Ola (anonim, 87.205.146.) Polska 4 lata temu

Czy Sulfarinol został wycofany z aptek?

Czy sulfarinol będzie dostepny w aptekach? Czy zostal całkowicie wycofany?

213 odpowiedzi, 34 subskrybentów

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Sugerowane produkty

Asekuracja w trakcie i po antybiotykoterapii

han (anonim, 88.156.130.) 3 lata temu

dzięki sulfarinolonowi przy infekcji przesypiam normalnie noc, a nie męka, to już musiało coś zadzialac, ze wycofali, podobnie zniknal Buderhin na alergie i zastepuje go Tafen, po ktorym okropnie piecze wrecz pali sluzowka nosa. najlepsze leki wypierane przez nowosci na rynku, ktore nie sa nawet zamiennikami

Ewa Pilch Farmaceuta, Redaktor

3 lata temu

Sulfarinol niestety nie ma swojego dokładnego odpowiednika. Preparaty zarejestrowane jako leki podlegają obowiązkowi prowadzenia badań dotyczących bezpieczeństwa i skuteczności produktu leczniczego. Leki są wycofywane decyzją Głównego Inspektora Farmaceutyczne, nie Głównego Inspektora Sanitarnego.

Podobne działanie może wykazywać np. preparat Sinumedin.
Sinumedin zawiera w składzie maleinian mepiraminy oraz chlorowodorek fenylefryny. Dodatkowo zawiera działający przeciwbakteryjnie chlorek cetalkoniowy. Wykazuje działanie przeciwalergiczne, udrażnia nos i ujścia zatok przynosowych oraz ułatwia oddychanie. Sinumedin jest w formie aerozolu do nosa: https://www.gdziepolek.pl/produkty/93917/sinumedin-aerozol/apteki/w-polsce

Działanie przeciwdrobnoustrojowe wykazują również preparaty zawierające nanokoloid srebra np. Rhinoargent: https://www.gdziepolek.pl/produkty/67324/rhino-argent-aerozol/apteki/w-polsce Preparat wykazuje działanie nawilżające na śluzówkę nosa, ułatwia oddychanie.

W przypadku przewlekłych problemów z zatokami zachęcam do konsultacji z lekarzem laryngologiem. Być może konieczne będzie przeprowadzenie dodatkowych badań lub zastosowanie leków dostępnych wyłącznie na receptę.

Użytkowniczka leku (anonim, 89.64.55.) 3 lata temu

Może Gis zacznie się czepiać wad jakościowych nie starych, sprawdzonych i porządnych leków, a zajmie się tym sieciowym chłamem, który zalewa apteki i powoduje poważne uszkodzenia śluzówki a niejednokrotnie uzależnienie. Suflarinol to nie jedyny świetny lek, który niestety ucierpiał przez przerost formy nad treścią.

hannah (anonim, 89.64.89.) 3 lata temu

Dla mnie też były to jedyne działające krople na wysychającą podrażnioną śluzówkę nosa. Wszystkie inne krople wywołują ból i suchość błon śluzowych. Ale ja ostatnio widziałam info w Internecie, że była wyprodukowana kolejna już seria tych kropel ale została cofnięta i nie dopuszczona do sprzedaży z uwagi na jakiś składnik, który nie spelniał norm. Nazwano to "wadą jakościową".

Pacjent (anonim, 78.11.18.) 3 lata temu

Przypuszczam,że Sulfarinolu juz nie zobaczymy.Dzwonię co jakiś czas[ co miesiąc] i słyszę,iż może w ........Te kropki to terminy coraz dalsze.Zbywanie,tak to się nazywa.Dlaczego,tego podać nie chcą!!!!!!!

Magda (anonim, 5.173.226.) 3 lata temu

Ja też mocno cierpię na Zatoki.. Surfarinol był moim wybawieniem, do czasu kiedy go wycofali... Żadne irygacje nic mi nie pomaga, w aptekach mówią że nie ma nic podobnego do tych kropli..

Tilia (anonim, 193.25.7.) 3 lata temu

Najlepsze krople, jedyne skuteczne! Jeśli ktoś zna coś podobnego, proszę o podpowiedz

Zatkany_Nos (anonim, 78.11.113.) 3 lata temu

Na stos z tym całym GIS. Wie ktoś kiedy będzie dostępny Sulfarinol? Bez niego to jest katastrofa. Komu zależało na tym by usunąć go z rynku i że nie ma zamiennika? Podejrzane jest to i to bardzo.

