Migotkaa (anonim, 193.106.130.) Warszawa 4 lata temu

Czy stosunek po kilku godzinach od zastosowania leku Clotrimazolum mógł zaszkodzić partnerowi i mnie?

Zastosowałam lek clotrimazolum i odbyłam stosunek z partnerem po kilku godzinach czy to zaszkodzi partnerowi i mnie ?

3 odpowiedzi, 1 subskrybent

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Angelika Talar-Śpionek Farmaceutka, Redaktorka

3 lata temu

Jeśli zakończyła Pani kurację, nie ma Pani objawów mogących wskazywać na to, iż infekcja nie została jeszcze wyleczona, aktywność seksualna nie jest przeciwwskazana - można zacząć współżyć.

Agata (anonim, 185.124.117.) 3 lata temu

Moja kuracja z tymi tabletkami trwa 12 dni czy po tym czasie można zacząć współżycie czy należy również poczekać

Olga Sierpniowska Farmaceutka, Redaktorka

4 lata temu

Jeśli cierpi Pani na infekcję intymną, to powinna Pani powstrzymać się z aktywnością seksualną do czasu wyleczenia. W przeciwnym razie może Pani przenosić drobnoustroje i zarażać także partnera. On z kolei może być źródłem infekcji dla Pani przy kolejnych stosunkach, nawet jeśli u Pani infekcja będzie już wyleczona.

Jeśli zastosowała Pani tabletki dopochwowe, to lek mógł nie zadziałać w pełni w związku z odbyciem stosunku w niedługim czasie po aplikacji - mógł zostać częściowo mechanicznie usunięty z pochwy.

Sama styczność z klotrimazolem nie powinna natomiast zaszkodzić partnerowi, ponieważ związek ten (w kremie) jest stosowany także w przypadku zakażeń grzybiczych napletka i żołędzi u mężczyzn. Zagrożeniem może być ewentualne uczulenie partnera na klotrimazol.

Warto przy okazji zwrócić uwagę, że klotrymazol może uszkadzać mechaniczne środki antykoncepcyjne wykonane z lateksu, a tym samym osłabiać ich skuteczność.

Załączam dodatkowe informacje, które mogą być pomocne:
https://www.gdziepolek.pl/kategorie/infekcje-intymne https://www.gdziepolek.pl/artykuly/infekcje-intymne-jak-sobie- https://www.gdziepolek.pl/kategorie/grzybica-miejsc-intymnychporadzic

Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Artykuły