zzzzz (anonim, 83.4.77.)
około 8 miesięcy temu, Gdańsk

Gdzie zamówić szczepionkę Rabipur?

Skąd zamówić (nawet za granicą) szczepionke Rabipur ? lub czy jest dostępna w Polsce?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Apteki zintegrowane z GdziePoLek nie posiadają szczepionek przeciwko wściekliźnie (Rabipur lub Verorab) na stanie:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/65809/rabipur-iniekcja/apteki/w-polsce
https://www.gdziepolek.pl/produkty/82212/verorab-iniekcja/apteki/w-polsce

W mojej ocenie wynika to z wąskich wskazań i związanego z tym niskiego popytu. Ostatnie przypadki wścieklizny u ludzi w Polsce odnotowano w 2000 i 2002 roku, a szczepienia przeciwko niej zaleca się jedynie osobom wyjeżdżającym do rejonów, gdzie istnieje istotne ryzyko występowania zachorowań na tę chorobę. W przypadku pogryzienia człowieka przez zwierzę podejrzane o nosicielstwo wścieklizny, konieczny jest niezwłoczny kontakt z lekarzem. Stosuje się wówczas tak zwaną "profilaktykę poekspozycyjną".

W każdej aptece można poprosić o zamówienie leku, możliwość jego sprowadzenia będzie jednak uzależniona od dostępności w hurtowni lub u dystrybutora. Przesłałam zapytanie do podmiotu odpowiedzialnego za Rabipur z prośbą o informację dotyczącą statusu leku i jego dostępności. Jeśli napłynie odpowiedź - zostanie ona udzielona w tym wątku.

Szczepionki posiadają także punkty szczepień w przychodniach i z tego co udało mi się wyszukać, są przychodnie specjalistyczne (mp. medycyny podróży), które mają w ofercie szczepienie przeciwko wściekliźnie.

Jeśli chodzi o zagranicę, to mamy podgląd na stany jednej z aptek w Niemczech, jednak nie posiada ona w tej chwili szczepionki Rabipur w magazynie:
https://www.inderapotheke.de/produkte/206231/rabipur-tollwut-pcec-vaccine-p-u-lm-z-h-e-inj-l-trockensubstanz-mit-losungsmitte/apotheken/in-dusseldorf

Załączam materiały, które mogą być interesujące:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/nie-daj-sie-chorobom-na-egzotycznych-wakacjach
https://www.gdziepolek.pl/tematy/wakacyjna-apteczka-jakie-leki-zabrac-na-urlop
https://www.gdziepolek.pl/tematy/leki-na-wscieklizne