Tomek (anonim, 89.64.69.) 3 lata temu

a używacie coś zamiennie co możecie polecić?

Użytkowniczka leku (anonim, 46.134.108.) 3 lata temu

Wielka szkoda, że Gis wydał taką decyzję, bo skutki wycofania tego leku są chyba nieadekwatnie duże do przyczyny dla której produkcja leku miała zostać wstrzymana.

Władysław  (anonim, 88.156.142.) 3 lata temu

Dziwne jest to, że nie występuje zamiennik tego leku. Tym bardziej, że tylko te krople tak naprawdę odpychają mi nos. Cierpię na alergię i trudno mi się oddycha z zapchanym nosem.

Ula (anonim, 188.147.107.) 3 lata temu

Czyli producent zwodzi pacjentów kolejny rok. Identyczne informacje podawane były w ubiegłym roku.

Angelika Talar-Śpionek Farmaceutka, Redaktorka

3 lata temu

Z informacji uzyskanej dziś rano od producenta wynika, iż lek nie pojawi się w najbliższym czasie w aptekach. Produkcja nie została wznowiona, a dokładna data powrotu leku na rynek nie jest znana. Producent przypuszcza jedynie, iż może być to pierwsza połowa 2021 r.

jakub (anonim, 78.8.230.) 3 lata temu

Czy producent nadal podtrzymuje termin grudzień/styczeń jeżeli chodzi o wprowadzenie sulfarinolu do aptek, czy coś się zmieniło?

Janek (anonim, 31.0.46.) 3 lata temu

Jako laryngolog nie widzę zamienia na rynku w zakażeniach bakteryjnych w nosie i zatokach.

DanielG (anonim, 46.149.218.) 3 lata temu

Oby jak najszybciej wrócił. Bez niego nie przetrwam wiosny. Alergie to straszna rzecz.

Angelika Talar-Śpionek Farmaceutka, Redaktorka

3 lata temu

Jak informuje producent, Sulfarinol będzie produkowany, a jego powrotu do aptek możemy spodziewać się na przełomie grudnia 2020 r./ stycznia 2021 r.

Ascor (anonim, 77.111.246.) 3 lata temu

Jawk został wycofany z powodu zanieczyszczeń substancji czynnej, to dlaczego juz tak długo nie jest produkowany z nowych półproduktów?

Katarzyna Domagała Farmaceuta

3 lata temu

Powody, dla których Sulfarinol zniknął z aptek podawaliśmy we wpisach poniżej.

Z rodziny lekarskiej (anonim, 89.64.93.) 3 lata temu

Nigdzie nie ma tego leku. Od dzieciństwa był stosowany. Czy rywalizuje z innymi, mocno promowanymi i nagle z tego powodu został wycofany, bo skuteczny i niedrogi?

Odpowiedź usunięta, ponieważ: niezgodność z zasadami społeczności.
Odpowiedź usunięta, ponieważ: zawiera informacje pseudonaukowe.

Olga Sierpniowska Farmaceutka, Redaktorka

3 lata temu

Do @Mesa: stawiając zarzuty dosyć ciężkiego kalibru, dobrze byłoby mieć jakieś dowody na ich potwierdzenie. Czy udało się Panu zakupić lek Sulfarinol za granicą?

Mesa (anonim, 37.248.208.) 3 lata temu

Lek pewnie wyjechał za granice kraju albo dostali niezłą kasę za wstrzymanie produkcji. Czy ktoś się w końcu weźmie za mafię farmaceutyczną i tych przestępców????

Katarzyna Domagała Farmaceuta

3 lata temu

Prosimy, aby w takim razie podzieliła się z nami tą informacją - będzie ona pomocna dla naszych pacjentów.

Balbina (anonim, 176.221.122.) 3 lata temu

W grudniu 2019 mial sie pojawic i nie było,teraz słyszymy o grudniu 2020.
Krople ktore od dekad były na rynku,najlepsze.Powod wycofania jest mi znany i nie jest taki jaki podają.

Angelika Talar-Śpionek Farmaceutka, Redaktorka

3 lata temu

Dwa tygodnie temu firma Galenus podała informację, iż Sulfarinol ma się pojawić w aptekach na przełomie grudnia 2020 r./stycznia 2021 r.

kuba (anonim, 178.37.187.) 3 lata temu

Dzień dobry. Czy jest już bliżej znany termin wprowadzenia kropli do aptek?

