To_ja (anonim, 188.47.95.)
około 2 lat temu, Warszawa

Czy można zażyć tabletkę antykoncepcyjną Atywia w 3 dniu miesiączki?

Dostałam dzisiaj lek. Jestem w trzecim dniu cyklu i czy mam zaznaczyć na opakowaniu naklejką dzisiejszego dnia, że wzięłam 1 tabletkę czy 3?
I którą tabletkę mam wziąć skoro biorę ją pierwszy raz ale od 3 dni mam okres?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Marta (anonim, 5.173.138.)
około 9 dni temu

Dziękuję bardzo za Pomoc, pozdrawiam serdecznie :)

Tak, może Pani - wtedy należy odczekać około miesiąca do fizjologicznej miesiączki.

Marta (anonim, 5.173.138.)
około 9 dni temu

A czy mogę przerwać brać tabletki i zacząć je brać od 1 cyklu miesiaczki?

Jeśli rozpoczęła Pani stosowanie tabletek przed owulacją, to owulacja prawdopodobnie nie występuje. Atywia nie działa jeszcze w pełni, ale najprawdopodobniej nie dojdzie do owulacji.

Należy kontynuować przyjmowanie leku.

Jeśli jednak chce Pani dopiero rozpocząć stosowanie leku, można to zrobić dzisiaj i do końca pierwszego blistra zabezpieczać się prezerwatywą.

Marta (anonim, 5.173.138.)
około 9 dni temu

Witam, mi lekarz przepisał atywie i nic nie mówił kiedy mam zacząć brać te tabletki... Dziś je wykupiłam i wzięłam 1 tabletkę, dopiero po przeczytaniu ulotki zobaczyłam że trzeba brać w 1 dzień cyklu miesiączki a dzisiaj mam 12 dzień cyklu, zaczyna mi się owulacja... Nie wiem. Co robić. Czy przerwać brać tabletki i czekać na miesiączkę czy zacząć brać od dzisiaj?

Do @Malinka:

W takiej sytuacji proszę kontynuować przyjmowanie białych aktywnych tabletek niezależnie od krwawienia. Najpierw należy przyjąć kolejno 21 białych białych, następnie 7 zielonych podczas których występuje krwawienie z odstawienia (nie jest to fizjologiczna miesiączka, a sztucznie wywołane krwawienie). W pierwszych miesiącach stosowania tabletek mogą ponadto wystąpić nieregularne krwawienia i plamienia, które nie powinny niepokoić.

Malinka (anonim, 188.147.107.)
około 27 dni temu

Dzień Dobry byłam u ginekologa 7kwietnia i w tym dniu dostałam okres 1dzien małe plamienie ginekolog podczas badania powiedział ze dostaje miesiaczke i ze dzis moge zazycy tabletke antykocepcyjna Aktywia Daily wziełam o 19:00 7kwietnia i od 2dni nie,mam okresu i co mam z tym zrobic? Czy zarzyc zieleona tabletke

Jeśli przyjęła Pani pigułkę w 2 dniu cyklu, to powinna Pani się zabezpieczać przez 7 dni. Dopiero po tym czasie byłaby Pani chroniona przed ciążą.
W przeciwnym wypadku mogła Pani zajść w ciążę.

Lolek (anonim, 5.173.106.)
około miesiąca temu

Bo jest taka sprawa ze zaczelam przyjmować tabletki microgynon pierwszy raz ale nie w pierwszym dniu krwawienia tylko drugim i w siódmym dniu od brania tabletek współżyłam bez zabezpieczenia czy jest możliwość zajścia w ciąże?

Tak, może Pani. W takiej sytuacji należy stosować dodatkowe zabezpieczenie w postaci prezerwatywy przez kolejne 7 dni.

Domis (anonim, 79.184.164.)
około miesiąca temu

A tabletka vines? Moge wziasc 1 tabletke w 3 dnou cyklu?

Do @Marta:
Tak, w takiej sytuacji należy stosować dodatkową metodę antykoncepcji przez 7 pierwszych dni przyjmowania tabletek. Po tym czasie, ochrona będzie zachowana i nie ma konieczności stosowania dodatkowej antykoncepcji w postaci prezerwatywy.

MARTA (anonim, 217.62.11.)
około 2 miesięcy temu

Wotam wzielam tabletki Slinda w 3dniu cyklu ponieważ za późno do mnie dotarły czy będą one po 7dniach działać w 100% tak jak powinny?

Proszę podać poprawną nazwę leku. Nie istnieje preparat "fopiru".

Jasmin (anonim, 37.30.0.)
około 7 miesięcy temu

Wlasnie mam
Ten sam problem
Wziełam tabletke fopiru w 3 dzien miesiaczki i nie wiem jak bedzie teraz to
Dzialac:(

sabinka (anonim, 83.6.4.)
około 2 lat temu

Dokładnie jak Pani Kasia napisała, można zacząć przyjmować antykoncepcję do 5 dnia cyklu i się wtedy 7 dni dodatkowo zabezpieczać, jak tabletka będzie wzięta w 1 dzień cyklu to już działa od razu, a na pewno moja belara bo mam na ulotce taką informację.

Atywia zawiera dwie substancje czynne należące do hormonów płciowych: estrogen i gestagen, a więc należy do złożonych leków antykoncepcyjnych stosowanych w celu zapobiegania ciąży.

Jeśli w poprzednich miesiącach nie stosowała Pani antykoncepcji hormonalnej, pierwszą tabletkę Atywii powinna Pani zażyć pierwszego dnia krwawienia miesiączkowego.
Jeżeli pierwsza tabletka zostanie wzięta między 2 a 5 dniem krwawienia (czyli u Pani jest to 3 dzień), wówczas przez kolejne 7 dni powinna Pani stosować dodatkowe zabezpieczenie, np. prezerwatywę.

Na opakowaniu powinna Pani zaznaczyć naklejką, że dnia dzisiejszego wzięła Pani pierwszą tabletkę i pierwszą wziąć, mimo tego, że jest Pani w trzecim dniu miesiączki.
Kolejne tabletki należy przyjmować zgodnie z kierunkiem strzałki na blistrze, aż do momentu, kiedy wszystkie 21 tabletek zostanie zażytych.

Więcej informacji na temat stosowania Atywii znajdzie Pani w ulotce leku:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/8018/atywia-tabletki-powlekane/ulotka

Zachęcam do lektury naszych artykułów powiązanych z Pani pytaniem:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/antykoncepcja-hormonalna
https://www.gdziepolek.pl/tematy/antykoncepcja