---

To_ja (anonim, 188.47.95.) Warszawa 3 lata temu

Czy można zażyć tabletkę antykoncepcyjną Atywia w 3 dniu miesiączki?

Dostałam dzisiaj lek. Jestem w trzecim dniu cyklu i czy mam zaznaczyć na opakowaniu naklejką dzisiejszego dnia, że wzięłam 1 tabletkę czy 3?
I którą tabletkę mam wziąć skoro biorę ją pierwszy raz ale od 3 dni mam okres?

14
60 odpowiedzi, 5 subskrybentów

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Klaudia Ćwiąkała Farmaceuta, Redaktor

15 dni temu

Do @moni.Prusinska:

Tak, możliwe jest wystąpienie plamień lub krwawień śródcyklicznych w przypadku pominięcia dawki leku.

moni.Prusinska (anonim, 94.254.226.) 15 dni temu

Mam pytanie nie wzięłam w 2 tygodniu przyjmowania leków antykoncepcyjnych tabletki i na drogi dzień zobaczyłam krew, czy to jest możliwe

Klaudia Ćwiąkała Farmaceuta, Redaktor

10 miesięcy temu

Do @Rebel:

Biorąc pod uwagę, że miesiączka wypada za ok. tydzień, jest duże prawdopodobieństwo, że pojawi się pomimo rozpoczęcia przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych, ponieważ nie zatrzymają one już owulacji. Co więcej, rozpoczęcie przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych w takim terminie nie zapewnia ochrony antykoncepcyjnej w pierwszym cyklu oraz może zwiększyć ryzyko wystąpienia plamień i krwawień śródcyklicznych.

Rebel (anonim, 88.156.211.) 10 miesięcy temu

Witam, za nieco ponad tydzień powinnam dostać okres. Mam przepisane tabletki atywia jednak dopiero powinnam zacząć pierwszego dnia cyklu. Chcę go przesunąć. Czy jak zacznę dzisiaj barć tabletki okres przesunie się do końca blistra?

Klaudia Ćwiąkała Farmaceuta, Redaktor

10 miesięcy temu

Do @Aaaa:

Skoro nie przyjmuje Pani aktualnie leków antykoncepcyjnych i cykl jest naturalny, to nie ma możliwości wpływu na czas wystąpienia miesiączki.

1

Aaaa (anonim, 5.173.225.) 10 miesięcy temu

Dobry wieczór

A ja mam inne pytanie. W przyszłym tygodniu spodziewam się okresu- wtedy też rozpoczynam branie tabletek antykoncepcyjnych. Zależy mi natomiast aby przesunąć okres, bądź przyspieszyć. Czy jest jakaś możliwość zrobienia tego?

Ewa Pilch Farmaceuta, Redaktor

11 miesięcy temu

Do @Patr:

Stosowanie tabletek Slinda należy rozpocząć bezpośrednio po zakończeniu przyjmowania tabletek Yasminelle. Postępowanie w podany sposób zapewnia ciągłość ochrony antykoncepcyjne.

Rozpoczęcie stosowania tabletek Slinda w innym terminie (jednak nie później niż w dniu po standardowej przerwie w stosowaniu leku Yasminelle) wymaga stosowania dodatkowej metody antykoncepcyjnej przez 7 kolejnych dni stosowania preparatu:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/101505/slinda-tabletki-powlekane/ulotka/251344

Patr (anonim, 90.156.28.) 11 miesięcy temu

Dzień dobry, biorę tabletki dwuskładnikowe Yasminelle, niestety estrogeny mi nie służą i wpływają na nastrój , mam przepisane tabletki jednoskładnikowe Slinda 4mg, nie wiem kiedy je wziąć , czy podczas wystąpienia krwawienia z odstawienia czy po 7 dniówek przerwie.
Dziękuję za odp.

Katarzyna Domagała Farmaceuta

11 miesięcy temu

Nie, dodatkowe zabezpieczenie przez 7 dni nie wystarczy, jeśli przyjęła Pani pierwszą tabletkę Vibin Mini w 6. dniu cyklu. Wskazane jest zabezpieczanie się do końca pierwszego blistra.

