← powrót do głównej strony opinii i pytań

Adam SZ (anonim, 109.36.128.)
około 15 dni temu, Warszawa

Gdzie można pilnie nabyć szczepionkę BCG MEDAC w ilosci trzech zestawów?

Witam . Poszukuję pilnie szczepionkę BCG MEDAC w ilosci trzech zestawów. Obecnie przebywam zza granicą a lek jest potrzebny mojej mamie. Proszę o informację gdzie mogę nabyć tę szczepionkę.

Zgodnie z zapowiedzią informuję, iż na dzień dzisiejszy (10.10.2019) szczepionka BCG Medac jest dostępna w hurtowniach w Szwecji, można więc ją sprowadzić do szwedzkiej apteki. Dotyczy to opakowań po 3 fiolki, o które właśnie Pan pytał. Istnieje więc możliwość zakupienia leku za granicą - o realizacji recept w Szwecji pisaliśmy już poniżej:
https://www.gdziepolek.pl/opinie-i-pytania/9175/losartan-czy-losartan-jest-zamiennikiem-telmizeku
BCG Medac jest lekiem biologicznym, więc w tym przypadku na recepcie może znaleźć się nazwa handlowa zamiast międzynarodowej.

Problematyczna jest jednak kwestia ewentualnego transportu szczepionki do Polski - zakładając, że to tam przebywa pacjentka. BCG Medac należy do produktów, które przechowuje się w temperaturze od 2 do 8 stopni Celsjusza. Poniżej zamieszczam wytyczne Ministerstwa Zdrowia w kwestii przechowywania i transportu szczepionek:
https://www.gov.pl/web/zdrowie/polec-powieksz-tekst-drukuj-drukuj-do-pdf-przechowywanie-i-transport-szczepionek

Niestety, szczepionka BCG Medac nie jest obecnie dostępna w aptekach w żadnej spośród zarejestrowanych wielkości opakowań, również po 3 fiolki:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/9455/bcg-medac-proszek-do-wytworzenia-zawiesiny/apteki/w-polsce?pvId=81547

O przyczynach braku dostępności, a także przewidywanym terminie dostawy (możliwe, że trafi ona jedynie do szpitali) pisaliśmy już we wcześniejszym wątku:
https://www.gdziepolek.pl/opinie-i-pytania/10433/bcg-medac-gdzie-kupic-preparat-bcg-medac

Jeżeli pyta Pan o możliwość zakupienia szczepionki w innym kraju - np. w tym, którym obecnie Pan przebywa - musielibyśmy dowiedzieć się, jaki to kraj, by spróbować sprawdzić dostępność szczepionki i ocenić możliwość zakupienia jej np. na recetę transgraniczną. Ogólnie o kupowaniu leków za granicą przeczytać można w naszym artykule:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/jak-kupic-leki-za-granica
Jednak obiawiam się, iż w związku z tym, że producent podaje probemy z produkcją jako przyczynę braku dostępności BCG Medac, sytuacja w innych krajach może być podobna. Obecnie mam możliwość sprawdzenia, czy jest możliwość zakupienia leku w Szwecji - informację na ten temat zamieszczę w tym wątku w dniu jutrzejszym.

Być może przydatne okażą się nasze artykuły związane z terapiami przeciwnowotworowymi:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/przewodnik-po-terapiach-przeciwnowotworowych
https://www.gdziepolek.pl/tematy/jak-przygotowac-sie-do-chemioterapii
https://www.gdziepolek.pl/tematy/opieka-nad-pacjentem-onkologicznym