Jagoda (anonim, 5.173.146.)
około roku temu, Warszawa

Czy można przyjmować lek Aclexa przy żylakach i niedomykalności zastawki?

Czy mogę przyjmować aclexa 200 jeżeli mam żylaki oraz nie domyka mi się lewa komora serca?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Bezpieczeństwo stosowania leku Aclexa w Pani przypadku należy uzależnić od tego, czy lekarz, który przepisał Pani ten preparat (jest wydawany na receptę) miał informacje o towarzyszących schorzeniach.

Mogę poinformować o właściwościach leku i wymaganych w jego przypadku środkach ostrożności, jednak w przypadku wątpliwości musi Pani skonsultować się z lekarzem.

W przypadku leku Aclexa ostrożność jest wymagana przy nieprawidłowej pracy serca (która jak rozumiem, może u Pani występować ze względu na niedomykalność). Należy także wziąć pod uwagę, że niezbyt często (u nie więcej niż 1 na 100 pacjentów) może wystąpić zakrzepowe zapalenie żył głębokich (u Pani już występują pewne objawy związane z układem żylnym, co należy wziąć pod uwagę). Jeśli lekarz miał wiedzę, że cierpi Pani na niedomykalność oraz żylaki, to najprawdopodobniej uznał on, że zastosowanie preparatu pomimo tych okoliczności jest uzasadnione.

Preparat Aclexa stosowany jest w leczeniu stanów zapalnych stawów i kręgosłupa. Załączam więcej informacji na temat tego preparatu:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/1831/aclexa-kapsulki
https://www.gdziepolek.pl/produkty/1831/aclexa-kapsulki/apteki/w-warszawie
oraz nasze artykuły na temat bólu:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/leki-przeciwbolowe
https://www.gdziepolek.pl/tematy/jakie-leki-przeciwbolowe-stosowac