Anonimek1  (anonim, 88.156.137.) 11 miesięcy temu

Witam, wzięłam pierwszą tabletkę antykoncepcyjną w 6 dniu cyklu, jest to tabletka Vibin mini, czy dodatkowe zabezpieczenie przez 7 dni wystarczy? Czy trzeba do końca cyklu dodatkowo się zabezpieczać?

Katarzyna Domagała Farmaceuta

11 miesięcy temu

Tylko za środę. Nie da się już nadrobić pominiętych dni.

Agata (anonim, 104.28.114.) 11 miesięcy temu

Czy w takim układzie powinnam wziąć jedną tabletkę za środę czy jeszcze poprzednie dwa dni?

Katarzyna Domagała Farmaceuta

11 miesięcy temu

Nie, wystarczy, że zabezpieczy się Pani przez pierwsze 7 dni, ale jeśli odbywała Pani stosunki w trakcie 7-dniowej przerwy, to mogą one nie być zabezpieczone.

Agata (anonim, 104.28.114.) 11 miesięcy temu

Dobry wieczór, w poniedziałek po 7 dniach przerwy powinnam zacząć przyjmować antykoncepcję, lekarz zmienił mi lek z atywi na drovelis ale przyjęłam go dopiero w środę, rozumiem, ze powinnam się teraz zabiezpieczyć dodatkowo przez cały okres przyjmowania nowych tabletek?

Ewa Pilch Farmaceuta, Redaktor

12 miesięcy temu

Do @Livi:
O którym dniu cyklu Pani myśli?

Livi (anonim, 92.40.182.) 12 miesięcy temu

Mam słaba sytuacje ponieważ za 3 tygodnie przyjeżdża chłopak na tydzień wiec czy mogłabym zacząć brać tabletki w późniejszym dniu okresu i jak się skończą to czy moge dobrać inny blister z tabletkami którego nie skończyłam ostatnim razem ?

Angelika Talar-Śpionek Farmaceutka, Redaktorka

12 miesięcy temu

Do @Agnes:
Każda tabletka w blistrze Micorgynon zawiera taką samą ilość substancji czynnych. Może Pani w tym czasie przyjmować tabletki z dodatkowego opakowania, wówczas ochrona będzie zachowana i wszystko przebiegnie tak, jak dotychczas.

Oznaczenie dni tygodnia na blistrze ma charakter orientacyjny i ma zapobiegać pominięciu tabletki.

Agnes (anonim, 185.12.21.) 12 miesięcy temu

Mam pytanie.. Dzisiaj mi się kończy 7dniowa przerwa, i dzisiaj powinnam zacząć blister tabletek, ale ich nie mam, dopiero we wtorek dostanę receptę ( moja ginekolog jest na urlopie ) mam kilka ponedyńczych tabletek ale z różnych dni, czy gdy wezmę tabletkę na piątek z np soboty to czy mnie to zabezpieczy czy raczej nie.? Biorę microgynan 21 na blistku są dni w których mam prać daną tabletkę. Dziękuję za odpowiedz i pomic.

Ewa Pilch Farmaceuta, Redaktor

14 miesięcy temu

Do @Ann13224:

Ze względu na rozpoczęcie blistra tabletek antykoncepcyjnych w dość nietypowym momencie cyklu, zachęcam do stosowania dodatkowej metody antykoncepcyjnej do końca pierwszego opakowania leku. Dopiero od drugiego opakowania preparatu antykoncepcyjnego można uznać, że będzie Pani zabezpieczona przed ciążą.

Preparat Izotek ma właściwości teratogenne i przez cały okres terapii, a także co najmniej 1 miesiąc po jej zakończeniu należy stosować skuteczną metodę antykoncepcji:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/38761/izotek-20-mg-kapsulki/ulotka/133441

Ann13224 (anonim, 195.117.107.) 14 miesięcy temu

Dzień dobry mam pytanie odnośnie antykoncepcyji😅 Moja pani ginekolog przepisała mi tabletki antykoncepcyjne ze względu na izotek. I kazała je wziąść odrazu po wizycie. Zapytałam jej czy nie powinnam zrobić tego w pierwszym dniu okresu. Powiedziała mi, że jestem w 24 dniu cyklu oraz tydzień przed okresem i ze względu na brany izotek muszę to zrobić od razu. Moje pytanie brzmi od jakiego momentu jestem chroniona przed ciąża. Czy mam przerwać blister? Jestem już na 4 dniu brania tabletki czy skończyć go i brać normalnie drugi? Przepraszam, że zwracam się z takim pytaniem ale bardzo mi to zaprząta głowę. A następna wizytę będę mieć dopiero za miesiąc

