---Diosmolyte - pytania

Alex (anonim, 213.134.187.) Warszawa 2 lata temu

Jak diagnozować białe zmiany w okolicy warg sromowych?

Witam, jakiś czas temu na łechtaczce oraz wargach sromowych pojawiło mi się dużo małych białych kropeczek które pod palcem nie są w ogóle wyczuwalne. Nie mam żadnych objawów w postaci upławów, swędzenia czy pieczenia. Stosuje 3 dzień Clotrimazolum ale póki co nie widzę różnicy. Czy są inne maści lub globulki które mógłyby pomóc?

1 odpowiedź

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Weronika Błaszczyk, lek. Lekarz

2 lata temu

Opisane zmiany, które nie swędzą, mogą sugerować zmiany o charakterze prosaków. Mają one białą barwę i kształt, który do złudzenia przypomina ziarenko prosa. Tworzenie się tych zmian skórnych na ciele wiąże się zwykle z nadaktywnością gruczołów łojowych
Dla pewności można upewnić się u lekarza czy stwierdzone zmiany skórne warg sromowych na pewno nie są przejawem innej choroby m.in. o etiologii zakaźnej. Leczenie prosaków okolic intymnych za pomocą różnych kremów, maści czy miejscowo działających preparatów nie przynosi często zadowalających efektów kosmetycznych. Pacjent nie powinien podejmować prób samodzielnego usunięcia prosaków dlatego konieczna jest bezpośrednia ocena w gabinecie lekarza rodzinnego, który zdecyduje o charakterze zmiany i pokieruje dalej leczenie.

Doceń odpowiadającego i wyróżnij pytanie na stronie głównej
Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Artykuły