← powrót do głównej strony opinii i pytań

Łukasz (anonim, 46.134.105.)
około 2 miesięcy temu, Warszawa

Czy na portalu GdziePoLek mogę kupić lek Stivarga?

Dzien dobry czy jest u was dostepny lek stivarga 84 tabletki i jaka byłaby cena.Dziękuję

Zacznę od wyjaśnienia, iż GdziePoLek nie jest apteką. Nasz portal umożliwia, między innymi, sprawdzenie dostępności leku w aptekach połączonych z naszym systemem na terenie całej Polski.
Więcej informacji o tym, czym zajmuje się GdziePoLek można znaleźć tutaj:
https://www.gdziepolek.pl/blog/w-czym-moze-pomoc-ci-gdziepolek

Stivarga to lek zawierający regorafenib, stosowany w leczeniu nowotworów m.in. okrężnicy lub odbytnicy oraz nowotworów podścieliskowych przewodu pokarmowego.

Ze względu na wysoką cenę leku, nie jest on od ręki dostępny w aptekach. Apteki mogą zamówić lek Stivarga, kontaktując się bezpośrednio z producentem leku - firmą Bayer. Nr telefonu do polskiej siedziby firmy znajduje się na samym końcu ulotki, którą załączam:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/74859/stivarga-tabletki-powlekane/ulotka

Telefonując, należy podać, z jakiego regionu pochodzi pacjent, czyli w Pana przypadku będzie to województwo mazowieckie. Wtedy apteka otrzymuje nr telefonu do osoby odpowiedzialnej za zamówienie leku do apteki, która wyjaśni Państwu całą procedurę.
Można też samodzielnie wykonać powyższe kroki w celu uzyskania szerszych informacji.

W Warszawie znajdują się apteki, które współpracują z firmą Bayer w celu sprowadzania leku Stivarga. O tym, które to placówki, również informuje osoba odpowiedzialna za zamówienie leku na dany region. Oczywiście nie trzeba iść z receptą akurat do tych aptek. Lek, w opisany sposób, zamówić może każda apteka w Polsce.

Preparat Stivarga nie jest refundowany. Jego cena (84 tabletki) mieści się w granicach 12 500 zł - 15 200 zł w zależności od sposobu zamawiania, o czym również informacji udziela osoba przydzielona na dany region.

Załączam artykuły, które mogą okazać się przydatne:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/jak-zapobiegac-nowotworom
https://www.gdziepolek.pl/tematy/opieka-nad-pacjentem-onkologicznym
https://www.gdziepolek.pl/tematy/jak-przygotowac-sie-do-chemioterapii
https://www.gdziepolek.pl/tematy/dermokosmetyki-po-chemioterapii-i-radioterapii