Ebilfumin, opinie i pytania

30 pytań o Ebilfumin. Odpowiadają sprawdzeni farmaceuci. Anonimowo, bezpłatnie, bez kolejki w aptece.

Tematy nadrzędne: Leki na grypę, Jak szybko wyleczyć grypę?.

Uwaga: ten temat związany jest z lekami na receptę. Redakcja nie odpowiada za treści dodawane przez użytkowników. Nie zamieszczaj wypowiedzi zawierających treści reklamowe, które w przypadku leków na receptę są prawnie zakazane.

Twój adres IP i wybrana lokalizacja zostaną zapisane. Polityka Prywatności.
Izabela86 (anonim, 88.156.236.)
wczoraj, Warszawa

Czy wysypka z pęcherzami oraz krwotok z nosa u 10-letniego dziecka są wskazaniem do odstawienia leku Ebilfumin?

Czy zaprzestać stosowania leku
Wczoraj podałam pierwsza dawkę leku córce 10 lat. Po godzinie wystąpiła wysypka jak pęcherze i 1 raz wymiotowała I miała krwotok z nosa. Dziś wysypka zniknęła. Lekarz stwierdził u niej grypę ale ona ma kaszel i katar. Nie ma nawet podwyższonej gorączki nic ją nie boli.

Zatroskana (anonim, 89.71.113.)
około 2 dni temu, Warszawa

Czy wymioty, świąd oczu i apatia są podstawą do odstawienia leku Ebilfumin u dziecka?

Czy zaprzestać stosowania preparatu po zaobserwowaniu wystąpienia skutków ubocznych u 6 miesięcznego dziecka? Syn przyjął 5 dawek leku. Po pierwszej dawce zwymiotował (również starszy syn, 5 letni, gdzie starszy po jednorazowym incydencie dobrze znosi lek) natomiast młodszy, 6 miesięczny po pierwszej zwymiotował, drugiego dnia ewidentnie dokuczają mu swędzące oczka (drapie się, pociera o nie), ponadto jest apatyczny, a po 5 dawce znowu zwymiotował. Objawy grypowe, jak gorączką ustąpiły. Czy kontynuować czy przetrwać leczenie?

Izabela (anonim, 37.47.249.)
około 2 dni temu, Warszawa

Czy Ebilfumin może powodować krwotok z nosa u dzieci?

Ja również mam pytanie o krwawienie z nosa. Córka 3 lata przez 5 dni brania leku codziennie rano krwawienie z nosa. U nas wygląda jakby to było ewidentnie po braniu tego leku.

Aniela (anonim, 213.227.87.)
około 4 dni temu, Warszawa

Co zrobić w sytuacji, kiedy podano dziecko trzy dawki leku Ebilfumin zamiast dwóch?

Lekarz zalecił mojej dziesięcioletnej córce lek Ebilfumin 75mg dwa razy dziennie. Nie wiem jak do tego doszło ale prawdopodobnie pomyłko mąż podał w pierwszy dzień leczenia aż 3 tabletki bo wczoraj wieczorem w drugim dniu leczenia zauważyłam że brakuje więcej niż powinno. Nie wiem co mam robić. Córka skarży się na ból ucha mimo, że lekarz kazał dawać duże dawki ibuoprofenu. W jaki sposób zaszkodziliśmy dziecku. Co powinnam teraz zrobić.

Jola (anonim, 5.173.65.)
około 7 dni temu, Warszawa

Czy obrzęk powiek po leku Ebilfumin jest powodem do przerwania kuracji?

U syna po zażyciu leku Ebilfumin ( jedna tabletka) wystąpił obrzęk powiek, czy lepiej zaprzestać stosowania? Czy kontynuować leczenie? Więcej reakcji nie zaobserwowalam.

Anna (anonim, 188.147.34.)
około 9 dni temu, Warszawa

Czy można stosować Hascovir na opryszczkę podczas leczenia grypy lekiem Ebilfumin.

Przyjmuję lek ebilfumin drugi dzień na grypę. Pojawił się u mnie objaw niepożądany w formie kilku opryszczek wokół ust. Czy mogę równolegle zażywać hascovir? Myślę że jest to reakcja na lek, a nie obniżenie odporności bo tydzień wcześniej skończyłam leczenie opryszczki hascovirem, a po takim leczeniu nie pojawia się ona u mnie co najmniej przez kilka miesięcy.

M. (anonim, 159.205.210.)
około 11 dni temu, Warszawa

Czy gorsze samopoczucie dziecka jest spowodowane grypą czy podaniem leku Ebilfumin?

Witam serdecznie, moja trzy letnia córeczka gorączkuje od wczoraj (39.3) ma też meczacy kaszel i wodnisty katar. W dnu dzisiejszym po badaniu lekarz przepisał Ebilfunium 45 mg ( dwa razy dziennie 1 kapsulka), Levopront i Clemastinum. Leki podalam dziecku okolo godz 14, po okolo15 minutach, córce zaczely mocno łzawić oczy i zwiekszyła sie mocno ilośc wydzieliny z nosa i zachwile zasneła. W czasie snu oddech bardzo krótki i przyspieszony. Po godzinie obudziła sie i zaczeła wymiotowac, poczym usiadla i ok 20 minut siedziala bardzo osowiała. Temperatura 38.8, podalismy Apap forte i zasnęła ponownie. Mam wrażenie że córka czuje sie gorzej po podaniu Ebilfumin. Proszę o odpowiedz czy jest to związane z reakcja niepożadana na lek, czy raczej dzialanie na wirus grypy. Czy powinnismy skonsultować to z lekarzem? Czy kontynuować leczenie?

