---Wolt Drive - zapytaj farmaceutę - pytania

Nata (anonim, 37.248.156.) Warszawa 3 lata temu

Czy w trakcie antykoncepcji można uprawiać sport?

Czy podczas antykoncepcji można uprawiać sport

5 odpowiedzi, 3 subskrybentów

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Katarzyna Domagała Farmaceuta

2 lata temu

Uprawianie sportu w żadnym wypadku nie wpływa na skuteczność antykoncepcji. Nie znajduję powiązania między sportem a przyjęciem pigułki antykoncepcyjnej, dlatego może Pani uprawiać sport o dowolnej godzinie.

Monika (anonim, 5.173.137.) 2 lata temu

A czy można uprawiać sport 2 godziny po przyjęciu tabletki? Wpływa to na jej skuteczność?

Katarzyna Domagała Farmaceuta

3 lata temu

Nie ma wytycznych, aby wykonywać przerwy od antykoncepcji hormonalnej celem regeneracji organizmu. Należy regularnie wykonywać badania zlecone przez lekarza i na tej podstawie oceniać, czy istnieją jakiekolwiek przesłanki do odstawienia leku, np. zwiększone ryzyko choroby zakrzepowo-zatorowej.

Nie ma żadnych przeciwwskazań do tego, aby ćwiczyć podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej. Tabletki nie wymagają żadnych wyrzeczeń w Pani dotychczasowym trybie życia.

Magda (anonim, 5.173.233.) 3 lata temu

Można ćwiczyć jak się bierze antykoncepcje hormonalną?
Kiedy się powino odłożyć antykoncepcje w sensie że powino się Odlozyc bo niby organizm musi się regenerować.i czy to szkodliwe

Marta Janocha Farmaceutka

3 lata temu

Tak, podczas antykoncepcji można uprawiać sport. Rozumiem, że chodzi o antykoncepcję hormonalną. Stosowanie leków antykoncepcyjnych nie jest przeciwwskazaniem do uprawiania sportu, np. jazdy na rowerze, czy pływania.

Załączam ciekawe artykuły:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-prawidlowo-stosowac-antykoncepcje https://www.gdziepolek.pl/kategorie/antykoncepcja

Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

Kategorie

  Podobne pytania

  Specjaliści

  Telekonsultacje
  E-wizyta
  Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
  Umów telekonsultację

  Artykuły