Aga (anonim, 37.248.210.) 3 lata temu

I tak w kółko... Podają od roku terminy, których nie dotrzymują. Ja już ich spisałam na straty.

Odpowiedź usunięta, ponieważ: niezgodność z zasadami społeczności.

Angelika Talar-Śpionek Farmaceutka, Redaktorka

4 lata temu

Z informacji uzyskanych od firmy Galenus wynika, iż lek Sulfarinol ma pojawić się ponownie w aptekach dopiero jesienią 2020r. Dokładna data powrotu leku na rynek nie jest jeszcze znana.

Aby otrzymywać aktualne informacje odnośnie dostępności leku na swój adres e-mail, wystarczy zapisać się na powiadomienia, wybierając ikonę „Powiadamiaj mnie o każdej nowej wiadomości dotyczącej Sulfarinol”, po lewej stronie, np. tutaj:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/75354/sulfarinol-krople-do-nosa/apteki/w-polsce

marcin z łodzi (anonim, 83.7.29.) 4 lata temu

Ja od chyba 15 lat jestem uzależniony od tych kropel, nie stosowałem ich często ale 1 raz w tygodniu zdarzyło się może nawet rzadziej. Teraz jest mi ciężko bo musze używać innych ale wszystkie pozostałe wysuszają śluzówkę nosa, no i pomagają góra na 5-6 godzin. Bardzo proszę niech ktoś brnie głębiej do tej Firmy i uzyska informacje kiedy będzie wznowiona sprzedaż

EVA 32 (anonim, 93.105.112.) 4 lata temu

Polecam bo sprawdziłam krople Sinumedin ale razem z maścią Hysan. Sama jestem po operacji zatok e brak Sulfarinolu powodował u mnie duże cierpienie. Ten zestaw pomaga, chodż jest dużo droższy. I pewnie o to w tym wszystkim chodziło.

Chorynosek (anonim, 93.174.24.) 4 lata temu

To nie jest wytłumaczenie, że został zanieczyszczony. Pozbyli się raczej konkurencji dla innych leków tego typu.

zagrozony (anonim, 37.248.81.) 4 lata temu

to nieslychane! znika lek skuteczny i nie ma zamiennika. Byl to ratunek dla ludzi z przewleklymi dolegliwosciami zatok. kto za to odpowiada? a my, pacjenci, jestesmy bezsilni. zupelnie jak u Barei: "Co mi zrobisz, jak mnie zlapiesz?

Alinka (anonim, 89.64.36.) 4 lata temu

Kto może używać Xylometazolin,(wszystkie obecnie dostępne krople go zawierają) nie potrzebuje Sulfarinolu.
On jest jedynym ratunkiem, dla uczulonych na Xylometalolin, stąd problem i to wielki!!!

Angelika Talar-Śpionek Farmaceutka, Redaktorka

4 lata temu

Nie należy stosować leku, który został wycofany z aptek decyzją Głównego Inspektora Farmaceutycznego.
Lek Sulfarinol został wycofany, ponieważ - "otrzymano wyniki poza specyfikacją w zakresie parametru zanieczyszczenie substancji czynnej", czyli substancja czynna leku w podanych w decyzji GIF partiach produktu była zanieczyszczona. Zatem, jego stosowanie może stanowić zagrożenie dla zdrowia pacjenta. Lek należy zutylizować. Przesyłam linki do materiałów, które mogą okazać się pomocne: https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-i-gdzie-wyrzucac-leki https://www.gdziepolek.pl/artykuly/kiedy-lek-mozna-zwrocic-do-apteki https://www.gdziepolek.pl/kategorie/katar

Karolina (anonim, 37.8.230.) 4 lata temu

Witam. Posiadam krople z numerem serii która została wycofana.Stosowałam je od 10 lat, oczywiście tylko w razie konieczności. W tej chwili jestem w kropce, nos zatkany w nocy przeżywam horror. Zastanawiałam się dziś czy nie użyć kropli, trochę się boję ale używałam je zanim dowiedziałam się, że są wycofane.

Koko (anonim, 85.237.174.) 4 lata temu

Te lek był na rynku przez wiele lat i wyleczył pacjenta . Chyba tu nie chodzi o wyleczenie tylko leczenie którego nie ma końca więc trzeba było wycofać go z rynku.

Katarzyna Domagała Farmaceuta

4 lata temu

Dziękujemy za wyrażenie swojej opinii.

