← powrót do głównej strony opinii i pytań

To_ja (anonim, 188.47.95.)
około 3 miesięcy temu, Warszawa

Czy można zażyć tabletkę antykoncepcyjną Atywia w 3 dniu miesiączki?

Dostałam dzisiaj lek. Jestem w trzecim dniu cyklu i czy mam zaznaczyć na opakowaniu naklejką dzisiejszego dnia, że wzięłam 1 tabletkę czy 3?
I którą tabletkę mam wziąć skoro biorę ją pierwszy raz ale od 3 dni mam okres?

sabinka (anonim, 83.6.4.)
około 3 miesięcy temu

Dokładnie jak Pani Kasia napisała, można zacząć przyjmować antykoncepcję do 5 dnia cyklu i się wtedy 7 dni dodatkowo zabezpieczać, jak tabletka będzie wzięta w 1 dzień cyklu to już działa od razu, a na pewno moja belara bo mam na ulotce taką informację.

Atywia zawiera dwie substancje czynne należące do hormonów płciowych: estrogen i gestagen, a więc należy do złożonych leków antykoncepcyjnych stosowanych w celu zapobiegania ciąży.

Jeśli w poprzednich miesiącach nie stosowała Pani antykoncepcji hormonalnej, pierwszą tabletkę Atywii powinna Pani zażyć pierwszego dnia krwawienia miesiączkowego.
Jeżeli pierwsza tabletka zostanie wzięta między 2 a 5 dniem krwawienia (czyli u Pani jest to 3 dzień), wówczas przez kolejne 7 dni powinna Pani stosować dodatkowe zabezpieczenie, np. prezerwatywę.

Na opakowaniu powinna Pani zaznaczyć naklejką, że dnia dzisiejszego wzięła Pani pierwszą tabletkę i pierwszą wziąć, mimo tego, że jest Pani w trzecim dniu miesiączki.
Kolejne tabletki należy przyjmować zgodnie z kierunkiem strzałki na blistrze, aż do momentu, kiedy wszystkie 21 tabletek zostanie zażytych.

Więcej informacji na temat stosowania Atywii znajdzie Pani w ulotce leku:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/8018/atywia-tabletki-powlekane/ulotka

Zachęcam do lektury naszych artykułów powiązanych z Pani pytaniem:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/antykoncepcja-hormonalna
https://www.gdziepolek.pl/tematy/antykoncepcja