Kubus K (anonim, 178.36.194.)
około roku temu, Warszawa

Dlaczego po leku Adadut nie odczuwam poprawy?

Dzień dobry
mam pytanie bo do lekarza specjalisty do przychodni sie dostać to totolotek.
Lekarz urolog przepisał mi na powiększony gruczoł krokowy w celu jego zmniejszenia Adadut ale po przyjmowaniu go około 15 dni czuje ze gorzej sikam i mam pieczenia podczas oddawania moczu i wytrysku .W/g mojej obserwacji jest gorzej niz przed przyjmowaniem tego leku.Komorek rakowych nie mam miałem biopsję.

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Opisane dolegliwości mogą być objawem infekcji dróg moczowych niezwiązanej z przyjmowaniem leku lub jego skutkami ubocznymi. W szczególności lek Adadut może (nie częściej niż u 1 na 10 mężczyzn) powodować trudności z wytryskiem nasienia.

Jeśli ma Pan trudność z zapisaniem się do specjalisty, proszę odwiedzić lekarza rodzinnego (lekarza podstawowej opieki zdrowotnej). Dodatkowe podstawowe badanie moczu powinno być pomocne.

Jeśli chodzi o brak odczuwanej poprawy, to lek Adadut jest przeznaczony do długotrwałego stosowania. Niektórzy pacjenci mogą odczuwać zmniejszenie dolegliwości już na początku leczenia, ale w niektórych przypadkach może to trwać dłużej (nawet powyżej 6 miesięcy). Niewątpliwie rezultaty leczenia powinny być co jakiś czas monitorowane. Ważne, aby nie rezygnować z niego całkowicie, ponieważ bez terapii prostata będzie się powiększać. Jeśli jednak w którymś momencie uzna Pan, że nie tylko nie odczuwa Pan polepszenia, ale wręcz gorzej się Pan czuje - wizyta u specjalisty urologa będzie konieczna, aby zmienić lek.

Załączam kilka materiałów, które mogą być pomocne:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/jak-wyleczyc-chora-prostate
https://www.gdziepolek.pl/tematy/zakazenie-drog-moczowych
https://www.gdziepolek.pl/produkty/96614/adadut-kapsulki/apteki/w-warszawie
https://www.gdziepolek.pl/produkty/96614/adadut-kapsulki
https://www.gdziepolek.pl/produkty/96614/adadut-kapsulki/ulotka

O skutkach ubocznych lub ich podejrzeniu należy powiadomić lekarza, można je także zgłaszać indywidualnie:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/jak-i-dlaczego-zglaszac-dzialania-niepozadane