← powrót do głównej strony opinii i pytań

Alex (anonim, 89.64.22.)
około 7 miesięcy temu, Polska

Dlaczego wycofano Bioparox?

wycofanie tego leku to głupota. Nie jest antybiotykiem, a był bardzo skuteczny, a wycofano go z uwagi na prawdopodobne skutki uboczne niewspółmierne do skuteczności -poczytajcie uzasadnienie decyzji. No po prostu śmiech. Teraz zamiast tego leku pomoże jedynie antybiotyk. To jest sposób ?

Dynka (anonim, 217.96.171.)
około 22 dni temu

Zgadzam się. Wycofano bo pomagał i był skuteczny. U mnie 2 - 3 dni stosowania i byłam zdrowa. Teraz zanim wyzdrowiejesz musisz wykupić połowę apteki, a przecież o to chodzi.

Dziękujemy za wyrażenie swojej opinii.

jw. (anonim, 77.92.33.)
około miesiąca temu

Był za skuteczny i tyle.

Karol (anonim, 78.9.24.)
około 5 miesięcy temu

Odpowiedź została usunięta. Powód: niezgodność z zasadami społeczności.

Zasady społeczności znajdziesz tutaj. Jeśli uważasz, że Twoja odpowiedź została usunięta przez pomyłkę, skontaktuj się z nami. Dziękujemy!

Jolanta Jankowska (anonim, 84.214.182.)
około 5 miesięcy temu

Odpowiedź widoczna tylko dla autora pytania.

Bioparox nie jest już dłużej dopuszczony do obrotu w Polsce, ze względu na stwierdzenie zbyt małej skuteczności tego preparatu w porównaniu do możliwych skutków ubocznych (np. ryzyka skurczu oskrzeli i zagrażających życiu reakcji alergicznych). Jest to decyzja od górna, na którą nie mają wpływu farmaceuci czy lekarze.

W takim wypadku należy udać się do lekarza i poprosić o wypisanie innego preparatu. Zapraszam do zapoznania się z poniższymi artykułami:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/przeziebienie
https://www.gdziepolek.pl/tematy/naturalne-sposoby-na-przeziebienie
https://www.gdziepolek.pl/tematy/bol-gardla