Bruno (anonim, 89.68.37.)
około roku temu, Warszawa

Czy lek Structum 500 mg może powodować ból żołądka?

Witam biorę od 1.5 miesiąca Structum 500mg , ze względu zna to iż nie lubię naturalnego jedzenia chomiki galat.Czy od tego mogą pochodzić bóle zolongowe? Wiem że musi być ciaglosc brania 3 miesiace .Biorę tez mocne tabletki przeciw bólowe. Teraz juz mam bOle po wszystkich tabletkach gdy wezne

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

około 5 miesięcy temu

Structum jest lekiem wydawanym na receptę. Decyzję o jego zaleceniu powinien podjąć lekarz prowadzący, który zna Pani historię choroby i będzie w stanie ocenić czy ten preparat jest odpowiedni.

Jedynym przeciwwskazaniem do stosowania leku Structum jest nadwrażliwość na składniki preparatu. Może być bezpiecznie stosowany przy wrzodach dwunastnicy.

Liliana (anonim, 31.0.44.)
około 5 miesięcy temu

Mam wrzody na dwunastnicy , czy mogę wesprzeć się lekiem STRUKTUM , aby wzmocnić kości / częste złamania / oraz problemy z kolanami

Dziękuję za tą uwagę. Nadal obstaję przy tym, aby poszerzyć diagnostykę i wykonać odpowiednie badania, jeśli dolegliwości nie miną lub będą się nasilały.

gosc (anonim, 37.47.232.)
około roku temu

@Angelika Talar-Śpionek - skoro powoduje wymioty, biegunki i nudności to wiadomo jak działa na żołądek, zresztą opinii na działanie tego leku na żołądek jest ogromne. Dodając inhibitory, które totalnie niszczą stawy do poziomu złamania kręgosłupa, biodra czy nadgarstka to można sobie wyobrazić (proszę sprawdzić w ulotkach)

Myślę, że warto zrobić gastroskopię i poszerzyć jeszcze diagnostykę jeśli chodzi o zwyrodnienie kręgosłupa i ból z tym związany.

Bruno (anonim, 89.68.37.)
około roku temu

Tez tak myślę że to jest z tym bólem żołądka. 2 rehabilitację, 3 razy basen w tygodniu i nadal plecy pieką , bolą. Biorę na ból egzyste i skudexa, raz dziennie wieczorem rano naczyto OmeprazOle . Chyba musze wybrać albo ból kręgosłupa albo żołądka

Ból żołądka nie został opisany jako jedno z działań niepożądanych leku Structum 500 mg, nie oznacz to oczywiście, iż takie objawy nie mogły pojawić się u Pana.
Wspomina Pan również, iż stosuje silne leki przeciwbólowe. W mojej opinie, właśnie przewlekłe stosowanie środków przeciwbólowych, zwłaszcza zawierających w swoim składzie kwas acetylosalicylowy, ketoptofen, diklofenak czy nimesulid, mogły spowodować u Pana wyżej opisane objawy w postaci bólu żołądkowego.
Nie wiem, jaki rodzaj bólu leczy Pan silnymi środkami przeciwbólowymi, jednak może warto skontaktować się z lekarzem, który pomoże zdiagnozować jego przyczynę lub z fizjoterapeutą, który dobierze zestaw odpowiednich ćwiczeń.
Na ten moment warto natomiast zastosować leki z grupy inhibitorów pompy protonowej, takie jak np. Controloc Control, Bioprazol Bio Max czy Ortanol Max - dostępne w aptece bez recepty. Stosowane codziennie rano, na czczo, pozwolą złagodzić ból żołądka.
Więcej na ten temat w naszym artykule:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/leki-na-zapalenie-zoladka

Przesyłam również linki do materiałów, które mogą okazać się pomocne:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/75099/structum-kapsulki
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-leczyc-wrzody-zoladka-i-dwunastnicy
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jakie-leki-przeciwbolowe-stosowac