Ewa Pilch Farmaceuta, Redaktor

14 miesięcy temu

Do @Nika:

Po rozpoczęciu kolejnego opakowania leku, zakładając prawidłowe stosowanie preparatu, osiąga się pełną skuteczność antykoncepcji. Postąpiła Pani prawidłowo kontynuując stosowanie tabletek mimo wcześniejszego wystąpienia krwawienia.

W trakcie pierwszych kilku miesięcy mogą występować nieregularne krwawienia i plamienia. Jest to związane z tzw. okresem adaptacyjnym. Po upływie pierwszych kilku miesięcy, krwawienia z odstawienia powinny występować w trakcie stosowania 7 zielonych tabletek (tabletek placebo).

Zachęcam do zapoznania się z materiałami dodatkowymi, które mogą okazać się przydatne:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/92353/atywia-daily-tabletki-powlekane/ulotka/231937 https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-prawidlowo-stosowac-antykoncepcje

Nika (anonim, 92.9.170.) 14 miesięcy temu

Witam. Zaczęłam brać tabletki atywia Daily po menstruacji kilka dni. Brałam cały blister mimo że 3 dni przed końcem białych tabletek dostałam okres( podejrzewam że tabletki nie zatrzymały owulacji i stąd ten okres) to skończyłam całe opakowanie nie zważając na to i teraz kontynuje branie tabletek z kolejnego blistra i jestem na 4 dniu. Czy teraz już normalnie jestem zabezpieczana? Czy powinnam odstawić tabletki i zacząć brać w momencie wystąpienia okresu?

Katarzyna Domagała Farmaceuta

15 miesięcy temu

Tak, to jest problem, gdyż musi Pani zabezpieczać się aktualnie dodatkowo prezerwatywą przez 7 dni, a jeśli współżyła Pani w czasie 7-dniowej przerwy, to może być Pani w ciąży.

Karola (anonim, 86.111.162.) 15 miesięcy temu

Witam
: Czy mógł by Pan mi udzielić jednej pomocy Ponieważ przyjmuje tabletki antykoncepcyjne. "belara ". I mam takie pytanie. Jedno opakowanie tabletek już skończyłam brać No i miałam 7 dniowa przerwę. I po tej przerwie zapomniałam rozpocząć 2 opakowania. Czyli powinnam rozpocząć 2 listek w sobotę a tabletkę wzięłam dopiero w poniedziałek czy to jest problem . Czy mogę zajść zajść ciążę?

Katarzyna Domagała Farmaceuta

15 miesięcy temu

Przy drugim blistrze nie musi Pani już stosować dodatkowego zabezpieczenia.

Mona (anonim, 5.173.248.) 16 miesięcy temu

Witam 2 miesiące tego zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne ale 1 tabletki nie wzięłam w 1 dniu miesiaczki tylko w dowolny dzień przez miesiąc się zabespieczalam dodatkowo czy nadal muszę czy antykoncepcja jest już zachowana Proszę o odpowiedź

Mika (anonim, 37.249.90.) 18 miesięcy temu

Dziękuję:)

1

Angelika Talar-Śpionek Farmaceutka, Redaktorka

18 miesięcy temu

Do @Mika:

Rozumiem. Czyli tak jak pisałam poniżej, rozpoczyna Pani przyjmowanie tabletek w dowolnym dniu cyklu, dlatego ochrona może być zmniejszona. Podczas całego tego opakowania tabletek należy zabezpieczać się dodatkowo prezerwatywą, przy kolejnym opakowaniu (po przyjęciu wszystkich tabletek z obecnego blistra) ochrona będzie już w pełni zachowana.