Z poważaniem M.

A. (anonim, 89.64.77.)
około 13 dni temu, Warszawa

Jak długo powinna trwać terapia lekiem Ebilfumin w przypadku pomyłkowego podawania połowy zalecanej dawki?

Dzień dobry,
Zamiast 2 tabletek 30 mg dwa razy dziennie podawałam dziecku (9 lat) jedna tabletkę 30 mg dwa razy dziennie przez 4 dni kuracji. (Przez pomyłkę, tez miałam grypę). Dziecko czuje się w tej chwili bardzo dobrze, nie ma gorączki ani innych objawów grypy (tak jak ja). Czy mam kontynuować kurację dziecka przez kolejne dni np. po 1 tabletce dwa razy dziennie aż do wyczerpania opakowania?

Basia (anonim, 31.0.45.)
około 16 dni temu, Warszawa

Czy lek Ebilfumin może powodować działania niepożądane?

Stanowczo odradzam tego leku u mnie były skutki uboczne nie sposób było dalej przyjmować, trzeba mieć końskie zdrowie, dodaję że mam 64 lata i dostałam dziecięcą dawkę

Ewa (anonim, 83.27.4.)
około 17 dni temu, Warszawa

Czy nerwowość i płaczliwość mogą być działaniami niepożądanymi leku Ebilfumin?

Witam. Moje 3 letnie dziecko przyjmuje lek ebilfumin 45 . Ma brać go przez 10 dni. Martwię się bo syn zrobił się nerwowy płaczliwy ciagle chce spać a za chwile się śmieje i bawi normalnie. Czy to może być wina leku? Dodam ze ja również przyjmowałam ten lek i byłam bardzo niespokojna po nim.

Sara (anonim, 94.154.56.)
około 18 dni temu, Warszawa

Czy można łączyć lek Ebilfumin 30 mg z suplementem diety Imunit Forte?

Witam czy ebilfumin 30mg 2 ×2 kapsułki może być jednocześnie stosowany z imunit forte 100mg. Dodam że chodzi o dziecko 8 letnie. Dziękuję za odpowiedź.

Weronika (anonim, 31.0.37.)
około 20 dni temu, Warszawa

Czy gorączka i złe samopoczucie mogą być działaniem niepożądanym leku Ebilfumin?

Czy jeśli po pierwszej dawce ebilfumin stosowanego profilaktycznie przy chorobie innego domownika pojawiła się gorączka, zmęczenie, bóle mięśni to mogą być działania niepożądane leku?

Syno (anonim, 188.147.33.)
około 22 dni temu, Warszawa

Czy Ebilfumin jest bezpieczny dla dwumiesięcznego niemowlaka?

Czy lek ebilfumin jest bezpieczny dla 2 miesięcznego niemowlaka? Syn 4 lata dostał ten lek, po badaniu laboratoryjnym stwierdzono u niego grypę typu A. I wszyscy profilaktycznie mamy zażywać ten lek, martwię się ponieważ jego siostra ma 2 miesiące a ja sama karmię piersią i również mam obawy czy mozemy ten lek przyjmować.

Mariola (anonim, 5.173.145.)
około 27 dni temu, Warszawa

Czy zawartość kapsułki leku Ebilfumin 45 mg można podać z miodem?

Ebilfumil
Czy mozna kapsulkę wymieszać z niewielką ilością miodu dla dziecka które nie połknie kapsułki 45mg? Dziecko uczulone na bialka mleka wiec nie mogę podać tak jak sugeruje producent w kremie czeloladowym itp. Słodkich produktach

Ada (anonim, 94.154.56.)
około miesiąca temu, Warszawa

Jak prawidłowo dawkować lek Ebilfumin u 8-letniego dziecka?

Witam mam pytanie dziecko 8 lat waga 26 dostało ebilfumin 30 mg . Dawkowanie 2 dziennie po 2 kapsułki. Czy dawka jest odpowiednia?

Jakub (anonim, 94.254.194.)
około 1 miesięcy temu, Warszawa

Czy można podać dziecku Ebilfumin wraz z lekiem Zinnat?

Witam , mam pytanie czy można podać dziecku (2latka) ebilfumin wraz z antybiotykiem Zinat . Podczas wizyty w przychodni zostaliśmy poinformowani o Tym ze właśnie u jednego dziecka potwierdzono grypę typu A . Dziekuje za odpowiedz.

Skonsultuj się z lekarzem on-line

Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.

Tylko 59,00 zł za konsultację z lekarzem ogólnym. A także 25 innych specjalizacji.

Umów telekonsultację

Produkty

Poniżej produkty przypisane do tego tematu.

Ostatnio aktywni specjaliści:

Marta Janocha, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 10 godzin temu
Olga Sierpniowska, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 11 godzin temu
Katarzyna Domagała, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 13 godzin temu
Aleksandra Krawiec, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
Bartlomiej Owczarek
administrator
Agnieszka Soroko, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
Karolina Zygmunt, mgr farm.
farmaceuta, redaktor