Ona  (anonim, 91.232.91.) Warszawa 4 lata temu

Czy można brać tabletki przeciwbólowe typu Ibuprom z Oriven ?

Czy można brać tabletki przeciwbólowe typu Ibuprom z Oriven

1 odpowiedź

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Kinga Gawidziel Farmaceuta

4 lata temu

Na wstępie pragnę zaznaczyć, że każdy pacjent inaczej toleruje dany lek. Ibuprom zawiera ibuprofen, substancję o działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym i przeciwgorączkowym. Z nielicznych danych klinicznych wynika, że lek ten może prowadzić do wydłużenie czasu krwawienia, co wymaga zachowania ostrożności u pacjentów z zaburzeniami krzepnięcia oraz przyjmujących leki przeciwzakrzepowe.
Analogicznie jednym z działań niepożądanych leku Oriven, którego substancją leczniczą jest wenlafaksyna (o działaniu przeciwlękowym i przeciwdepresyjnym), może być zaburzenie czynności płytek krwi. Stosowanie tych leków jednocześnie, może zwiększyć ryzyko krwawień w obrębie przewodu pokarmowego. Jest to szczególnie niebezpieczne w przypadku występowania choroby wrzodowej żołądka. W związku z powyższym, nie należy przyjmować tych dwóch leków jednocześnie, a gdy ten sam lekarz je zaordynował, należy przestrzegać zaleconego schematu dawkowania.

Załączam ulotkę do leku Oriven: -https://www.gdziepolek.pl/produkty/57911/oriven-kapsulki/ulotka

Ulotka do leku ibuprom: -https://www.gdziepolek.pl/produkty/37112/ibuprom-tabletki-powlekane/ulotka

Materiały, które mogą okazać się przydatne: -https://www.gdziepolek.pl/tematy/czy-bac-sie-dzialan-niepozadanych-lekow -https://www.gdziepolek.pl/tematy/czy-mozna-laczyc-leki-ze-soba -https://www.gdziepolek.pl/tematy/jakie-leki-przeciwbolowe-stosowac -https://www.gdziepolek.pl/tematy/depresja

Doceń odpowiadającego i wyróżnij pytanie na stronie głównej
Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Artykuły