---
Wolne miejsce na Twoją kampanię:
Zamów

Kasia (anonim, 31.0.83.) Warszawa 4 lata temu

Czy w przypadku, gdy zaczęłam stosować tabletki od 20 dnia cyklu, to czy po rozpoczęciu drugiego mogę być spokojna o ochronę przed ciążą?

Witam. Mam pytanie odnośnie działania w moim przypadku tabletek antykoncepcyjnych. Mianowicie sytuacja wygląda następująco. U ginekologa byłam 24 sierpnia i był to mój 20 dzień cyklu. Z monitoringu owulacji wyszło, iż dopiero mam pęcherzyk owulacyjny, którego wielkość wynosi 21mm, więc ginekolog poinformował mnie, że na dniach zapewne pęknie. Okres zazwyczaj dostałam w przedziale 3-10 dnia miesiąca. Wiem, że tabletki powinny być przyjęte w 1 dniu cyklu, ewentualnie w 2-5 dniu cyklu z dodatkowym tygodniowym zabezpieczeniem. Ginekolog natomiast po wielu rozmowach ze mną, obrazie kilku nieregularnych cykli i informacji iz zdarzało mi się sięgać też po antykoncepcję awaryjną i z uwagi na mój ogromny stres i obawę przed ciążą pozwolił mi na rozpoczęcie tabletek jeszcze w dzień wizyty, czyli 20 dnia cyklu właśnie. Moje pytanie brzmi następująco. Właśnie skończyłam pierwszy blister, łącznie z 7 dniową przerwą, w której dostałam krwawienie, ale raczej nie było jeszcze skąpe, tylko jak normalny mój okres, ale słyszałam, że na początku też może tak być. Uznałam więc, że udało się, nie doszło do zapłodnienia przy pierwszym blistrze, ale też stosowałam przez cały jego okres, łącznie z przerwą zabezpieczenie w postaci prezerwatywy. Naczytałam się już różnych opinii, że jeśli zaczęło się je brać w dowolnym dniu cyklu, należy dobezpieczac się tydzień, dwa, czasami widziałam, że najlepiej i cały pierwszy blister. We wtorek tj 21 września rozpoczęłam już drugi blister. Przy 3 tabletce z nowego blistra stwierdziliśmy z partnerem, że zaryzykujemy i pozwoliłam mu dojść w środku pochwy. Czy w przypadku, gdy zaczęłam stosować tabletki od 20 dnia cyklu, to faktycznie przy rozpoczęciu drugiego już blistra, mogę być spokojna po takiej sytuacji?

1 odpowiedź, 1 subskrybent

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Powiadomienie email

Nowość! Otrzymaj email gdy tylko któraś z aptek obniży cenę lub pojawi się produkt, którego szukasz.

Powiadomienie email GdziePoLek

Wybierz produkty i apteki:

Sugerowane produkty

Miejsce na Twój produkt

Twój produkt pasowałby tutaj?
Twój produkt pasowałby tutaj?

Skonfiguruj samodzielnie kampanię sponsorowanych produktów:

Sprawdź
Olga Sierpniowska

Olga Sierpniowska Farmaceutka

4 lata temu

Jak Pani zauważyła, w przypadku rozpoczęcia stosowania tabletek antykoncepcyjnych w środku cyklu, ochrona przed ciążą nie następuje od razu, stąd konieczność stosowania obowiązkowo dodatkowego zabezpieczenia. Nie dotyczy to drugiego i kolejnych blistrów. Jeśli cały pierwszy blister stosowała Pani tabletki prawidłowo, wystąpiło krwawienie z odstawienia, a następnie rozpoczęła Pani na czas kolejne opakowanie leku i kontynuuje Pani prawidłowe stosowanie tabletek, to wykazują one deklarowaną przez producenta skuteczność. Ryzyko ciąży jest bardzo małe. Tylko od Pani zależy, czy chce Pani z partnerem stosować dodatkowe zabezpieczenie w postaci prezerwatywy.

Załączam dodatkowe informacje:

https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-prawidlowo-stosowac-antykoncepcje

https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jakie-leki-oslabiaja-skutecznosc-antykoncepcji

Doceń odpowiadającego i wyróżnij pytanie na stronie głównej
Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Artykuły