W czym może pomóc Ci GdziePoLek?

Kolejny raz usłyszałeś, że leku nie ma i trzeba go zamówić na jutro? Szkoda Ci czasu na chodzenie po aptekach w celu znalezienia potrzebnego preparatu? Zanim pójdziesz do apteki, sprawdź czy Twój lek jest dostępny i zarezerwuj go dla siebie! Zobacz, co jeszcze może dla Ciebie zrobić portal GdziePoLek.

Sprawdź dostępność leku

Na naszym portalu możesz sprawdzić dostępność produktów w aptekach stacjonarnych. Pozwala to zaoszczędzić czas, który byłby stracony na szukanie trudno dostępnych leków w aptekach. Opracowana technologia umożliwia prezentowanie dane dotyczące oferty aptek w czasie rzeczywistym, dzięki czemu masz pewność, że otrzymasz aktualną i wiarygodną informację na temat poszukiwanego leku. Portal ma także swój niemiecki odpowiednik - InderApotheke - pozwalający śledzić dostępność leków w niemieckich aptekach.

Od grudnia 2018 r. GdziePoLek ma także swoją aplikację mobilną, umożliwiającą jeszcze szybszy kontakt z portalem. Aplikacja nie wymaga instalacji i może być używana na wszystkich smartfonach i tabletach. O tym jak działa, opowiada Tomek:

Zarezerwuj preparat

Portal umożliwia rezerwację leku w wybranej aptece stacjonarnej. Wybierając konkretny preparat, możesz zarezerwować go klikając pomarańczową ikonkę "Zarezerwuj". Na podany adres email przyjdzie potwierdzenie rezerwacji wraz z czasem, do kiedy rezerwacja jest ważna. Zazwyczaj jest to termin do końca następnego dnia roboczego pracy apteki (choć czasem, np. przy bardzo dobrze dostępnych lekach, czas rezerwacji może być wydłużony).

Sprawdź cenę produktu

Wybierając konkretny lek i zakładkę "Refundacja", uzyskasz aktualne informacje o cenie leku refundowanego. Dane aktualizowane są w danym okresie refundacyjnym, czyli co 2 miesiące.

Ceny leków nierefundowanych, suplementów diety i innych produktów oferowanych przez apteki, widoczne będą po zalogowaniu. Wystarczy wybrać poszukiwany produkt - informacja o cenie widoczna będzie przy nazwie konkretnej apteki. Ceny podawane są przez apteki dobrowolnie. Ze względu na dużą konkurencję, nie wszystkie placówki udostępniają nam taką informację.

Zapytaj farmaceutę

Za pośrednictwem portalu oraz aplikacji mobilnej możesz zadać pytanie farmaceucie m.in. o dawkowanie leku, wskazania do refundacji, działania niepożądane, dostępność leków czy zamienniki. Pytania na forum można zadawać o każdej porze dnia i nocy, za darmo i bez wychodzenia z domu. Udzielając odpowiedzi, nasi farmaceuci korzystają ze swojej wiedzy, doświadczenia oraz źródeł naukowych. Kontaktują się także z firmami i hurtowniami, aby przekazać rzetelne i sprawdzone informacje na temat leków trudno dostępnych. Często wracają z kolejną odpowiedzią po kilku godzinach lub dniach, gdy uzyskają nową informację lub gdy lek pojawia się w aptekach, tworząc tym samym dialog z pacjentem i traktując każde zadane pytanie bardzo indywidualnie.

Zapoznaj się z ulotką i opisem leku

Odnajdując dany lek w naszej wyszukiwarce, możesz także znaleźć odnośnik do ulotki lub karty Charakterystyki Produktu. Wybrane preparaty są też dodatkowo opisane przez farmaceutów - np. czy można stosować je z alkoholem, w trakcie ciąży i karmienia piersią, lub czy można po nich prowadzić samochód. Aby jeszcze szybciej uzyskać informację o danym produkcie, wystarczy zeskanować jego kod kreskowy za pomocą aplikacji mobilnej!

Przeczytaj artykuł o zdrowiu

Obok założycieli firmy oraz specjalistów z branży IT, sercem portalu stali się farmaceuci. Ciągle rozwijająca się redakcja tworzy nowe, ciekawe teksty m.in. na temat sposobów leczenia schorzeń i dolegliwości oraz metod radzenia sobie z różnymi przypadłościami.

