NZ (anonim, 89.228.99.)
około roku temu, Warszawa

Czy na portalu GdziePoLek można kupić Bioparox bez recepty?

Witam. Jest możliwość u Państwa zakupu Bioparoxu bez recepty?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Zacznę od wyjaśnienia, że nasz portal nie jest apteką i nie sprzedajemy leków. GdziePoLek umożliwia, między innymi, sprawdzenie dostępności leku w aptekach w całej Polsce i ich rezerwację. Odpowiadamy także na pytania pacjentów i publikujemy treści o tematyce zdrowotnej.
Więcej informacji można uzyskać po lekturze naszego artykułu:
https://www.gdziepolek.pl/blog/w-czym-moze-pomoc-ci-gdziepolek

Lek Bioparox to aerozol zawierający fusafunginę, preparat stosowany był w stanach zapalnych gardła, nosa i dróg oddechowych. Ten lek nie jest już dopuszczony do obrotu w Polsce. Przyczyną było stwierdzenie zbyt małej skuteczności tego preparatu w porównaniu do możliwych skutków ubocznych (między innymi ryzyka skurczu oskrzeli i zagrażających życiu reakcji alergicznych).

Jeśli chodzi natomiast o pozyskanie leków na receptę bez recepty, nie jest to możliwe, bowiem farmaceuta wydaje leki zgodnie z zasadami obowiązującego prawa farmaceutycznego. Jedną z najcięższych konsekwencji złamania tych zasad przez farmaceutów mogłaby być utrata prawa do wykonywania zawodu. Zasady poprawnego nabywania leków obowiązują nie tylko farmaceutów, ale także ich pacjentów.

Załączam linki do materiałów, które mogą okazać się przydatne:
- https://www.gdziepolek.pl/tematy/10-rzeczy-ktorych-pacjent-ma-prawo-nie-wiedziec
- https://www.gdziepolek.pl/tematy/10-zdan-ktorych-lepiej-nie-mowic-w-aptece