Natalkax3 (anonim, 94.154.25.)
około roku temu, Warszawa

Czy ochrona antykoncepcyjna jest zmniejszona, jeśli pomyliłam kolejność tabletek Axia Conti?

Jeżeli pomyliłam kolejność brania tabletek axia conti 24+4 to czy moja ochrona nie jest zmniejszona

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Do @Maniaxoxo:

Zażycie tabletki białej zamiast różowej spowodowało, że ochrona antykoncepcyjna została zmniejszona.
Należy postępować jak w przypadku pominięcia tabletki w 1. tygodniu stosowania preparatu Axia Conti. Oznacza to, że należy przyjąć zapomnianą tabletkę tak szybko jak jest to możliwe, nawet, gdy oznacza to przyjęcie dwóch tabletek na raz. Następnie przez minimum 7 dni należy stosować dodatkową metodę antykoncepcyjną:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/92364/axia-conti-tabletki-powlekane/ulotka/227640
Kolejne tabletki należy stosować codziennie o stałej porze.

W przypadku, gdy w tygodniu poprzedzającym pomylenie tabletek doszło do niezabezpieczonego stosunku, istnieje ryzyko ciąży. Po 10-14 dniach od stosunku należy wykonać test ciążowy w celu wykluczenia lub potwierdzenia ewentualnej ciąży:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/test-ciazowy-jaki-wybrac-i-kiedy-zrobic

Ewentualne przerwanie stosowania preparatu spowoduje brak ochrony antykoncepcyjnej, a także możliwość rozregulowania cyklu.

Maniaxoxo (anonim, 62.69.239.)
około 3 dni temu

Mam pytanie również do Axia conti, po otwarciu nowego opakowania zamiast różowej wzięłam białą, co zrobić w takiej sytuacji? Przerwać i czekać do krwawienia i następnie zacząć od nowego opakowania czy dalej brać normalnie różowe i zostanie na koniec miesiąca jedna biała mniej? Jak z bezpieczeństwem wtedy?

Ela12 (anonim, 185.157.12.)
około 18 dni temu

Dziękuję bardzo za odpowiedź i pozdrawiam.

14 i 15 tabletka Axia Conti mają taki sam skład - ochrona antykoncepcyjna pozostała więc zachowana, nie musi się Pani dodatkowo zabezpieczać.

Jutro proszę przyjąć tabletkę nr 14, potem 16, 17 itd. - zgodnie z kolejnością na blistrze.

Ela12 (anonim, 185.157.12.)
około 18 dni temu

Dzień dobry, przyjmuję tabletki axia conti i dzisiaj zamiast 14 tabletki przyjęłam 15, co robić? I czy ochrona antykoncepcyjna jest zachowana czy należy stosować dodatkowe metody antykoncepcji? Którą tabletkę powinnam wziąć jutro i jak kontynuować branie kolejnych tabletek?

Ciekawa (anonim, 5.184.218.)
około 2 miesięcy temu

Dziękuję i pozdrawiam

około 2 miesięcy temu

Opóźnienie w przyjęciu tabletki 12. nie zmniejsza ochrony antykoncepcyjnej i nie wymaga stosowania dodatkowego zabezpieczenia.

Ciekawa (anonim, 5.184.218.)
około 2 miesięcy temu

Zapomniałam o 12stej tabletce na dzisiaj 13sta przypada.

około 2 miesięcy temu

Do @Ciekawa

Kolejną tabletkę należy przyjąć o stałej porze (tj. o 9 rano).

Która to była tabletka? Ta informacja pozwoli odpowiedzieć na Pani wątpliwość, co dalej z ochroną antykoncepcyjną.

Której tabletki dotyczy wpis (numer)?

Ciekawa (anonim, 195.116.5.)
około 2 miesięcy temu

I kiedy przyjąć kolejną tabletkę, która prawidłowo miała być przyjęta dzisiaj?

Ciekawa (anonim, 195.116.5.)
około 2 miesięcy temu

Dzień dobry. Przyjmuje axia conti. Powinnam przyjąć tabletkę wczoraj (tj. Niedziela) około 9 rano. Ponieważ nie było mnie w domu i zapomniałam, tabletkę przyjęłam dopiero teraz czyli poniedziałek 4:40. Jak kontynuować i co z ochroną?

około 3 miesięcy temu

Do @ Kk:

Tabletki Milvane są tabletkami antykoncepcyjnymi o działaniu trójfazowym. W opakowaniu znajdują się trzy rodzaje tabletek o różnym składzie hormonalnym. Prawdopodobnie pomylenie kolejności tabletek może mieć wpływ na skuteczność działania. Istnieje prawdopodobieństwo, że mogła Pani zajść w ciążę.

Na chwilę obecną zachęcam do wykonania testu ciążowego po ok. 10 dniach od ostatniego stosunku:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/test-ciazowy-jaki-wybrac-i-kiedy-zrobic

Po wykluczeniu ciąży proszę stosować tabletki w prawidłowej kolejności. Ponieważ nie ma dokładnych wytycznych co do postępowania w przypadku pomylenia tabletek leku Milvane, do momentu rozpoczęcia opakowania zachęcam do zastosowania dodatkowej metody antykoncepcyjnej.