Wojownik  (anonim, 37.47.239.) 4 lata temu

Moim zdaniem ktoś komuś posmarował , żeby ten lek zniknął ze sprzedaży ...
Ten lek jest dobrze znany za granicą ... (to polski lek) - czy już wiadomo o co chodzi ...? ?? To jest tak, jak ze wszystkim - zniszczyć bo dobre, bo najlepsze ... bo polskie ... Głupa palą ... ciemnoty wciskają ... Dostali kasę ze to ... Napewno ten lek pojawi się na rynku, ale będzie produkowany przez zachodnią firmę i może pod inną nazwą ... - wyrobią sobie licencję na wyłączność ... Moim zdaniem dostał ktoś za to dużą kasę , bądź jakieś wycieczki dozgonne ... -tak myślę Ten pajac co to zablokował powinien być zbadany pod każdym kątem ... Wiadomo jednak że tak się nie stanie ... 😊- wiadomo ...

Alergik (anonim, 188.147.38.) 4 lata temu

Pisałem na tym forum jako Alergik i wracam tutaj aby dla takich pechowców jak ja dać odrobinę wytchnienia od stanu permanentnie niedrożnego nosa. Mój związek z Sulfarinolem trwał dłużej niż 30 lat i....
Koniec, krach, katastrofa, tragedia. Ale życie nie znosi próżni, najpierw mieszanina 10 ml parafiny plus 30 kropel xylometazolinu i przy ciągłym mieszaniu specyfik zastępczy mniej skuteczny, ale jednak przynosił ulgę. Przełom i.zwrot.o 180 stopni przyniosła miesięczna kuracja kroplami sterydowymi Nasometin wraz z nawilżaniem/natłuszczaniem ciekłą parafiną uzupełnianą płukaniem nosa zwykłą wodą. Teraz wiem, że da się komfortowo oddychać bez ciągłego problemu z zatkaną kichawą. Alergicy, powodzenia w znalezieniu swojej drogi, ważne że to możliwe.

Angelika Talar-Śpionek Farmaceutka, Redaktorka

4 lata temu

Z informacji uzyskanych dzisiaj rano od firmy Galenus wynika, iż lek Sulfarinol ma pojawić się ponownie w aptekach dopiero jesienią 2020r. Dokładna data powrotu leku na rynek nie jest jeszcze znana.

Aby otrzymywać powiadomienia odnośnie dostępności leku Sulfarinol na swój adres e-mail, wystarczy wybrać ikonkę " Powiadamiaj mnie o każdej nowej wiadomości dotyczącej Sulfarinol ", po lewej stronie, np. tutaj:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/75354/sulfarinol-krople-do-nosa/apteki/w-polsce

Angelika Talar-Śpionek Farmaceutka, Redaktorka

4 lata temu

Sulfarinol nie ma odpowiedników, tzn. nie ma na polskim rynku preparatów o dokładnie takim samym składzie. Przesyłam jednak artykuł na temat leków na katar, w którym przedstawione są alternatywy:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/katar

BartusZak (anonim, 82.139.27.) 4 lata temu

Czyli brak zamienników?

Odpowiedź usunięta, ponieważ: niezgodność z zasadami społeczności.

Zwolennik Sulfarinolu (anonim, 185.31.218.) 4 lata temu

Sulfarinol to najlepsze krople.
Jedyne jakie znam, które nie wysuszały śluzówki. Poza tym najskuteczniejsze. To bardzo zła wiadomość, że zostały wycofane. Mam jeszcze resztki zapasów i używam ich zawsze gdy mam katar.

osieeek (anonim, 89.72.41.) 4 lata temu

Sulfarinol jedyny lek który działał jak trzeba został wycofany dlaczego? Moim zdaniem dlatego bo działał!!!!!!

Jacek (anonim, 77.253.194.) 4 lata temu

Sulfarinol stosuję od 22 lat prawie przez cały rok. Teraz klapa,nikt w aptece nic nie wie, od 09.2019 r. brak w hurtowniach łódzkich. Co robić?

Katarzyna Domagała Farmaceuta

4 lata temu

Z dniem dzisiejszym zostały wycofane kolejne serie kropli Sulfarinol.
Przesyłam link do decyzji: https://rdg.rejestrymedyczne.csioz.gov.pl/Decision/Decision?id=4212

Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

Dodaj produkty do koszyka, aby zobaczyć, w których aptekach kupisz je najtaniej - z odbiorem lub dostawą 👇

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Artykuły