Leki na niedoczynność tarczycy

Leczenie niedoczynności tarczycy polega na ciągłym zażywaniu hormonów tarczycy, a jeżeli przyczyną choroby jest niedobór jodu - preparatów jodu dostępnych bez recepty. Zazwyczaj pacjenci zażywają tyroksynę (hormon tarczycy o symbolu T4) będącą hormonem wydawanym na receptę.

Przegląd ulotek dla pacjentów

Poniżej ulotki dla pacjentów, które zawierają treść związaną z tematem. Bierzemy pod uwagę wszystkie ulotki dostępne w wersji tekstowej1.


Letrox 75 levothyroxine
tabletki, produkt na receptę, H03AA

LETROX jest stosowany: W celu uzupełnienia niedoboru hormonów tarczycy w niedoczynności tarczycy.

w 98% aptek | znajdź Letrox w aptekach

identyczne wyniki: Letrox 50, Letrox 100, Letrox 125, Letrox 150

Vitaminum A Medana retinol
płyn, produkt na receptę, A11CA

Uzupełnianie diety w stanach, w których wystąpić może zwiększone zapotrzebowanie na witaminę A, jak: biegunka; gastrektomia (częściowe lub całkowite chirurgiczne usunięcie żołądka); hipertyroidyzm (niedoczynność tarczycy); przewlekłe zakażenia; choroby przewodu pokarmowego (celiakia, choroba Crohna); zaburzenia wchłaniania związane z niewydolnością trzustki; odra; ciężki niedobór białek.

w 72% aptek | znajdź Vitaminum w aptekach

Rennie Fruit calcium+magnesium
tabletki do ssania/gryzienia/żucia, lek bez recepty, A02AD

Dlatego wszystkie leki, a zwłaszcza niżej wymienione, należy przyjmować 1 lub 2 godziny przed lub po zażyciu leku Rennie Fruit: antybiotyki z grupy tetracyklin i inne leki przeciwbakteryjne - chinolony, glikozydy nasercowe, jak np. digoksyna, lewotyroksyna (stosowana, m.in. w niedoczynności tarczycy), eltrombopag (stosowany w leczeniu małopłytkowości), fosforany, fluorki, preparaty żelaza, diuretyki tiazydowe.

w 71% aptek | znajdź Rennie w aptekach

Eltroxin levothyroxine
tabletki, produkt na receptę, H03AA

Lek Eltroxin stosowany jest w leczeniu niedoczynności tarczycy, stanu, w którym nie wytwarza ona odpowiedniej ilości tyroksyny.

w 59% aptek | znajdź Eltroxin w aptekach

Novothyral 75 levothyroxine+liothyronine
tabletki, produkt na receptę, H03AA

Novothyral 75 stosuje się w następujących przypadkach: substytucyjne leczenie niedoczynności tarczycy każdego pochodzenia: pierwotna

w 58% aptek | znajdź Novothyral w aptekach

Novothyral levothyroxine+liothyronine
tabletki, produkt na receptę, H03AA

Novothyral stosuje się w następujących przypadkach: substytucyjne leczenie niedoczynności tarczycy każdego pochodzenia: pierwotna niedoczynność tarczycy (dziedziczna lub nabyta, np. po chirurgicznych operacjach, napromienianiu, przyjmowaniu leków), wtórna niedoczynność tarczycy; w stanie eutyreozy: profilaktyka nawracającego wola, po jego resekcji, leczenie nienowotworowego wola.

w 23% aptek | znajdź Novothyral w aptekach

Inj. Magnesii Sulfurici 20% Polpharma magnesium sulfate
iniekcja, produkt na receptę, V03AB

Stany drgawkowe wywołane niedoborem magnezu w przebiegu padaczki, kłębuszkowego zapalenia nerek lub niedoczynności tarczycy.

w 14% aptek | znajdź Inj. w aptekach

Wolarex levothyroxine
tabletki, produkt na receptę, H03AA

Wolarex jest stosowany: w celu uzupełnienia niedoboru hormonu we wszystkich postaciach niedoczynności tarczycy, w celu zapobiegania nawrotom wola po leczeniu operacyjnym u pacjentów z prawidłową czynnością tarczycy, w leczeniu wola u pacjentów z prawidłową czynnością tarczycy, w leczeniu złośliwego raka tarczycy, szczególnie po operacji usunięcia tarczycy w celu zahamowania wzrostu nowego guza oraz jako uzupełnienie niedoboru hormonów tarczycy.

w 0% aptek | znajdź Wolarex w aptekach

Wolarex levothyroxine
tabletki, produkt na receptę, H03AA

Wolarex jest stosowany: w celu uzupełnienia niedoboru hormonu we wszystkich postaciach niedoczynności tarczycy, w celu zapobiegania nawrotom wola po leczeniu operacyjnym u pacjentów z prawidłową czynnością tarczycy, w leczeniu wola u pacjentów z prawidłową czynnością tarczycy, pomocniczo w leczeniu nadczyn...

w 0% aptek | znajdź Wolarex w aptekach

Wolarex levothyroxine
tabletki, produkt na receptę, H03AA

Wolarex jest stosowany: w celu uzupełnienia niedoboru hormonu we wszystkich postaciach niedoczynności tarczycy, w celu zapobiegania nawrotom wola po leczeniu operacyjnym u pacjentów z prawidłową czynnością tarczycy, w leczeniu wola u pacjentów z prawidłową czynnością tarczycy, w leczeniu złośliwego raka ta...

w 0% aptek | znajdź Wolarex w aptekach

Wolarex levothyroxine
tabletki, produkt na receptę, H03AA

Wolarex jest stosowany: w celu uzupełnienia niedoboru hormonu we wszystkich postaciach niedoczynności tarczycy, w celu zapobiegania nawrotom wola po leczeniu operacyjnym u pacjentów z prawidłową czynnością tarczycy, w leczeniu wola u pacjentów z prawidłową czynnością tarczycy, pomocniczo w leczeniu nadczynności tarczycy w skojarzeniu z lekami przeciwtarczycowymi po uzyskaniu prawidłowego stanu metabolicznego.

w 0% aptek | znajdź Wolarex w aptekach

Levothyroxine Sodium Vale levothyroxine
tabletki, produkt na receptę, H03AA

Oroxine stosuje się: w celu uzupełnienia niedoboru hormonu tarczycy we wszystkich postaciach niedoczynności tarczycy lub po usunięciu tarczycy; w zapobieganiu nawrotom wola po operacji wola, u pacjentów z prawidłową czynnością tarczycy; w leczenia niezłośliwego nowotworu tarczycy (wole łagodne), u pacjentów z prawidłową czynnością tarczycy.

w 0% aptek | znajdź Levothyroxine w aptekach

Chcesz wyszukać wśród leków dowolnego terminu?

Przejdź do wyszukiwarki w ulotkach

1 Wszystkie ulotki w formacie PDF, które zawierają treść tekstową (nie obraz). Wyszukiwanie jest automatyczne, Gdzie po lek nie ponosi odpowiedzialności za treść w ulotkach.

Potrzebujesz recepty lub konsultacji lekarza?

umów wizytę Internista