Luka (anonim, 178.235.184.)
około 2 miesięcy temu, Warszawa

Czy brak krwawienia w 3 dniu przyjmowania tabletek placebo może być powodem do niepokoju?

Dzień dobry,

Właśnie kończę 4 miesiąc stosowania Vines. W ciągu ostatnich 3 tygodni odbyłam 2 razy stosunek, ale przerywany, z racji większego bezpieczeństwa..... Bez "finału" wewnątrz... Dziś mija 3 dzień tabletek placebo i nie pojawiło się krwawienie z odstawienia. Do tej pory pojawiało się w drugim lub trzecim dniu stosowania zielonych tabletek. Jest jeszcze szansa jutro, chciałam jednak już dziś dopytać, czy jest możliwość zajścia w ciążę? Vines do tej pory brane codziennie, bez przerwy, z opóźnieniami co najwyżej 1-2h, ale rzadko, najczęściej o czasie.

Z góry dziękuję za odpowiedź

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Luka (anonim, 37.47.31.)
około 2 miesięcy temu

Dziękuję wszystkim Wam za uspokojenie mnie :) też tłumaczyłam sobie to regularnością przyjmowania leku i stosunkiem przerywanym, ale chciałam zapytać, upewnić się, czy dobrze myślę :)
Pozdrawiam

Bardzo dziękujemy za podzielenie się z nami tą informacją. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do dyspozycji.

Krzysia (anonim, 89.64.46.)
około 2 miesięcy temu

Hm u mnie to wyglądało tak, ze przy vines dostałam okres własnie na 4 dzień stosowania placebo. Spokojnie, jeżeli stosowałas antykoncepcję regularnie to nie masz się kochana czego bać :)

Biorąc pod uwagę fakt, że przyjmowała Pani tabletki antykoncepcyjne regularnie, bez pominięcia żadnej z dawek, a odbyte stosunki były stosunkami przerywanymi, o ile w ostatnim czasie nie wystąpiły wymioty bądź ciężka biegunka, to prawdopodobieństwo zajścia w ciąże jest bardzo małe.

Zwykle krwawienie z odstawienia występuje w 2-3 dniu od przyjęcia ostatniej tabletki zawierającej hormony, jednak nie jest to reguła. Czasem krwawienie może się opóźnić bez konkretnej przyczyny bądź nie wystąpić wcale.

Jeżeli oczekiwane krwawienie nie wystąpi po zakończeniu przyjmowania kolejnego opakowania, może to oznaczać ciążę. Należy wówczas natychmiast skontaktować się z lekarzem i nie rozpoczynać następnego opakowania leku, dopóki nie uzyska się pewności, że nie doszło do ciąży.

Więcej informacji na temat antykoncepcji znajdzie Pani w naszych artykułach:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-prawidlowo-stosowac-antykoncepcje
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jakie-leki-oslabiaja-skutecznosc-antykoncepcji
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/antykoncepcja-hormonalna