Asia (anonim, 79.110.196.)
około 9 miesięcy temu, Warszawa

Czym zastąpić tabletki Zoely?

Jakie inne tabletki maja skład najbardziej zbliżony do Zoely? Bardzo źle znoszę jakiekolwiek inne tabletki. Mam zdiagnozowaną endometriozę. Zoely pozwoliły mi normalnie funkcjonować, żyć. Otrzymałam Logest, jednakże fatalnie się po nich czuje, na domiar złego ginekolog kazała je brać ciągiem bez 7 dniowej przerwy. Z góry dziękuję za pomoc

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Z informacji, jakie uzyskałam przed chwilą od firmy Theramex - podmiotu odpowiedzialnego za obrót lekiem Lutenyl wynika, że lek jest bez problemu dostępny w ich firmie. Hurtownie mogą go zamawiać.
Sprawdziłam więc jego dostępność w największych hurtowniach zaopatrujących apteki i faktycznie - lek jest tam dostępny.

Ciężko mi wytłumaczyć, dlaczego dostępność leku w aptekach jest tak niska, skoro dostawy od producenta są regularne i nie ma braków. Być może placówki nie mają na niego aktualnie zapotrzebowanie?
Proponuję podejść do wybranej apteki i poprosić o zamówienie leku z hurtowni.

Aktualnie lek jest tylko w 4% aptek połączonych z naszym systemem:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/45336/lutenyl-tabletki/apteki/w-polsce

Zgodnie z informacją otrzymaną w dniu dzisiejszym od podmiotu odpowiedzialnego za obrót lekiem Zoely - firmy MSD Polska Sp. z o.o., z dniem 8 października została wznowiona sprzedaż leku i będzie on już dostępny w stałej sprzedaży w aptekach.

Zarówno skład leku jak i technologia jego wytwarzania nie uległy żadnej zmianie.

Aktualnie pigułki Zoely są dostępne w 15% aptek w Polsce połączonych z naszym systemem:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/86254/zoely-tabletki-powlekane/apteki/w-polsce

W ostatnich dniach odnotowaliśmy wzrost dostępności produktu leczniczego Zoely w aptekach zintegrowanych z naszym systemem.

Na tę chwilę dostępność preparatu w opakowaniu 28-tabletkowym deklaruje 11% aptek, opakowanie 84-tabletkowe dostępne jest w 7% aptek zintegrowanych z GdziePoLek.pl.

Poniżej zamieszczam link do śledzenia dostępności preparatu w aptekach na terenie Polski:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/86254/zoely-tabletki-powlekane/apteki/w-polsce

Otrzymałam przed chwilą wiadomość od firmy Theramex - podmiotu odpowiedzialnego za obrót lekiem Lutenyl, iż w najbliższy poniedziałek rozpocznie się jego sprzedaż do hurtowni farmaceutycznych, zatem w przyszłym tygodniu można już pytać o lek w aptekach oraz sprawdzać jego dostępność w placówkach połączonych z naszym systemem na terenie całej Polski za pomocą następującego linku:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/45336/lutenyl-tabletki/apteki/w-polsce

MAJA (anonim, 188.147.109.)
około 8 miesięcy temu

Odpowiedź widoczna tylko dla autora pytania.

Tabletki Zoely nie posiadają niestety swojego odpowiednika, który farmaceuta mógłby wydać zamiennie w aptece. Nie ma na rynku innych tabletek zawierających nomegestrol i estradiol w jednej tabletce, tak jak występuje w Zoely, które obecnie nie są dostępne w aptekach.
Jeśli nie toleruje Pani tabletek o innym składzie, można np. poprosić lekarza o wypisanie plastrów transdermalnych z estradiolem, takich jak np. Oesclim, Systen oraz tabletek z nomegestrolem, np. Lutenyl. Aby dostarczyć taki sam rodzaj hormonów jak w leku Zoely, należałoby w takim wypadku stosować plaster i tabletki jednocześnie.

Z uwagi na brak bezpośredniego odpowiednika leku Zoely, takie wyjście z sytuacji wydaje się rozsądne. Ponieważ są to leki dostepne wyłącznie na receptę, o zastosowaniu i dawkowaniu leków musi zadecydować lekarz.

Przesyłam linki do materiałów, które mogą okazać się pomocne:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/86254/zoely-tabletki-powlekane
https://www.gdziepolek.pl/produkty/55872/oesclim-50-system-transdermalny/ulotka
https://www.gdziepolek.pl/produkty/45336/lutenyl-tabletki/ulotka

https://www.gdziepolek.pl/tematy/bol-i-nieplodnosc-czyli-endometrioza
https://www.gdziepolek.pl/tematy/htz-hormonalna-terapia-zastepcza-w-menopauzie