4 odpowiedzi

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Sugerowane produkty

Do stosowania suszu konieczny jest waporyzator:

Certyfikowany i w korzystnej cenie. To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją.

Dinusia (anonim, 82.177.100.) 36 dni temu

Ja stosuje pregabaline i cannabis -nie czuję skutków ubocznym.
Mi akurat pomaga na przewlekłe bóle stawów:) Mnie osobiście lepiej wycisza Cannabis ,ponieważ nie czuję po 1.Skutkow uczynnych lęku pregabalina,czyli: -bóle brzucha, -biegunki -nudności -mocna senność -ogłupienie ale bardziej takie żeby to dobrze nazwać w układzie nerwowym-oczywiście też pomaga. Cannabis nie posiada tych skutków ubocznych ,a nawet niweluje większość z wymienionych. I z powodu niskiego Thc nie oddzialowywuje tak mocno na „układ nerwowy” ,ale bardziej na „ciało” Ja leczę ZZSK więc mi mocno pomaga na bóle stawów i rozluźnienie kręgosłupa w tym „ciala” :) Pozdrawiam

ayeee (anonim, 31.60.91.) 37 dni temu

Mam wrażenie, że pregabalina oraz THC wzajemnie potęgują swoje działanie w jakimś stopniu, mieszanka obu w pewien sposób wzajemnie wzmacnia swoje sedatywne działanie. Natomiast dla większości osób nie jest w żaden sposób niebezpieczna, należy po prostu zachować ostrożność i umiar 😏

zielony_ziom (anonim, 188.212.135.) 2 lata temu

Stosuje pregabaline 2x150mg i nie odnotowałem negatywnych interakcji, poza faktem, że THC słabiej na mnie oddziaływuje jak już pregabalina zacznie działać - być może efekt oddziaływania na receptory hamujące GABA(B) i częściowe ograniczenie oddziaływania układu endokanabinoidowego?
Pozdrawiam :) PS. na necie jest taka stronka do sprawdzania interakcji leków: www#drugs#com/drug_interactions#html w miejsce # wstawić .

Angelika Talar-Śpionek Farmaceutka, Redaktorka

2 lata temu

Jeśli chodzi o susz marihuany medycznej z wysoką zawartością THC - tutaj należy zachować szczególną ostrożność. Niskie dawki THC mogą wprawdzie poprawić stan pacjenta, ale zbyt duża ilość THC może zwiększyć niepokój czy spowodować ataki paniki - co może negatywnie wpływać na terapię przeciwdepresyjną - dlatego środki te nie są wskazane.
Najbezpieczniej byłoby skorzystać z marihuany medycznej np. z niższą zawartością THC, lek dawkować stopniowo i pozostawać pod stałą kontrolą lekarza. Palenie marihuany jest w tym wypadku bezwzględnie przeciwwskazane.

Załączam również link do pomocnego wpisu:

https://www.gdziepolek.pl/artykuly/czym-rozni-sie-cbd-od-thc-marihuana-medyczna-olejki-cbd

Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Artykuły