Kk (anonim, 5.173.242.)
około 3 miesięcy temu

Dzień dobry, dziś wzięłam ostatnią tabletkę Milvane i dopiero zorientowałam się, ze to była pierwsza z blistra. Wzięłam je w odwrotnej kolejności. W ostatnim tygodniu doszło do współżycia. Czy mogłam zajść w ciążę?

Nie ma za co :)

Bebzol (anonim, 46.134.118.)
około 6 miesięcy temu

Śliczne dziękuję za poradę :)
Pozdrawiam

Tak, proszę normalnie przyjmować tabletki czynne, a potem 3 placebo. Skrócenie okresu placebo o 1 dzień nie ma żadnego wpływu na skuteczność antykoncepcji. Ważne, żeby tego czasu nie wydłużać, a skrócić można.

Bebzol (anonim, 46.134.118.)
około 6 miesięcy temu

Czyli kontynuować normalnie przyjmowanie? z tym że mam jedną białą tabletkę mniej.... Czyli przyjąć 3pozostale i rozpocząć następne opakowanie czy dodatkowo jeszcze 4 dzien bez tabletki by utrzymać ciągłość?

Opóźnienie w przyjęciu różowej tabletki jest mniejsze niż 24 godziny (powinna ją Pani przyjąć o 10-11, zamiast tego zażyła ją Pani koło północy - tabletka placebo jest pusta, więc zakłada się, że w ogóle nic Pani nie przyjęła o 10-11), ochrona antykoncepcyjna jest więc zachowana.

Bebzol (anonim, 195.116.5.)
około 6 miesięcy temu

Przyjmuje zawsze około 10-11 i tak przyjęłam białą, po 24 połknęłam różową i wczoraj wieczorem kolejną różową jako kontynuacja.... Ponieważ nie wiedziałam co robić.

Niepotrzebnie przyjmowała Pani już w nocy różową. Proszę powiedzieć, o której zawsze przyjmuje Pani tabletki i o której godzinie w nocy przyjęła Pani różową?

Bebzol (anonim, 46.134.112.)
około 7 miesięcy temu

Axia conti. I przepraszam za złe określenie :)

Nie istnieje pojęcie "picie tabletek". Tabletki antykoncepcyjne to ciało stałe, które się połyka. Nie należy rozpuszczać ich w wodzie. Jakkolwiek Pani postępuje, bardzo proszę, aby połykała Pani tabletki i popijała je wodą, jeśli to konieczne.

Proszę o podanie nazwy leku, który Pani źle zastosowała.

Bebzol (anonim, 46.134.101.)
około 7 miesięcy temu

Witam. Co jeżeli przez pomyłkę rano wypiłam tabletkę białą zamiast różowej? Dodam że gdy tylko się zorientowałam iż to pomyłka w nocy wypiłam różową. Co z antykoncepcją w tym przypadku i jak mam brać kolejne. Pozostało mi w tym wypadku 2 różowe i 3 białe.

W opakowaniu tabletek Axia Conti znajdują się 24 tabletki różowe i 4 białe.
Różowe zawierają substancję czynną - etynylodiestradiol i drospirenon. Tabletki różowe powinny być przyjmowane: 1 tabletka dziennie, najlepiej od tej samej porze dnia.
Po wybraniu wszystkich tabletek różowych, czyli po 24 dniach przechodzimy do tabletek placebo - białych i stosujemy je w schemacie: 1 tabletka dziennie przez kolejne 4 dni. Następnie należy rozpocząć nowe opakowani leku.
Zatem, przyjęcie różowej tabletki z niedzieli w sobotę (dni tygodnia są oznaczeniem umownym, które ma ułatwić przyjmowanie tabletek), nie osłabi skuteczności leku.
Jeśli wczoraj przyjęła Pani pierwszą tabletkę różową z ostatniego rzędu (umownie oznaczoną u Pani jako "niedziela"), dzisiaj powinna Pani zażyć różową tabletkę z przedostatniego rzędu (oznaczoną u Pani jako "sobota"), w poniedziałek i wtorek powinna Pani przyjmować tabletki różowe, a od środy do soboty białe.

Jeśli będzie Pani postępowała, według wyżej opisanego schematu, działanie leku zostanie zachowane i nie ma konieczności stosowania dodatkowej antykoncepcji.

Przesyłam również linki do materiałów, które mogą okazać się pomocne:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-prawidlowo-stosowac-antykoncepcje
https://www.gdziepolek.pl/produkty/92364/axia-conti-tabletki-powlekane/ulotka

Natalkax3 (anonim, 94.154.25.)
około roku temu

Pomyliłam kolejność brania tabletek czynnych... Zaczynam brac tabketke od niedzieli, ja biorąc tabletkę w piątek pominęłam ostatnia tabketke z trzeciego rzędu i zaczęłam tabletkę niedzielna z czwartego rzędu

To zależy, jakie tabletki Pani pomyliła - kolejność czynnych czy czynne z placebo? Proszę o doprecyzowanie pytania.