Sławek (anonim, 46.171.109.)
około 7 miesięcy temu, Warszawa

Gdzie po lek Nitrendypina i Adadut?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Minister Zdrowia mając na uwadze zdrowie i życie polskich pacjentów, w szczególności tych, u których niemożliwe jest zastosowanie alternatywnych technologii lekowych, wydał zgody na czasowe dopuszczenie do obrotu produktów z nitrendypiną w trybie art. 4 ust. 8 ustawy z dnia 6 września 2001 r. Prawo farmaceutyczne czyli w procedurze tzw. „importu interwencyjnego”. Pierwsze dostawy nitrendypiny sprowadzanej z zagranicy planowane są na przełomie sierpnia i września 2020 r.
Jak tylko leki będą dostępne w aptekach, zamieścimy informację na stronie produktu:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/53430/nitrendypina-egis-tabletki/apteki/w-polsce
Aby otrzymywać aktualne informacje o dostępności leku na swój adres e-mail, wystarczy zapisać się na powiadomienia wybierając ikonę "Powiadamiaj mnie o każdej nowej wiadomości dotyczącej Nitrendypina ", po lewej stronie w podanym wyżej linku.

Dystrybutor leku Nitrendypina nadal czeka na informacje od producenta, który nie potwierdził niestety terminu dostawy leku w sierpniu. Na ten moment wiadomo, iż lek ma pojawić się w aptekach jeszcze w tym roku, jednak dokładna data nie jest znana.
Adadut w opakowaniach 30-tabletkowych ma być dostępny ponownie w aptekach w II połowie sierpnia 2020 r.

Aby otrzymywać aktualne informacje odnośnie dostępności leków w aptece na swój adres e-mail wystarczy zapisać się na powiadomienia, wybierając zakładkę "Powiadamiaj mnie o każdej nowej wiadomości dotyczącej Nitrendypina/Adadut "
na stronie produktów
Nitrendypina Egis:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/53430/nitrendypina-egis-tabletki/apteki/w-polsce
Adadut
https://www.gdziepolek.pl/produkty/96614/adadut-kapsulki/apteki/w-polsce