Ola (anonim, 46.134.127.)
około 11 miesięcy temu, Warszawa

Co mam zrobić, jeśli odczuwam silne bóle podbrzusza, pieczenie pochwy podczas oddawania moczu i towarzyszy temu biała wydzielina?

Witam, przed majówką skończył mi się okres i od tego czasu czuje silne bóle podbrzusza oraz pieczenie pochwy i podczas oddawania moczu. Dodam, że przed okresem również czułam pieczenie i towarzyszyła temu biała wydzielina. Ginekologa mam dopiero w połowie maja, a odczuwam silny ból i dyskomfort. Może jest jakiś lek bez recepty, który mi pomoże? Ból promieniuje w okolicy jakników.

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Ciężko mi się ustosunkować do Pani problemu, ponieważ opis, który Pani zawała nie jest dla mnie do końca jasny. Czy ta wydzielina, o której Pani pisze po umyciu okolic intymnych pojawia się kolejny raz? Czy da się w ogóle ją zmyć?

Aga (anonim, 84.38.82.)
około 8 miesięcy temu

A jeszcze mam pytanie czy jesli zauwaze ze zewnetrze scanki strefy intymnej sa tak jakby oblozone taka biala wydzielina ktora troche przypomina skore bialla to jest tez infekcja intymna badz kandydoza o ktorej Pani wspomniala?

Jeśli terapia lekiem Furagina okazała się nieskuteczna i objawy są nadal odczuwalne, proszę skonsultować się z lekarzem rodzinnym lub ginekologiem.

Aga (anonim, 84.38.85.)
około 9 miesięcy temu

Tez mam problemy z cewka moczowa zaczelo sie w maju.Kiedy po siku czasem piecze ,a czasem nic nie odczuwam .Bralam furagine bo mialam tez patcie na pecherz i troche pomoglo ale pieczenie jest nadal.Czy ktos mi moze napisac co robic zeby zlikwidowac to pieczenie?

Opisane przez Panią objawy wskazują na infekcję grzybiczą pochwy (kandydozę), której towarzyszy zakażenie dróg moczowych.

Dwa razy dziennie może Pani podmywać się letnią, przegotowaną wodą, w której dodatkowo rozpuścić można jedną saszetkę np. proszku Tantum Rosa:
- https://www.gdziepolek.pl/produkty/77400/tantum-rosa-proszek-do-wytworzenia-plynu/ulotka
- https://www.gdziepolek.pl/produkty/77400/tantum-rosa-proszek-do-wytworzenia-plynu/apteki/w-warszawie

Zawarta w preparacie benzydamina działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie, znieczulająco oraz odkażająco w obrębie zewnętrznych narządów płciowych.

Podobny efekt uzyska Pani przygotowując kąpiel z rumianku. 5 gramów surowca należy dodać do 1 litra gorącej wody i pozostawić do wystudzenia. Tak przygotowanym naparem proszę podmywać okolice intymne rano i wieczorem.

W zwalczaniu kandydozy u kobiet pomocne są fungicydy – leki przeciwgrzybicze. Bez recepty, może Pani kupić np.
1) gałki dopochwowe z fentikonazolem:
a) Gynoxin Optima:
- https://www.gdziepolek.pl/produkty/95637/gynoxin-optima-kapsulki-dopochwowe/ulotka
- https://www.gdziepolek.pl/produkty/95637/gynoxin-optima-kapsulki-dopochwowe/apteki/w-warszawie

b) Gynoxin Uno:
- https://www.gdziepolek.pl/produkty/34102/gynoxin-uno-kapsulki-dopochwowe/ulotka
- https://www.gdziepolek.pl/produkty/34102/gynoxin-uno-kapsulki-dopochwowe/apteki/w-warszawie

2) kremy z klotrimazolem, np. dopochwowy Clotidal:
- https://www.gdziepolek.pl/produkty/96042/clotidal-krem-dopochwowy/ulotka
- https://www.gdziepolek.pl/produkty/96042/clotidal-krem-dopochwowy/apteki/w-warszawie

lub do stosowania na zewnętrzne narządy płciowe Clotrimazolum:
- https://www.gdziepolek.pl/produkty/18711/clotrimazolum-gsk-krem/ulotka
- https://www.gdziepolek.pl/produkty/18711/clotrimazolum-gsk-krem/apteki/w-warszawie

Może Pani stosować dopochwowo wybrany preparat, a na zewnętrzne narządy płciowe krem, aby działać dwutorowo.

W każdym przypadku związanym z zachwianiem flory bakteryjnej pochwy, stosować można probiotyki ginekologiczne (np. Lactovaginal, Lakcid Intima, Invag, Provag). Preparaty te zawierają bakterie naturalnie występujące w środowisku pochwy - żywe pałeczki kwasu mlekowego Lactobacillus. Uzupełniają one florę bakteryjną o właściwe, niezbędne organizmowi szczepy oraz ułatwiają pozbycie się szkodliwych komórek.

Probiotyki posiadają potwierdzone działanie profilaktyczne, nie są jednak stosowane jako lek, lecz jako uzupełnienie leczenia w przypadku infekcji intymnych.

Zakażenie układu moczowego objawia się przede wszystkim częstym oddawaniem małej ilości moczu, pieczeniem w trakcie korzystania z toalety i bólem w dole brzucha.

Przede wszystkim proszę dużo pić - co najmniej 2 litry płynów dziennie, ponieważ woda i inne napoje spowodują częstsze oddawanie moczu, co ułatwi oczyszczenie cewki moczowej z bakterii. Najlepsze będą oprócz wody, kwaśne soki (np. żurawinowy), które utrudnią bakteriom przyleganie do błony śluzowej pęcherza moczowego, co pomoże pozbyć się przykrych dolegliwości.

Przez co najmniej 7 dni proszę stosować preparat hamujących rozwój bakterii np. Urofuraginum:
- https://www.gdziepolek.pl/produkty/80976/urofuraginum-tabletki
- https://www.gdziepolek.pl/produkty/80976/urofuraginum-tabletki/apteki/w-warszawie

Pierwszy dzień stosowania: dwie tabletki 3 razy na dobę. Następne dni leczenia: jedna tabletka 3 razy na dobę.

Wszystkie wskazane przeze mnie preparaty dostępne są bez recepty.

Podsumowując zalecam: podmywanie się 2 razy na dobę ewentualnie z dodatkiem wybranego środka, preparat dopochwowy i ewentualnie krem do smarowania na zewnętrzne narządy płciowe, środek doustny hamujący rozwój bakterii w drogach moczowych, dużą ilość płynów.

Jeśli ból brzucha będzie nie do zniesienia, może Pani sięgnąć po preparat przeciwbólowy (np. Ibuprom) lub rozkurczowy (np. No-spa).

W sytuacji, gdy objawy zakażenia nie mijają po zastosowaniu środków bez recepty przez około 2-3 dni, a także, gdy objawy się zaostrzają (towarzyszy im gorączka, silny ból brzucha lub krwiomocz), należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem. W obecnej sytuacji można kontaktować się telefonicznie:
https://www.gdziepolek.pl/blog/jak-telefoniczne-otrzymac-recepte-i-zwolnienie-lekarskie

Przesyłam materiały, które mogą okazać się przydatne:
- https://www.gdziepolek.pl/artykuly/infekcje-intymne-jak-sobie-poradzic
- https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-stosowac-preparaty-ginekologiczne
- https://www.gdziepolek.pl/artykuly/zakazenie-drog-moczowych
- https://www.gdziepolek.pl/kategorie/higiena-intymna
- https://www.gdziepolek.pl/kategorie/infekcje-intymne