Mika (anonim, 37.249.90.) 18 miesięcy temu

Dodam że ta przerwa to nie była ta 7 dniowa w braniu tylko sama odstawialam atrakcje brania ponieważ zapomniałam tabletek a wakavje i byłam zmuszona odstawic

Mika (anonim, 37.249.90.) 18 miesięcy temu

Dziękuję za odpowiedź Czyli nic się nie stanie że nie czekałam do 1 dnia miesiączki? Tamtego opakowania nie skończyłam do końca i po 9 dniach wzięłam nowe opakowanie i zaczęłam od wtorku czyli mam brać je do końca wszystkie tabletki tak ?

Angelika Talar-Śpionek Farmaceutka, Redaktorka

18 miesięcy temu

Do @Mika:
Po 9 dniach przerwy można rozpocząć przyjmowanie tabletek z nowego opakowania. Ponieważ pierwszą tabletkę przyjmie Pani w dowolnym dniu cyklu, przez cały ten cykl należy stosować dodatkową metodę antykoncepcji w postaci prezerwatywy.

Mika (anonim, 37.249.90.) 18 miesięcy temu

Proszę o odpowiedź co mam robić

Mika (anonim, 37.249.90.) 18 miesięcy temu

Witam zrobiłam przerwę w tabletkach anty balara źle się czułam i wzięłam tabletkę nowego opakowania po 9 dniach Czy mam przerwać i poczekać a 1 dzień okresu czy brać dalej

Katarzyna Domagała Farmaceuta

19 miesięcy temu

Jeśli rozpoczęła już Pani przyjmowanie leku Limetic, to miesiączka się nie pojawi, gdyż został przerwany Pani fizjologiczny cykl menstruacyjny.

Proszę kontynuować przyjmowanie leku i najlepiej do końca pierwszego blistra stosować dodatkowe zabezpieczenie w postaci prezerwatywy.

1

Jula (anonim, 5.173.9.) 19 miesięcy temu

Piszę z pytaniem ponieważ zaczęłam brać swoje pierwsze tabletki antykoncepcyjne nie mając okresu czy to coś przeszkadza czy poczekać na miesiączkę i wtedy kontynuować branie tabletek limetic

1

Angelika Talar-Śpionek Farmaceutka, Redaktorka

19 miesięcy temu

Do @Ewa:
Nie za bardzo rozumiem, dlaczego miałaby Pani przyjąć 8-tabletkę z opakowania? Po 7- dniowej przerwie należy rozpocząć nowe opakowania przyjmując pierwszą tabletkę z nowego opakowania. Najpierw przyjmowała Pani przez 21 dni codziennie jedną tabletkę Atywia, po czym 7 dni przerwy i po 28 dniach - w 29 dniu należy przyjąć pierwszą tabletkę z nowego opakowania, dalej kontynuować terapię, tak jak w poprzednim miesiącu, niezależnie od zaobserwowanego krwawienia.

Numeracja tabletek w przypadku Atywia jest kwestią umowną i przyjmowanie leku zgodnie z numeracją na opakowaniu zapobiega pomyłce i pominięciu tabletki. W zasadzie nie ma znaczenia, która konkretnie tabletkę Pani przyjmuje - ważne, aby brać jedna tabletkę przez 21 dni, po czym zrobić 7 dni przerwy i dalej rozpocząć kolejne opakowanie, tak jak pisałam wyżej.

Ewa (anonim, 31.0.122.) 19 miesięcy temu

Ogólnie jestem po pierwszym całym opakowaniu atywia miałam miesiączki z odstwienia i pomyliłam kolejne opakowanie że powinnam wziąć po przerwie 8 tabletkę a wzięłam 1 i nie wiem jak dalek postępować? Proszę o pomoc pozdrawiam serdecznie

Ewa (anonim, 31.0.122.) 19 miesięcy temu

W jaki sposób mam teraz dalej brać tabletki od 9 Czy 2 tabletkę Wcześniej brałam atywie od pierwszej bo zmieniała leki z Belara na atywia

Ewa  (anonim, 31.0.122.) 19 miesięcy temu

Atywia

Katarzyna Domagała Farmaceuta

19 miesięcy temu

Proszę napisać, jakiego leku dotyczy Pani pytanie.

