Leki na wściekliznę

Zakażenie wirusem wścieklizny wywołuje ostrą chorobę z szybko postępującymi objawami ze strony ośrodkowego układu nerwowego. Rezerwuar stanowią zwykle dzikie zwierzęta, wirus znajduje się w ich ślinie. W leczeniu wykorzystuje się szczepionki dostępne wyłącznie na receptę. Zawierają one w swoim składzie inaktywowany wirus wścieklizny. Dostępna jest także szczepionka skojarzona przeciwko błonicy, tężcowi oraz wściekliźnie zawierająca w swoim składzie inaktywowane wirusy poliomyelitis, anatoksynę błoniczą i toksoid tężcowy.

Przegląd ulotek dla pacjentów

Poniżej ulotki dla pacjentów, które zawierają treść związaną z tematem. Bierzemy pod uwagę wszystkie ulotki dostępne w wersji tekstowej1.


Rabipur rabies vaccine
iniekcja, produkt na receptę, J07BG

Co to jest szczepionka Rabipur Rabipur jest szczepionką zawierającą zabity wirus wścieklizny.

Po podaniu szczepionki układ immunologiczny (naturalny system obronny organizmu) wytwarza przeciwciała przeciw wirusom wścieklizny.

Przeciwciała te chronią przed zakażeniami lub zachorowaniami powodowanymi wirusem wywołującym wściekliznę.

Żaden ze składników szczepionki nie może wywołać wścieklizny.

Szczepionka Rabipur może być stosowana w zapobieganiu zachorowaniu na wściekliznę: przed wystąpieniem ewentualnego ryzyka narażenia na wirus wścieklizny (profilaktyka przed ekspozycją) lub po prawdopodobnej lub wiadomej ekspozycji na wirus wścieklizny (profilaktyka po ekspozycji).

w 1% aptek | znajdź Rabipur w aptekach

Verorab rabies vaccine
iniekcja, produkt na receptę, J07BG

Szczepionka VERORAB jest wskazana w zapobieganiu wściekliźnie u dzieci i dorosłych.

Zapobieganie wściekliźnie przed ekspozycją (szczepienie przed ekspozycją) Szczepienie przed ekspozycją powinno być proponowane osobom z grup wysokiego ryzyka zakażenia się wirusem wścieklizny.

Powinni być szczepieni wszyscy, którzy są stale narażeni na zakażenie np. pracownicy laboratoriów z działu diagnostycznego, naukowo-badawczego i produkcyjnego wykonujący prace z wirusem wścieklizny.

Zapobieganie wściekliźnie po ekspozycji (szczepienie po ekspozycji) W przypadku istnienia najmniejszego ryzyka zakażenia wścieklizną należy niezwłocznie wykonać szczepienie.

Leczenie po ekspozycji obejmuje miejscowe, nieswoiste leczenie rany, uodpornienie bierne za pomocą immunoglobulin przeciw wściekliźnie i szczepienie.

w 1% aptek | znajdź Verorab w aptekach

Chcesz wyszukać wśród leków dowolnego terminu?

Przejdź do wyszukiwarki w ulotkach

1 Wszystkie ulotki w formacie PDF, które zawierają treść tekstową (nie obraz). Wyszukiwanie jest automatyczne, Gdzie po lek nie ponosi odpowiedzialności za treść w ulotkach.

Potrzebujesz recepty lub konsultacji lekarza?

umów wizytę Internista