← powrót do głównej strony opinii i pytań

Meg (anonim, 83.29.119.)
około 11 dni temu, Warszawa

Czy można łącznie przyjmować leki Skudexa i Alventa?

Czy mozna jednoczesnie przyjmować skudexa i alvente?

Leki Skudexa i Alventa można przyjmować łącznie tylko wówczas, jeśli zostały przepisane przez jednego lekarza, lub jeśli lekarze przepisujący te preparaty byli poinformowani o tym, jakie inne leki pacjent już zażywa oraz na jakie dodatkowe schorzenia cierpi.

Łączne zażywanie leku Skudexa, leku przeciwbólowego którego jednym ze składników jest deksketoprofen oraz preparatu Alventa, którego aktywnym związkiem jest wenlafaksyna, zwiększa ryzyko krwawień w obrębie przewodu pokarmowego. Ta interakcja (wzajemne oddziaływanie) oznaczona jest jako "istotna" - oznacza to, że należy bezwzględnie przeanalizować korzyść i ryzyko z łącznego przyjmowania obu leków w szczególności u pacjentów, którzy mają problemy z przewodem pokarmowym, takie jak choroba wrzodowa czy stany zapalne w obrębie jelit. W trakcie przyjmowania obu leków może wystąpić konieczność dostosowania dawkowania, a pacjent powinien być poinformowany o konieczności obserwacji organizmu pod kątem występowania możliwych objawów krwawień z przewodu pokarmowego. Mogą to być różnego rodzaju objawy przypominające niestrawność, bóle brzucha lub wręcz krew w kale lub tak zwane "smoliste stolce".

Załączam linki do artykułów na temat łączenia ze sobą leków oraz działań niepożądanych, które w przypadku każdego leku, czy też zestawienia lekowego mogą, chociaż nie muszą wystąpić:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/czy-mozna-laczyc-leki-ze-soba
https://www.gdziepolek.pl/tematy/czy-bac-sie-dzialan-niepozadanych-lekow
https://www.gdziepolek.pl/tematy/jak-i-dlaczego-zglaszac-dzialania-niepozadane

Poniżej znaleźć można informacje na temat leków Skudexa i Alventa - opis produktu, dostępność w aptekach zintegrowanych z GdziePoLek oraz artykuły powiązane tematycznie z tymi preparatami:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/4034/alventa-kapsulki/apteki/w-warszawie
https://www.gdziepolek.pl/produkty/92348/skudexa-tabletki-powlekane/apteki/w-warszawie
https://www.gdziepolek.pl/produkty/92348/skudexa-tabletki-powlekane
https://www.gdziepolek.pl/tematy/jakie-leki-przeciwbolowe-stosowac
https://www.gdziepolek.pl/tematy/depresja