Ewa (anonim, 37.248.156.) 19 miesięcy temu

Witam Mam pytanie Czy coś się stanie jeśli wzięłam po 7 dniowej przerwie na 8 dzień po odstawieniu pierwszą tabletkę z nowego opakowania? Pozdrawiam serdecznie

Katarzyna Domagała Farmaceuta

19 miesięcy temu

Charakterystyka Produktu Leczniczego Depo-Provera nie obfituje w informacje, czy zastrzyk przyjęty w 6 dniu cyklu zadziała, a jeśli tak, to kiedy, dlatego tej informacji należy zasięgnąć u ginekologa.

Weronika  (anonim, 5.173.234.) 19 miesięcy temu

Witam, mam pytanie. Mianowicie otrzymałam receptę na zastrzyk antykoncepcyjny Depo Provera. Powinno się go przyjąć między 1 a 5 dniem cyklu, a ja go zrobiłam w 6 dniu. Czy on zadziała? Od kolejnego cyklu bedzie ochrona i czy w tym jeszcze jest szansa na ochronę przed ciążą? Pozdrawiam serdecznie.

Marta  (anonim, 5.173.138.) 1 rok temu

Dziękuję bardzo za Pomoc, pozdrawiam serdecznie :)

Katarzyna Domagała Farmaceuta

1 rok temu

Tak, może Pani - wtedy należy odczekać około miesiąca do fizjologicznej miesiączki.

1

Marta (anonim, 5.173.138.) 1 rok temu

A czy mogę przerwać brać tabletki i zacząć je brać od 1 cyklu miesiaczki?

Katarzyna Domagała Farmaceuta

1 rok temu

Jeśli rozpoczęła Pani stosowanie tabletek przed owulacją, to owulacja prawdopodobnie nie występuje. Atywia nie działa jeszcze w pełni, ale najprawdopodobniej nie dojdzie do owulacji.

Należy kontynuować przyjmowanie leku.

Jeśli jednak chce Pani dopiero rozpocząć stosowanie leku, można to zrobić dzisiaj i do końca pierwszego blistra zabezpieczać się prezerwatywą.

2

Marta (anonim, 5.173.138.) 1 rok temu

Witam, mi lekarz przepisał atywie i nic nie mówił kiedy mam zacząć brać te tabletki... Dziś je wykupiłam i wzięłam 1 tabletkę, dopiero po przeczytaniu ulotki zobaczyłam że trzeba brać w 1 dzień cyklu miesiączki a dzisiaj mam 12 dzień cyklu, zaczyna mi się owulacja... Nie wiem. Co robić. Czy przerwać brać tabletki i czekać na miesiączkę czy zacząć brać od dzisiaj?

Angelika Talar-Śpionek Farmaceutka, Redaktorka

1 rok temu

Do @Malinka:

W takiej sytuacji proszę kontynuować przyjmowanie białych aktywnych tabletek niezależnie od krwawienia. Najpierw należy przyjąć kolejno 21 białych białych, następnie 7 zielonych podczas których występuje krwawienie z odstawienia (nie jest to fizjologiczna miesiączka, a sztucznie wywołane krwawienie). W pierwszych miesiącach stosowania tabletek mogą ponadto wystąpić nieregularne krwawienia i plamienia, które nie powinny niepokoić.

1

Malinka (anonim, 188.147.107.) 1 rok temu

Dzień Dobry byłam u ginekologa 7kwietnia i w tym dniu dostałam okres 1dzien małe plamienie ginekolog podczas badania powiedział ze dostaje miesiaczke i ze dzis moge zazycy tabletke antykocepcyjna Aktywia Daily wziełam o 19:00 7kwietnia i od 2dni nie,mam okresu i co mam z tym zrobic? Czy zarzyc zieleona tabletke

1
2

Dodaj produkty do koszyka, aby zobaczyć, w których aptekach kupisz je najtaniej - z odbiorem lub dostawą 👇

od 37,00 zł

1 fiolka 1 mililitr

od 28,90 zł

28 tabletek = 1 zestaw

od 19,99 zł

21 tabletek

Podobne pytania

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Artykuły

Ciasteczka

Nasza aplikacja korzysta z plików cookies ("ciasteczka") dla celów technicznych (np. logowanie) i dla statystyk oraz analizy UX (Google Analytics, Hotjar). Więcej informacji o przetwarzaniu danych znajdziesz w regulaminie. Preferencje co do obsługi cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.