gbv (anonim, 31.60.128.)
około roku temu, Warszawa

Czy lek Skudexa może uzależniać?

Ten lek jest jak narkotyk , jedna tabletka wszystko znieczuli , nie spałem z dwa dni ,miałem chęć do wszystkiego jak bym mógł to bym od razuposzedł biegać lub na siłownię , działa naprawdę dobrze ,problem w tym że to się zaczyna podobać i stosowanie może być niebezpieczne

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Do @Fixer: stosowanie leku, który był przepisany innej osobie może być niebezpieczne. Dziękujemy za podzielenie się swoją opinią, ale polecanie leku na receptę innych pacjentom nie jest właściwe i może zaszkodzić.

Fixer (anonim, 89.64.54.)
około miesiąca temu

To prawda lek skudexa dostalem od kolegi z pracy.
Znieczulacz ogolny na kregoslup polecam ale I ws, ystko znieczula.
Daje Tz. Delikatnego kopa.
Bralem wiele ruznych tabletek przeciwbulowych ale te osobiscie polecam

Xxx (anonim, 176.113.207.)
około miesiąca temu

Również zauwazylam że ten lek dodaje wręcz energii i czuje się spokojnie lajtowo mogę góry przenosić

Do @Pawel: dziękujemy za podzielenie się swoim przypadkiem. Jeśli chodzi o lek Skudexa, to lek stosuje się zgodnie z zaleceniami lekarza, ale ogólny schemat dawkowania informuje, iż w razie potrzeby można zastosować dodatkowe dawki, zachowując odstęp pomiędzy dawkami co najmniej 8 godzin. Całkowita dawka dobowa nie powinna przekraczać trzech tabletek powlekanych na dobę (co odpowiada 225 mg tramadolu chlorowodorku i 75 mg deksketoprofenu). Jeśli reakcja przeciwbólowa nie jest wystarczająca (duża intensywności bólu i słaba odpowiedź pacjenta), to może być to wskazaniem do zmiany leku.

Pawel (anonim, 46.204.49.)
około 2 miesięcy temu

Boli mnie ząb po wypełnieniu kanałów tabletka pomogła na nie całe 5h albo ból wyjątkowo silny albo moc leku przereklamowana, żadnych dodatkowych mocy jak kolega wyżej opisał nie zauważyłem.

Dziękujemy za podzielenie się swoją opinią. Składnikiem odpowiedzialnym za opisane efekty jest tramadol zawarty w leku. Substancja ta może prowadzić do uzależnienia fizycznego i psychicznego. Długotrwałe stosowanie leków z tramadolem może powodować typowe objawy zależności, takie jak coraz słabsze działanie i potrzebę stosowania coraz większych dawek.

Dlatego też lek Skudexa jest wydawany z przepisu lekarza i powinien być stosowany pod jego nadzorem w "objawowym krótkotrwałym leczeniu bólu".

Jeśli ma Pan poczucie, że może Pana dotyczyć problem potencjalnego uzależnienia od leków takich jak Skudexa, proszę o tym porozmawiać z lekarzem. W Pana przypadku wskazane mogą być inne leki przeciwbólowe.

Załączam nasze artykuły na temat leczenia bólu:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/leki-przeciwbolowe
https://www.gdziepolek.pl/tematy/jakie-leki-przeciwbolowe-stosowac