Na równolegle prowadzonym blogu, można znaleźć także informacje m.in. o aktualnych zmianach i wydarzeniach na rynku farmaceutycznym, problemach z dostępnością leków oraz nowych listach refundacyjnych.

Zobacz filmiki o zdrowiu

Mamy też swój kanał na YouTube. Publikujemy na nim ciekawe filmiki o tematyce zdrowotnej, które stanowią doskonałe uzupełnienie artykułów w bardzo skoncentrowanej formie. Nagrania można oglądać tutaj.

Od maja 2016 r. portal rozwija się bardzo dynamicznie. Dokładamy wszelkich starań, aby sprostać oczekiwaniom pacjentów i stanowić pomocne źródło, odpowiadając na ciągle stawiane nam pytanie: "Gdzie po lek?".

Wyślij mi powiadomienie email o każdym nowym artykule

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Koronawirus - kiedy będzie lek i szczepionka?

Mimo że choroba wywoływana przez koronawirusa SARS-CoV-2 (2019-nCoV) ma ciężki przebieg tylko u 15-20% zarażonych, a jej śmiertelność wynosi niecałe 3%, w walkę z nią zaangażowanych jest wiele firm farmaceutycznych i ośrodków badawczych, które niestrudzenie pracują nad wynalezieniem skutecznego leku i szczepionki na COVID-19.

Czy farmacja zagraża środowisku naturalnemu?

Głównym i nadrzędnym celem produkcji oraz stosowania leków jest ochrona i poprawa zdrowia pacjentów. Równocześnie jednak procesy te zagrażają środowisku naturalnemu, a w ten sposób mogą wpływać negatywnie na zdrowie - taki paradoks. Co więcej, to nie tylko firmy farmaceutyczne są źródłem zanieczyszczeń, ale również my sami - pacjenci. Żeby zacząć działać - musimy przyjrzeć się temu, co najbardziej zagraża środowisku ze strony farmacji.

Medyczna marihuana - sytuacja pacjentów po ponad 3 latach od legalizacji

Po ponad 3 latach od legalizacji medycznej marihuany w Polsce i 2 latach od wprowadzenia na rynek pierwszego surowca, sprawdzamy jak wygląda obecnie sytuacja dostępu do leczenia suszem konopi medycznych w Polsce. Rozmawiamy z dyrektorami firm zajmujących się produkcją suszu, z lekarzem medycyny bólu i farmaceutką na co dzień mającą styczność z surowcem w aptece.

Co ustawa o zawodzie farmaceuty zmienia dla pacjenta?

15 stycznia 2021 roku opublikowano ustawę o zawodzie farmaceuty. Farmaceuci byli jedną z ostatnich grup zawodów zaufania publicznego, która nie miała ustawy regulującej ich pracę i rolę w systemie ochrony zdrowia. Dla osób wykonujących ten zawód jest to bardzo ważny dokument. Określany jest on jednak także jako propacjencki. Jakie nowości będą czekać na pacjentów w aptekach w najbliższej przyszłości?

Co po COVID-19: powikłania

Czy osoba, która przechorowała COVID-19 i jest ozdrowieńcem, może od razu cieszyć się pełnią zdrowia? Niekiedy okazuje się, że to nie sama infekcja, ale powrót do formy może okazać się prawdziwym wyzwaniem. Coraz częściej mówi się o powikłaniach po zakażeniu wirusem SARS-CoV-2. Czym jest zespół Post-COVID i czy można go wyleczyć?

COVID-19: w poszukiwaniu tlenu

Zderzenie z trzecią falą epidemii nasuwa myśl: co będzie, jeśli się zarażę i będę musiał walczyć z COVID-19 o każdy oddech? Jak pomogę bliskiej osobie? Media codziennie donoszą o pacjentach, którym publiczna ochrona zdrowia nie była w stanie udzielić szybkiej pomocy. Z myślą o przetrwaniu w trudnej chwili, pacjenci biorą sprawy w swoje ręce: kupowane są pulsoksymetry, rośnie także gwałtownie zainteresowanie tlenem medycznym.