* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Katarzyna Domagała Farmaceuta

4 lata temu

Leki Pregabalin oraz Faxigen XL można przyjmować razem, tylko, jeśli zostały przepisane przez jednego lekarza, lub jeśli lekarze przepisujący te preparaty byli poinformowani o tym, jakie inne leki pacjent już zażywa, na jakie dodatkowe schorzenia cierpi i tylko w takiej kombinacji (kolejności), jak wynika z tych zaleceń.

Pregabalin jest lekiem stosowanym w leczeniu padaczki, bólu neuropatycznego i uogólnionych zaburzeń lękowych u dorosłych. W przypadku pacjentów, u których Pregabalin jest stosowany w leczeniu epilepsji należy poinformować lekarza zalecającego lek Faxigen o tym, że u pacjenta występują drgawki, ponieważ trakcie leczenia wenlafaksyną - substancją czynną leku Faxigen XL również mogą one się pojawić. Podobnie jak w przypadku innych leków przeciwdepresyjnych, wenlafaksynę należy stosować ostrożnie u pacjentów z drgawkami w wywiadzie i monitorować ich stan zdrowia.

Proszę obserwować swój organizm i ściśle przestrzegać zaleceń specjalisty, a w razie niepokojących objawów zasięgnąć opinii lekarza.

Przesyłam materiały, które mogą okazać się przydatne:
- https://www.gdziepolek.pl/artykuly/czy-mozna-laczyc-leki-ze-soba - https://www.gdziepolek.pl/kategorie/choroby-neurologiczne - https://www.gdziepolek.pl/kategorie/choroby-psychiczne-i-zaburzenia-psychologiczne

Doceń odpowiadającego i wyróżnij pytanie na stronie głównej
Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Artykuły