Dcsbsb (anonim, 5.173.136.) Warszawa 2 lata temu

Czy tabletka EllaOne zadziała i czy mogę poniej przyjąć szczepionkę Pfizer?

Czy jeśli pacjent obierał się o mnie i był w bieliźnie, a ja bez i dostało się jego nasienie na moje wejście do pochwy i było tego dużo to czy mogę zajść w ciążę i to był ostatni dzień płodny w nocy i dodam, że jestem dziewicą, po tej sytuacji od razu to szybko zmyłam. I czy jeśli przyjmę tabletkę w poniedziałek esstelle one tą 120 godzinną to czy ona ma szansę zadziałać, gdy to był ostatni dzień płodny i minęło tyle dni? A poza tym mam szczepienie w poniedziałek i nie wiem czy w tej sytuacji gdybym przyjęła tabletkę mogę przyjąć szczepienie pfizer? Potrzebuję szybkiej pomocy

4 odpowiedzi

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Angelika Talar-Śpionek Farmaceutka, Redaktorka

2 lata temu

Do @Dcsbsb:

Jeśli owulacja już wystąpiła, to octan uliprystalu (składnik aktywny EllaOne) nie wykazuje skuteczności.
Zatem, jeśli tabletkę przyjęła Pani w piątek 24 lutego, a miesiączki spodziewa się Pani 10 marca - istnieje ryzyko, iż lek został przyjęty po owulacji i nie zadziała prawidłowo.

Dcsbsb (anonim, 83.151.40.) 2 lata temu

A jeśli już była owulacja to już tabletka nie zadziała, bo następnych okres powinnam mieć 10 marca, to wszystko doszło w piątek wieczorem? I nasienie było na mnie na moich narządach

Olga Sierpniowska Farmaceutka, Redaktorka

2 lata temu

Do zapłodnienia może dojść w wyniku przedostania się żywych plemników do dróg rodnych kobiety. Największe prawdopodobieństwo ciąży jest wskutek stosunku pochwowego, z penetracją i ejakulacją do wnętrza pochwy. W wyniku wytrysku na wargi sromowe czy wejście do pochwy ryzyko jest teoretyczne i trudno je oszacować, chociaż nie można go wykluczyć. Ogólnie ocenia się, że zapłodnienie w ten sposób jest mało prawdopodobne, ale nie niemożliwe.

Napisała Pani, że partner był w bieliźnie, nie jest więc jasne, gdzie właściwie miał miejsce wytrysk - do bielizny czy na Pani narządy rozrodcze. Nie wiem także, ile dokładnie dni minęło. Tabletka EllaOne może być zastosowana do 120 godzin od niezabezpieczonego stosunku, jednak im szybciej jest zastosowana, tym większa jest jej skuteczność. Nie zaleca się przyjmowania preparatu po upływie tego czasu.

EllaOne można przyjąć w dowolnym dniu cyklu, jednak jej mechanizm polega na blokowaniu lub przesuwaniu owulacji. Jeśli owulacja już wystąpiła, to octan uliprystalu (składnik aktywny EllaOne) nie wykazuje skuteczności. Pomimo tego tabletkę można zażyć w dowolnym dniu cyklu, ponieważ szacunki dotyczące dni płodnych i niepłodnych dokonywane jedynie na podstawie kalendarzyka mogą nie być dokładne.

Błona dziewicza nie jest zaporą dla plemników i nie stanowi zabezpieczenia przed ciążą.

Przyjęcie tabletki EllaOne nie stanowi przeciwwskazania bezwzględnego do przyjęcia szczepionki przeciwko COVID-19 Comirnaty firmy Pfizer.

Załączam dodatkowe informacje, być może będą pomocne:

https://www.gdziepolek.pl/kategorie/tabletka-po

https://www.gdziepolek.pl/artykuly/tabletka-po-czyli-antykoncepcja-awaryjna

Dcsbsb (anonim, 5.173.136.) 2 lata temu

Czy jeśli partner obcierał się o mnie i był w bieliźnie, a ja bez i dostało się jego nasienie na moje wejście do pochwy i w dużej ilości było tego dużo to czy mogę zajść w ciążę i to był ostatni dzień płodny w nocy i dodam, że jestem dziewicą, po tej sytuacji od razu to szybko zmyłam. I czy jeśli przyjmę tabletkę w poniedziałek esstelle one tą 120 godzinną to czy ona ma szansę zadziałać, gdy to był ostatni dzień płodny i minęło tyle dni? A poza tym mam szczepienie w poniedziałek i nie wiem czy w tej sytuacji gdybym przyjęła tabletkę mogę przyjąć szczepienie pfizer? Potrzebuję szybkiej pomocy

Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

Podobne pytania

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Artykuły