---Wolt Drive - zapytaj farmaceutę - pytania

Martyś (anonim, 5.60.46.) Warszawa 2 lata temu

Czy po 23 i 24 dniach od stosunku kreski na teście ciążowym są już dobrze widoczne?

Czy test ciążowy o czułości 10ul 23dni po stosunku I o czułości 25ul. 24dni po stosunku z porannego moczu jak i popołudniowego, które wyszły negatywnie mógłby dać wynik fałszywie negatywny?Czy po takim czasie kreski są raczej dobrze widoczne

7 odpowiedzi

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Klaudia Ćwiąkała Farmaceuta, Redaktor

13 miesięcy temu

Do @Czarna:

Negatywne wyniki testów ciążowych wykonanych po 10, 14 i 20 dniach od stosunku są wiarygodne. Zwykle objawy ciąży są odczuwalne dopiero po kilku (4-6) tygodniach od zapłodnienia.

Czarna (anonim, 46.134.74.) 13 miesięcy temu

Witam 11 lutego uprawiałam stosunek przerywany który stosuje od wielu lat z mężem. 19 lutego dostałam okresu który był mniej obfity niż zawsze. Ale były w nim widoczne skrzepy. Po 10,14 i 20 dniach zrobiłam testy ciążowe o różnych porach dnia. Wszystkie negatywne. Czy są one wiarygodne? Od kilku dni boli mnie podbrzusze i jakby pęcherz. Czy to może byc oznaka ciąży

Olga Sierpniowska Farmaceutka, Redaktorka

2 lata temu

Do @Martyś: Ból owulacyjny związany jest z pęknięciem struktury jajnika określanej jako pęcherzyk Graffa i uwolnieniem się komórki jajowej. Przemiany i procesy towarzyszące temu zjawisku mogą wywoływać uczucie bólu. Trwa on przeciętnie kilkanaście godzin, niekiedy wydłuża się i wyjątkowo może utrzymywać się do 3 dni. Charakterystyczną cechą bólu owulacyjnego jest usytuowanie po jednej stronie (ponieważ każdego miesiąca owulacja zachodzi tylko w jednym jajniku). Mogą mu towarzyszyć także inne objawy wynikające z rytmu płodności, takie jak zmiana śluzu pochwowego na taki o konsystencji "surowego białka kurzego".

Natomiast bez badania ginekologicznego i/lub USG nie można "zgadywać", jakie mogą być przyczyny bólu podbrzusza w Pani przypadku.

Martyś (anonim, 5.60.46.) 2 lata temu

Cykle mam 24-26dniowe I dziś wypada 13dzien cyklu a od 10dnia cyklu boli mnie podbrzusze zwykle jajniki lub jeden z nich, początków myślałam, że to na owulacje ale bol czuje do dziś jednak dużo mniej niż wczoraj, czy możliwe że to jednak od owulacji czy jakieś zaburzenia, wydaje mi się że na owulacje nigdy tyle nietrwały. Niestety ginekologa mogę mieć dopiero pod koniec miesiąca i nie wiem jak to odebrać.

Angelika Talar-Śpionek Farmaceutka, Redaktorka

2 lata temu

Do @Martyś:
Tak, w takiej sytuacji może być Pani pewna, iż do zapłodnienia nie doszło i nie jest Pani w ciąży.

Martyś (anonim, 5.60.46.) 2 lata temu

Dziękuję bardzo za pomoc, wykonywałam testy ultraczułe płytkowe 9dni,13, 14 15 i 20 dni po stosunku I wszystkie wychodziły negatywne. Miesiączka pojawiła się w terminie i była dość obwita(20dni po stosunku test był wykonany w ostatni dzień krwawienia).Czyli mogę być pewna że do zapłodnienia nie doszlo?
Dodatkowo był to stosunek z prezerwatywa bez wtrysku co raczej Zmniejsza ryzyko ciąży

Olga Sierpniowska Farmaceutka, Redaktorka

2 lata temu

Po ponad trzech tygodniach od stosunku testy z moczu powinny wykryć ciążę, gdyby do niej doszło. Wynik pozytywny na teście ciążowym wiąże się z pojawieniem się dwóch kresek, tak jak na przykładowym zdjęciu w poniższym wątku:

https://www.gdziepolek.pl/opinie-i-pytania/11954/czy-istnieje-wytlumaczenie-dlaczego-na-tescie-ciazowym-pojawily-sie-dwie-kreski

Testy do domowego użytku są wiarygodne zgodnie z deklaracją producenta. Przykładowo "Na podstawie przeprowadzonych badań klinicznych i laboratoryjnych stwierdzono, że wiarygodność testu ciążowego wynosi 99%". Lub "dokładny w ponad 99%" albo "dokładność ponad 99,9%". Jest więc bardzo niewielki margines błędu. Jeśli pacjentka wykona więcej niż jeden test, to jest bardzo mało prawdopodobne, aby każdy z nich pokazał wynik nieprawidłowy:

https://www.gdziepolek.pl/artykuly/test-ciazowy-jaki-wybrac-i-kiedy-zrobic

Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

  Podobne pytania

  Specjaliści

  Telekonsultacje
  E-wizyta
  Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
  Umów telekonsultację

  Artykuły